Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek ha nem akar lemenni...

Mit tegyek ha nem akar lemenni a vércukrom a diétától?

Figyelt kérdés
Két gyerekem van és szeretnék harmadikat.Második gyermekem születése után 2 évre jött ki a cukorprobléma(terhesen nem volt).7,4-et mértek utoljára és ennél lejjebb nm akar lemenni bármilyen keveset eszek és éheztetem magam.Inzulint nem akarnak fölírni erre az értékre még a tabit is meggondolják.Most akkor nem szülhetek ha itt megállt?
2012. jún. 17. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:
en is pont ebben a cipoben jarok, pont ugyanennyi a cukrom, de nekem emiatt ki is alakult a pco. mi a masodik gyerekre gyurnank. en elmentem endokrinologushoz, o meg elkuldott egy verevetelre, hogy biztos legyen hogy a hormonokkal nincs gond, es azt mondta azutan megkezeli ezt az inzulinrezisztenciat. szerintem neked is inkabb endokrinologushoz kellene fordulni, o biztos nem hajt el, mert valoszinuleg nalad is kialakuloban van a pco emiatt. en egyebkent el is kezdtem dietazni, a lenyeg az hogy nem eheztetni kell magad, hanem tobbszor keveset enni a legjobb az otszori etkezes. nekem ez mondjuk nem fer bele, de mar az a harom is tobb mint amit eddig csinaltam. minimalis szenhidrat es cukorbevitel a lenyeg. tehat en ebedre mindig valami zoldseget vagy salit eszem hussal, amibol egyebkent barmennyit lehet, mert nincs benne ch. a zoldsegekkel azert vigyazni kell, mert sokban van ch, es van hogy egesz sok (pl borso kukorica) de meg mindig jobb mint a rizs, teszta, vagy krumpli. virsli, telejskiorlesu kenyer mertekkel, felvagottak, sajt, stb johet. ki kell alakitani egy napi etrendet, es ahhoz tartani magad. meg csak egy hete csinalom, de en mondjuk drasztikusan csokkentettem a ch-t es megjobban a cukrot. hetfon megyek vv-re es kiderult ert e valamit. nekem emiatt nincs is rendes ciklusom most mar masodik alakalommal jon meg csak majdnem 2 honapra, azt hittem most teljesen ki is fog maradni, de azt gondolon, mikor kicsit felszabadult a szervezetem most hogy figyelem mit eszem, meg is jott ra par napra.
2012. jún. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is az endokrinológust ajánlom, ő ad gyógyszert. Emellett el kell menni a diabetológiai szakrendelésre, ott beállítják a szénhidrátdiétát, és segítenek is abban, hogy hogyan kell étkezni! A lisztet és a cukrot kell kerülni.
2012. jún. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha keveset eszel, akkor is felmehet a cukrod, diétázz rendesen. Egyébként van egy gomba, amiről nagyon jókat hallani, sokaknak helyrehozta a cukrát.
2012. jún. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!