Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utalhat ez kezdődő vetélésre?

Utalhat ez kezdődő vetélésre?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok tegnap görcsölt a hasam, éjszaka pedig barnás vérzésem volt.

Ma reggelre pedig halvány rózsaszínes,néhol piros vérzés,de nagyon kevés pár csepp.


Ti mit tennétek?



2012. jún. 11. 10:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es válaszoló!


Igen ma voltam először dokinál,mert nagyon korainak tartottam még a terhességet ahhoz,hogy a doki bármit is lásson.Csak holnap tölteném be a 6.hetet és ilyen van,hogy még a petezsák sem látszik.


Az első fiamnál is 6hetesen negatív lett a teszt rá 2hétre pozitív.Így csak akkor mentem anno.


De itt most ez a vérzés az ami nagyon aggaszt!!

Lehet nem az uh-tól van,gondolom,hogy biztonságos,de teljesen elmúlt az a kevés halvány rózsaszín vérzés mire odaértem a vizsgálatra.


Lehet hiba volt menni,várnom kellett volna 1napot.

Miattam van!

2012. jún. 11. 18:30
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Remélem valamivel jobban vagy! Nagyon sajnálom a történteket, tudom mit érzel, miken mész keresztül. Pár évvel ezelőtt nekem is volt ilyen hogy pozitívat teszteltem és rá egy hétre elkezdtem vérezni. Bementem a sürgősségire és nem láttak semmit, csinálni kellett tesztet ami negatív lett. Azt mondták valószínűleg nagyon kezdődő stádiumban elhallhatott a terhesség ha volt, de ezt nem tudták megmondani. Rá egy évre ismét terhes lettem, az elejétől barnáztam a 17. héten bevéreztem és mondták nincs szívhang a 12. heti genetikai uh után valamikor megállhatott a fejlődésben. Küretet csináltak. Nehéz volt feldogozni, de lett kárpótlás. Rá egy évre ismét terhes lettem és minden rendben zajlott. Van egy egészséges 14,5 hónapos életvidám babám. Hiszem, hogy tesója is lesz :) Kívánom hogy minden a legnagyobb rendben legyen veletek és hamarosan ismét kismama lehess és egy egészséges babának adhass életet!!! Sok sikert és kitartást kívánok!
2012. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az lemaradt hogy ne hibáztasd magad, nem miattad van!!!
2012. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nem a te a hibád. Biztos, hogy nem a hüvelyi vizsgálattól van a vérzés, ha az vetélést okozna, akkor nem hiszem, hogy nagyon alkalmaznák.

Hasonlóan jártam én is. Teszt pozitív, 5+5. napon elkezdtem barnázni, be az ügyeletre egyből. A doki nem látott semmit. Vizeletből rögtön csináltak tesztet, az szintén pozi volt. Felmerült a méhen kívüli, a vizsgálat után 1 órával elkeztem vérezni, majd késöbb rendes darabos vérzés lett.

Itt már kicsit talán meg is könnyebbültem, hogy nem méhen kívüli, mert az veszélyes. A vetélésnek sokszor az az oka, hogy genetikailag beteg embrióról van szó.

Velem ez decemberbe történt, rá áprilisba terhes lettem és ma csak nagy nehezen tudtam az én drágaságomat délutáni alvásra rábírni.


Tudom, hogy fájdalmas dolgok ezek. Szorítok neked,hogy minden rendben legyen.

2012. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Most értem haza a kórházból egy órája.

Sajnos elvetéltem.

És volt egy altatásos tisztító/befejező műtétem.


Reggel 9óra óta bent voltam a HCG szint miatt,azt mondták hazamehetek,mert csak 11kor lesz eredmény.

De inkább kivártam a vérzés miatt is,hogy megvizsgáljanak.


HCG közepesen magas volt,tehát volt terhesség,de valószínűleg vasárnap(2napja) a barnás vérzéssel elkezdődött a vetélés.

A doki megvizsgált és egyértelműen mondta,hogy vetélésem volt és amint lehet műtenek.

14:30-kor bevittek a műtőbe elaltattak,nagyon féltem,mert soha sem voltam még altatva,végig bőgtem míg ébren voltam.Csak éreztem,hogy folynak a könnyeim a hajamba ahogy feküdtem.Aztán éreztem,hogy elbódulok...Majd felébredtem,de már kint voltam a műtőből.Kérdeztem mennyi idő volt,mert nagyon soknak tűnt. Válasz: 10perc


Hát ennyi.10perc


Bent tartottak este 9-ig és vissza kell mennem 6hét múlva.


Azzal nyugtattak,hogy a természet tudja,hogy miért alakult így és jobb hogy szelektál,mert így biztosan egészséges lesz a következő.

De én nagyon össze vagyok törve.

Egyfolytában sírok.Tudom,hogy még picike volt,de akkor is volt...

2012. jún. 12. 22:33
 16/19 A kérdező kommentje:

Kedves 12. és 14.es válaszoló!


Nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat!! Nagyon jól esett és azt is,hogy leírtátok veletek mi történt. Úgy érzem így könnyebb,ha kiírom én is magamból.

Párommal nem igazán sikerül megbeszélni,nem érti.


Nagyon örülök,hogy mindkettőtöknek azóta sikerült kisbabát szülni.


Én most annyira zavart vagyok,hogy nem is tudom szabad-e próbálkozni,ha igen mikor...Semmit sem mondott el a doki...

Azt sem tudom,mikor lennék képes lelkileg újra terhes lenni,mert piszkosul rettegnék,hogy újra megtörténik...


Nálatok nem volt ilyen?

Mennyi idő volt lelkileg amíg túlléptetek?

Túl lehet lépni.

2012. jún. 12. 22:46
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

14-es vagyok.

Sajnálom, s még műteni is kellett, szegénykém.

Én elég lelkizős vagyok, de hamar túl voltam rajta, persze fájó volt visszagondolni rá még egy ideig. De így műtéttel gondolom jobban rányomja a bélyegét.

Pityeregd ki magad, azután tekints előre. Sokkal jobb, hogy az elején történt és nem pár héttel, hónappal később. Inkább jöjjön később, csak egészséges baba legyen.

A további próbálkozásokkal megoszlanak a vélemények. Van olyan doki, aki azt mondja, hogy 1 hónap, van aki 3, és van, aki még 6-t is mond. S vannak akik meg se várják a következő mensit. Olvasgass erről a neten és döntsd el. Szerintem egy mensit mindenképp várj.

Nekem nem volt műtét, mi nem vártunk semmit, de a természet megoldotta, mert 4 hónap múlva sikerült. Ismertem olyat, aki már a következő hónapba terhes volt egy spontán után.

Jaj olyat is olvastam, hogy ezek után könnyebb teherbe esni, mert emlékszik rá a szervezet. Na hogy ennek mennyi alapja van.

2012. jún. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig a 14-es vok


Igen a következő terhességemnél is rajtam volt a félsz, főleg mert minden hüvelyi után barnáztam, s a 12 hetes vizsgálat után még pici vér is volt.Gondolod, hogy beparáztam mikor megláttam. Sőt az első vizsgálatnál 6 hetesen a doki csak az üres zsákot látta, utána jött 2 hét bizonytalanság, majd a boldogság.

Szerintem mindenki végig izgulja a terhességét függetlenül attól, hogy volt e rossz élménye. Nézd csak meg ezt a weboldalt :-)

Arra kell gondolni, hogy minden rendben lesz, több millió nő szült már.

2012. jún. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
szia! En csak most olvastam a tortenetedet es maximalisan atereztem, mert velem is megtortent februarban. Pozit teszteltem es kb 8. Heten elmentem az orvoshoz. Nem latott semmi egyertelmut, par nap mulva visza kellett mennem, aztmondta, ha addig novekszik, akkor minden ok. Nem vereztem, nem voltak gorcseim,semmi. Nem gondoltam volna, hogy barmi baj lehet. Visszamentem par napra ra es nem nott semmit, a teszt meg mindig pozitiv volt meg mindig volt hcg a szervezetemben. Elkezdtek gyanakodni, hogy mivan ha mehen kivuli... Azonnal bekuldtek a korhazba, ott ujabb vervetel, ha novekedett a hcg szintje akkor mehen kivuli, ezt mondtak. Ket ora idegolo varakozas, kozben megjelent egy noverke, egy kedves papirral a kezeben, annyi allt rajta missed abortion... Nagyon kiborultam, hozzatartozik, hogy ez 11 orakor volt es engem delig engedtek el a mukahelyemrol. Hivtam a ferfi fonokomet, magyarazkodhattam neki... A mutoben az altatas elott kozoltek velem, hogy nem mehen kivuli ne aggoodjak "csak sima kaparas". Mar csak arra tudtam gondolni, hogy mikor altatnak el vegre. Aztan a megorzoben ebredtem, nemsokra ra feltoltak a korterembe es este kiengedtek...borzaszto volt, ugyhogy teljesen aterzem a helyzetedet. A dokim 2 hettel utana nezett meg kerdeztem, hogy mikor probalkozhatunk. Aztmondta 2 ciklust varjak meg. Egyszer megjott es utana pozitivat teszteltem, de aztmondta, ha igy alakult hat igy alakult. Egy babanak mindig orulni kell. Jovoheten megyek 12 hetes uh-ra, elegge felek, de ha nem jott volna ez a baba en sem tudom hogy dolgoztam volna fel. Mar nem gondolkozom a masikon, apukam tavaly halt meg o vigyaz most ra:) biztos vagyok benne, hogy mindennek megvan az oka, mint ahogy te is irtad, lehet hogy eppen egy beteg babad lett volna. Sem neki sem neked nem lett volna jo es jegyezd meg, hogy ezert senki sem hibas foleg te nem.
2012. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!