Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez milyen fokú vizesedés...

Ez milyen fokú vizesedés szerintetek? Van -e esetleg hatásos ellenszere?

Figyelt kérdés
38 hetes kismama vagyok. Kb a 36. héttől kezdtem el vizesedni érezhetően. Éjszaka gyakran arra kelek, hogy teljesen elzsibbad a kezem, illetve a lábam. A zokni teteje bevág a bokámba, ami természetesen teljesen megvastagodott, illetve azt is észrevettem, hogy olyan helyes kis tokám lett :)A cipőim is szorítanak kicsit. ÖSszesen 13 kilót híztam. Kiváncsi lennék, hogy szerintetek ez milyen mértékű vizesedés lehet, ilyenkor a szülés után ez rögtön, vagy fokozatosan távozni fog a szervezetemből? Mit lehetne ez ellen tenni? Vajon mennyi lehet a 13 kiló pluszból víz, nektek mik a tapasztalataitok? Előre is köszi a válaszokat :)
2012. jún. 13. 12:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és a kezemet, illetve a talpamat szabályosan feszíti a víz, állandóan masszíroznám...nektek is voltak ilyen tünetek?
2012. jún. 13. 12:40
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nem magas mellette a vérnyomásod, és nincs fehérje a vizeletedben akkor minden rendben! Igyál sok folyadékot, napi séta, vízhajtó gyümölcsöket egyél: eper, paradicsom, uborka, alma, ananász! Kitartás

36 hkm

2012. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Normál vérnyomás, nincs fehérje a vizeletben...akkor ezek szerint a legtöbb kismamánál jellemzők ezek a tünetek?
2012. jún. 13. 12:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Én mindössze 5kgot híztam, de az utolsó hónapban olyan szinten vizesedtem, hogy éjszaka nem aludtam semmit mert nagyon nagyon viszkettem, feszítette az egész bőrömet, tangapapucsot tudtam csak felvenni. Elküldtek vérvételre, ahol a májammal kapcsolatban néztek meg valamit, de szerencsére rendben volt minden. A szülés után minden megszűnt. Szóval kitartást, nemsokára nálad is elmúlik! Könnyű szülést!
2012. jún. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én pont 13kg híztam (3.3kg volt a baba), a végén szorított a cipő és a jegygyűrűt sem tudtam felvenni. Szülés után nem álltam mérlegre, de a vízes testem pillanatok alatt megszűnt szülést követően :) Szóva ne aggódj! Ha az értékeid rendben vannak, akkor oké
2012. jún. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A jegygyűrűt már én is levettem :) A babámat kb 3600 g-ra saccolták..Az értékeim is rendben vannak...akkor szülés után várhatóan végre könnyebbnek fogom magam érezni? Mert jelenleg nehezen mozgok már, és kellemetlenül feszít már a ví, olyan vagyok, mint egy lufi, ami bármelyik pillanatban szétdurranhat :D Pedig elvileg a 13 kiló hízás az átlagosnak tekinthető - normál súllyal is kezdtem...
2012. jún. 13. 12:50
 7/13 anonim ***** válasza:
Sómentes diéta és ecetes vizes lábfürdő sokat segíthet:). Én nagyon elkezdtem vizesedni, két hét alatt 7 kg- mal mutatott többet a mérleg. 3 hét sómentesség után 3 kilóval kevesebbet, szóval eszméletlen mennyiségű víz volt rajtam, amit a szűk hónapnyi diéta és lábfürdő megoldott.
2012. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is írhattam volna, a 38. hétben vagyok, elég sok a víz rajtam, nekem bokám sincs, vizelet vérnyomás rendben. Sok folyadékot iszom, rengeteg gyümölcsöt, fűszereset és sót alig. Nekem a felpolcolás segít, de csak akkor van értelme, ha magasabbra teszed a lábfejed, mint a mellkasod. Marhára feszíti a bőrömet és az ízületeimet a víz, igyekszem sokat pihenni. Ma voltam nst-n és dokinál, minden rendben.

37 hetes kismama

2012. jún. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, te mennyit híztál, ha szabad érdeklődnöm?
2012. jún. 13. 14:52
 10/13 anonim ***** válasza:

16-17 kg-ot, eddig, de 52-ről kezdtem. Én azt vettem észre, hogy van 1 hét, amikor hízok és kb 2 hétig szinte semmi.

37 hetes kismama

2012. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!