Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Levetetitek a köldökzsinórvért...

Levetetitek a köldökzsinórvért? Ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 11:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem keverem a csontvelő levételt az őssejt levétellel, a hozzáférhetőségre hoztam fel példának,hogy vannak olyan európai országok, ahol nyilatkozhatsz, hogy szülésnél leveteted-e, ha igen akkor egy bankban tárolják, ahol bárki hozzáférhet, ha jól tudom, neme is kell messze menni, azt hiszem a szlovákoknál vagy a lengyeleknél ez működik, nálunk nincs rá keret. Így csak a sajátodhoz férsz hozzá.

39 hetes kismama

2012. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, elolvastam a cikket, de ez csak a köldökzsinórvérről szól a szövetről nem. Azzal nem csak a vérképző szervek és egyes daganatos betegségeket tudják gyógyítani.

Erről az őssejtbankról beszéltem, de ezt nálunk nem egyszerű elérni, még a saját tárolt 1 hét alatt elérhető.

A Kriónak 2 vagy 3 sikeres beültetése van már Magyarországon is.

Engem nem győzött meg a cikk, főleg azért nem, mert a mai egészségügy helyzetére nem tér ki, hogyha beteg valaki, mélyen a zsebébe kell nyúlni a gyógyuláshoz. Így legalább a lehetőség folyékony nitrogén gőzében van, na nagy baj van. Hiába fizetem a nem kevés TB-t: ha nem hónapok múlva akarok időpontot, elmegyek magánba, ahol egészségpénztárról fizetek. Na ez egy komolyabb beavatkozásnál reménytelen.

A gyógyszercégeknek nem érdeke az őssejt tárolása, és ahol ekkora pénzek forognak, mindig is lesz érdek és ellenérdek és nem a beteg érdeke lesz az elsődleges.

39 hetes kismama

2012. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!