Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha szülés előtt 28 nappal...

Ha szülés előtt 28 nappal igényelném a tgyást, de akkor is megtehetem, ha kb. előtte 1-2 nappal szűnik meg a munkahelyem és a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A megszűnést úgy érted, hogy akkor jelentik be a csődöt vagy végelszámolást vagy akkor zárul le a csőd vagy végelszámolási eljárás?

Az első esetben semmi probléma, hiszen akár az egyik akár a másik változat hosszú hónapok alatt zajló eljárás, ami alatt terhességi táppénz igénybevétele esetén biztosított vagy, hiszen téged az eljárás végén "küldhetnek" csak el. A második esetben sajnos csak részleges infóim vannak, nem szeretnélek megtéveszteni, de tudok ajánlani egy nagyon jó szakértői oldalt, itt ingyenesen válaszolnak a kérdéseidre.

[link]

2009. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi az oldalt, már fel is tettem a kérdést.
2009. júl. 2. 13:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint inkább munkanélkülire kéne menned pár hétre. Így nem szakad meg a jogviszonyod. Megszülsz, aztán megigényeled a GYÁS-t. Aztán amikor lejár, pár hétre megint visszaveteted magad munkanélkülire, és megigényeled a GYED-et. Ha így csinálod, elvileg járni fog.

Ha a GYÁS lejártakor nem vagy biztosított, nem jár a GYED, csak a GYES. Ha jól tudom. Bár lehet, hogy méltányossági jár. Vagy az is lehet, hogy erre az esetre vonatkozik vmilyen törvény. Sajnos nekem nem vág szakmámba, így csak a saját esetemből tudok kiindulni. Egy szakember biztos jobban tudja, erre mindenképpen kérdezz rá!

GYÁS amúgy jár, mert 42 napon belül szülsz, ez biztos.

Sok sikert!

2009. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsónak is, de munkanélküliről mentem ide dolgozni és határozott idejű a szerződésem.
2009. júl. 2. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!