Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi ez a viszketés? Mitől...

Mi ez a viszketés? Mitől lehet? Nagyon aggódom.

Figyelt kérdés

Péntek este fürdés után kezdett el viszketni mindkét alkarom,nem volt vészes, gondoltam biztos a tusfürdő. Most pontottunk fel egy Baba méz és kamillásat, eddig kakaóvajassal fürdőttem. Tegnap már nem azt használtam de ugyanúgy viszket. És ha megvakarom,akkor olyan,mintha apró hólyagocskák jellenek meg rajta(mint amikro valaki megég a napon), aztán pár perc múlva eltűnik. Reggel megyek dokihoz,de idegesít,hogy mi lehet ez???


28 hetes kismama


2012. jún. 3. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem eddig kétszer fordult elő, de gyorsan el is múlt, én nem mentem el vele!

35 hkm

2012. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kend be Fenistil gél-el.
2012. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem ugyanez volt, a 32.hét elejétől. Enyhe viszketéssel kezdődött, gondoltam én is: tusfürdőváltás. De csak rosszabb lett... Vakartam. Doki küldött bőrgyógyászhoz, ott vettek vért, megemelkedtek a májértékek és a CRP, IGE értékek. Nekem is voltak hólyagok is :( Aztán már éjjel is viszketett, arra ébredtem hogy vakarom... Hűsítő krém, gyógyszertári tusfürdő, semmi nem segített. Bőrgyógyász mondta hogy a terhesek kb 1%-ánál fordul elő, az a neve hogy terhességi allergia. Végig vakaróztam, képzeld. Iszonyú volt. Múlt héten szültem, és szülést követő 3.nap múlt el a viszketés. A vakarózás "helyei" ahol kivakartam, most kezdenek halványodni.

Javaslatom: menj el bőrgyógyászhoz, nézze meg a biztonság kedvéért. Ha Neked is terhességi allergia, akkor kitartást a szülésig, nehéz de ki kell bírni. Azt nem mondom hogy ne vakard, mert nem lehet megállni. Szülés után elmúlik.

Ja, és nekem is az alkaromon kezdődött, majd ment a vádlimra, s onnantól mindenfelé, felkar, popsi, mellkas, egész láb...

Majd írd meg, mit mondott az orvos. Drukkolok!

2012. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, azzal, hogy ha nem múlik, menj el egy vérvételre, nézzék meg a májenzim értékeid - nőgyógyász vagy háziorvos is elküldhet - és akkor biztosat tudsz majd.
2012. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is irány az orvos, és emellett én elfelejteném az ilyen mű vackokat. Pár éve csak natúr szappannal fürdök, és már el se tudnám képzelni, hogy ilyen mérgeket kenjek a bőrömre. Én is Baba, Nívea termékeket használtam. Érdekes módon, azóta nem száraz a bőröm, nem feszül, nem viszket...szerintem megér egy próbát, hogy eldöntsd, Neked melyik a jobb.
2012. jún. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

voltam dokinál, háziorvosnál,mert bőrgyógyász szabadságon van két hétig:(:(


Megnézte, és szerinte az eper a ludas:(:(:( Fenistillel kenegessem,és a biztonság kedvéért reggel menjek be egy adag vizelettel,emgnézi azt is.

Ma már nem annyira vészes, ha nem vakarom meg, akkor nincs semmi gond!!!

2012. jún. 4. 12:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló a helyzet. :(:(

Múlt hét kedden kezdődött, először csak egy helyen voltak pöttyök, majd napról napra egyre több, mára majdcsak az egész testem piros viszkető pöttyök borítják (kivéve az arcom és a dekoltázsom), mikor megvakarom őket pedig hólyagok lesznek. 2 helyen már sajnos sebesre vakartam.

Két bőrgyógyásznál voltam már vele, de nem tudják mi ez. Hasonlít a terhességi kiütéshez, de nem az. Csütörtökön megyek egy 3. bőrgyógyászhoz, hátha ő tud valami okosat mondani.

Kaptam rá egy szteroidos kenőcsöt és egy rázókeveréket, ami valamelyest csökkenti a viszketést, de ha nem is viszket, akkor is zavar, mert nagyon csúnyák a piros pöttyök.

Én is gondoltam már mindenre, mivel habfürdőt váltottam, de azóta nem használom, szóval nem az. Epret is ettem, de az már több mint 1 hete volt, szóval azóta inkább csak múlna szerintem, nem erősödnének a tünetek.

Kálciumot is iszok a viszketés enyhítésére + homeós bogyókat is szedek.

Neked mit mondott a dokid? Hátha segít nekem is.

27+3 hetes kismama

2012. jún. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!