Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Háromszor voltam cukorterhelés...

Háromszor voltam cukorterhelésen, mindegyik eredménye jó lett! 2 napja viszont itthon étkezések után magas értéket mérek. Hogy lehet ez? Többi lent.30 hkm

Figyelt kérdés

Az éhgyomri cukrom 4,5 - 5 között van, a terheléses értékek: 13. héten 6,3; 24. héten: 7,5; 27. héten 6,8 lett. Azért voltam ilyen sokszor, mert pajzsmirigy-alulműködésem van, és a terhesség elejétől 180 g Ch diétán vagyok. A dokim szerint csak direkt szénhidrátokat nem ehetek, de azért próbálom tartani a 180 g CH-t. Van itthon vércukormérőm, ugyanis javasolták, hogy azért heti 2-3x kontrolláljam itthon is magam. Eddig minden rendben volt, étkezés után 1,5 órával 7-nél többet még sosem mértem. Tegnap óta viszont 8,6, 7,9 stb.

Szöget ütött a fejemben, hogy nem-e a készülékben van a hiba, ugyanis pont most kezdtem új doboz tesztcsíkot, a régivel minden OK volt. Ma le is mentem a legközelebbi patikába, vittem a saját készülékemet is, ahol mindkettővel megmértük a cukrom és 2 egészes eltérést mutattak a gépek.

Lehetséges, hogy ekkora különbség legyen két mérő között vagy tényleg az enyém hibásodott meg?

Lehetséges az, hogy 3 jó terhelés után mégis gond van a cukrommal?

Járt már valaki így?

A válaszokat előre is köszi.


2012. jún. 28. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nem akarlak elkeseríteni, de nem lettek valami jók az eredményeid... A 7,5 és a 6,8 már kicsit magas. Nem vészes, de már oda kell figyelni! Igen, igaza van a dokidnak, kerüld a fehér lisztből készült ételeket, a cukrot, az édes gyümölcsöket, főleg a szőlőt és a banánt.

Nekem egyébként az első terhességemnél volt először a 2 órás mérés után 7,4, aztán a következőnél 6,9 és a harmadik mérésnél 6,7. Lejjebb nem ment, de ezzel így nem volt semmi gond, a babám teljesen egészségesen született.

Egyébként persze, hogy létezik, hogy elromlott a géped, de az is lehet, hogy megugrott a cukrod!

2012. jún. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Terhesen 7.5-ig jó. Én cukrosként volt, hogy egymás után teljesen más eredményeket mértem. Nem mindegy, hogy mit ettél, vagy stresszesebb voltál.De rosszul is mérhettél.
2012. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Most vacsi után is megmértem a cukrom és 8 lett.

Szerintem a mérési technikában nincs hiba, azt ma a gyógyszertárban is ellenőriztük.

Az az érdekes, hogy délután mikor lementem a saját gépemmel 6,2-t, a patikaival pedig 4,3-at mértünk ugyanabból a mintából.

Jah még annyit, hogy kedden megyek dokihoz mindenképpen megemlítem neki. Remélem nem fektet be a kórházba, mert egyszer már előhozakodott ezzel.:(

Ha mégis most megugrott a cukrom, remélem nem árt a Babának, ha most napokon belül rendbe hozzuk!

Várom a többiek véleményét is. :)

2012. jún. 28. 22:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a dokim, hogy evés után közvetlenül nem kell , nem szabad megmérni a cukrot, mert akkor mindenkinek magas. Gondolj bele, hogy bebobmázol egy rántottát , megméred 10perc múlva még jó h magas. A cukorterhelésen sem véletlenül mérik 2 óra múlva. Mert egy egészségesen működő szervezet addigra elbontja a cukrot.


25+4hkm

2012. jún. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem evés után közvetlenül mérem a cukrom, hanem 1,5 óra elteltével, úgy lett tegnap este 8.

Ma reggel voltam háziorvosnál, ott az éhgyomri cukrom 4,9, saját mérővel pedig 5,5 lett ugyanabból a mintából.

2012. jún. 29. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!