Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olvashatnék a 30 és 35 év...

Olvashatnék a 30 és 35 év fölötti koraterhes kismamák tapasztalatairól, aki testvérkét vár (vagy első babát)?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy minél jobban figyelem magam, hogy jól alakuljanak a dolgok, mindig találok valamit amiért izgulhatok...
2009. júl. 1. 10:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én éppen me vagyok 7 hetes terhes.Mire megszületik a baba 40 leszek. Már van egy 18 éves lányom. Vele nagyon-nagyon rosszul viseltem a terhességet. Végig hánytam az egészet,elejétől fogva.

Most ahhoz képest semmi bajon nincs.Talán annyi hogy fáradékony vagyok. Még dolgozom, alig várom du. hogy hazaérjek.Eszek aztán 1-2 órára lefekszem ,pihenek.Utána minden rendben.AZ viszont igaz hogy már az első vizsgálatnál kiakart irni a doki táppénzre. Akkor nemkértem még,12-én kell visszamennem, lehet ráállok a dologra.Hát mégse vagyok már 20 éves,és félek milesz ha bejön a nagy meleg.+ azt hallottam aug.01-től 60% a táppénz. Ha viszont még juliusba elmegyek még 70%-kal akkor az folyamatosnak számit,vagyis marad ennyi aug után is.Te mennyi idős vagy ?Hol tartasz a terhességedben?

Ja és nyugi,minden rendben lesz!

2009. júl. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
60%
En 31 eves kismama vagyok de meg nagyon az elejen 6+5 hetes. Elso babank lesz. Nallam ma kezdodtek a rosszulletek. Kocsival jarok dolgozni es alig ertem ide olyan rosszul voltam, most is emelygek. De nem erdekel csak a babaval legyen minden rendben!!! Sok boldogsagot minden kismamanak.
2009. júl. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Én 31 éves vagyok, most fogom szülni az első babámat, 39+1 hetes vagyok és teljesen problémamentes volt a terhességem. 30. hétig dolgoztam, ugyanúgy takarítok, főzök, mosok stb. még a mai napig is. Nekem egyedül a lábam fájt úgy a 7. hónaptól, de nem gátolt meg semmiben:-) Rengeteget jöttem-mentem intézkedtem.

Szóval én nem éreztem hátrányát, hogy 30 felett vállaltam az első babámat! És még szeretnék másodikat is úgy 3 év múlva:-)

Szép babavárást! (Ja, és ne analizáld magad mindig, hanem foglald le magad, szerintem akkor nem lesz semmi gond!)

2009. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Gratulálok, már a korod miatt is! Le a kalappal! Én jövőre leszek 35 éves, most 5. hétben vagyok... úgyhogy ahogy írtam, a jóIstenkére bízom... mást nem tehetünk ugye...

Érdekes ez a táppénz dolog... szerintem használd ki és ha bírod, beszéld meg bent a mhelyen, hogy időnként azért bemész vagy nem tudom mennyire empatikusak.

2009. júl. 1. 11:18
 15/24 A kérdező kommentje:
Elnézést, a 11:14-re reagáltam...
2009. júl. 1. 11:18
 16/24 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos a gondolkodásom alapjáratban már analitikus, ahogy egyik kedves válaszadó írtad, így nehéz lesz lefoglalnom magam, mert ezer dolog mellett képes vagyok ezekre is gondolni, de talán most már azon az úton vagyok, hogy muszáj rábíznunk magunkat a természet törvényeire.


Táppénzre milyen indokkal és mikortól mentetek, már akit érint?

2009. júl. 1. 11:21
 17/24 anonim ***** válasza:
11.14-es vagyok.Nemkell indok igazából. Ha a nődoki megírja a javaslatot, akkor a háziorvos köteles felvenni táppénzre.Egyébként annak idején feb 16-ra voltam kiirva a lányommal. Most Feb 17-re vagyok kiírva.A Férjem is nagyon örült,jó lesz újból babázni.Neked is minden jót.
2009. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Annyira jó olvasni!
2009. júl. 1. 11:34
 19/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ma léptem a 21. hétbe, 32 évet betöltöm, mire novemberben megszületik az első babám. Nincsen összehasonlítási alapom, mert soha nem voltam terhes, de nekem semmi terhességi tünetem nincsen, nem voltam, és nem is vagyok rosszul. Lehet, hogy nem a korom miatt, de én nagyon jól "viselem" a terhességet. Imádok terhesnek lenni. Igaz, néha nekem is eszembe jut kicsit aggódni, de szerintem csak annyira, amennyi normális egy első terhességnél. Te se aggódj, biztos minden rendben lesz.

Jó babavárást.

2009. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Én most vagyok a 37. hét közepén. 36 éves vagyok és az első gyermekemet várom. Sajnos az előző házasságom sikertelensége miatt tolódott így ki a babavárás. Nagyon könnyen terhes maradtam, problémám nem volt. Még mindig nagyon jól érzem magam, könnyen viselem az egészet. Nem voltam rosszul, nem émelyegtem, minden leletem teljesen normális. Remélem a szülés is ilyen könnyű és gördülékeny lesz, mint a terhesség.
2009. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!