Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kutya és terhesség! Tényleg...

Kutya és terhesség! Tényleg problémát jelenthet?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok, és van egy kutyusunk. Ő az egyik legjobb barátom, és nem vagyok hajlandó megválni tőle. A testvérem szerint felelőtlen vagyok, mert oda kellene adnom valakinek, állítása szerint veszélyes kismamák közelében kutyát tartani. Én erről eddig nem is hallottam, és őszintén, ostobaságnak is tartom. Az orvost is megkérdeztem, és szerinte sem lehet semmi problémám a dologból. Csakhogy most már az egyik barátnőm is mondta, hogy adjam oda valakinek csak addig, amíg meg nem születik a baba, és be nem tölti a féléves korát. Én mondtam, hogy szó sem lehet róla. A kutyám kiszolgált éveken keresztül, én pedig nem vagyok hajlandó megválni tőle. Erre azt kaptam, hogy milyen anya leszek, hogy ha most a kutyát választom a babám helyett.
2012. júl. 9. 22:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Tudtommal a macska veszélyes. Toxoplasma fertőzés miatt. Bár igazából veszélyesebbek a rágcsálók, mivel a macska szervezetébe tőlük kerül be ez a kórokozó.

Megfelelő higiénia mellett nem veszélyes a kutya.

Mi sem toloncoltuk el a macskát, csak nem fogdoztam, ha mégis megsimiztem, akkor alaposan megmostam utána a kezem.

Azóta megszültem, és egészséges szépséges a babánk.

2012. júl. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Neked van igazad! Nekem 3 gyerekem van (2,4 és 7 évesek) és 2 kutyánk van,ráadásul bent velünk a lakásban.A gyerekeknek és nekem se lett semmi bajom.Se terhesség alatt,se utána.


Biztos sokan lesznek itt ebben ellened,szerintem inkább a kutyák témakörbe írd ki ezt a kérdést! :)

2012. júl. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 éves tacskónk van. Egyáltalán nem veszélyes a kutya a terhességre..

Együtt nőtt fel a terhességemmel és a gyerekkel is együtt fog.

Egy kis gondunk van vele.. most jelenleg hullik a szőre. De van kefe + fürdetés a világon!


Úgy védi a gyereket, hogy csak na .. 100%-ig megbízom benne :)

2012. júl. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ez mekkora hülyeség,te jó ég!Ne haragudj,de ez butaság testvéred részéről.

Valóban,ahogy írták is,a macska jelenthet veszélyt a toxoplasma fertőzés miatt.A kutya senkinek nem árt;főleg nem neked és a babádnak.Meg ne válj attól a szegény állattól.Igazán jó gazdija lehetsz,ha így ragaszkodsz hozzá.

Azt meg végképp engedd el a füled mellett,hogy milyen anya leszel emiatt.JÓ anya leszel,mert mérlegelsz és ez már jó.Én is végig csináltam a terhességemet "kutyástól" és makk egészséges,gyönyörű kisfiam született.Mellesleg imádja a kutyánk! :) Kellemes babavárást kívánok!

2012. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, én is a macskáról hallottam, ezért is volt új nekem ez a kutyás dolog. Köszönöm szépen a gyors válaszokat. :) Örülök, hogy más is ragaszkodik a házi kedvencéhez. Belegondolnom is rossz, hogy mi lenne a kutyámmal, ha lepasszolnám valahová 1/1,5 évre.
2012. júl. 9. 22:52
 6/18 anonim ***** válasza:

Én is úgy hallottam, hogy a macska a veszélyes a toxoplazma miatt, de nekem kutyám és macskám is van, és én sem váltam meg tőlük, mert imádom őket. A macskámat maximum megsimogatom, utána kezet mosok, de házi cica, nem jár ki. A kutyával kapcsolatban nem hallottam, hogy veszélyes lenne terhesség alatt, én őt minden nap puszilgatom.


36+5hkm

2012. júl. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jelenthet problémát, de kb. annyira, mint az elmész a boltba vásárolni és egyes termékeket összefogdosol. Én mikor terhes voltam egyik állatomtól (két kutya és két macska) sem voltam hajlandó megválni. Ők hozzám tartoznak, az én állatkáim, és szeretem őket. Természetesen, hogy a macskaalmot nem én tisztítottam, a kutyákat nem fürdettem, de ez egy állapot, nem betegség. Az orvosom is mondta, hogy nem kell hinni a rémhírekek. És lám, egy egészséges kislányom van, aki imádja az állatokat és kutya baja. :)
2012. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem onnantól lehetnek problémák, amikor a baba elkezd kúszni-mászni. Ha lakásban tartod vagy "kijárós", séta után jobban figyelned kell a tisztaságra, de ez gondolom evidens. A baba és a kutyus kapcsolata pedig nagyon fajta- és kutyafüggő. Még ha barátságos kutyus is, én pl. sosem merném a babát/gyereket egyedül hagyni a kutyussal. Ugyanígy vagyok a macskával is.

A terhesség alatt szerintem semmi bajod nem lehet, kivéve esetleg ha nagy kutya és kedvenc szokása a hasadra ugrálni...

Én nem válnék meg tőle a helyedben, főleg abban az időszakban jó lenne megszoknia a baba jelenlétét, amíg még nem mászik utána és húzza fülét-farkát...

Szerintem ezt csak az érti meg, akinek már volt saját háziállata sok éven keresztül. Én sem válnék meg a 13 éves öreg cicámtól senki kedvéért. Nekünk ő is családtag, sok mindent megéltünk együtt. A kisfiam 2 éves, és nagyon érdeklik az állatok, talán nem véletlenül... És semmi baja nem lett a macsektól.

33 hkm

2012. júl. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem kell megválni a kutyádtól! Ez butaság. Ha oltva, féregtelenítve van, te meg gondolom takarítasz, kezet is szoktál mosni, nem a gyerekágyban fog aludni, akkor semmi baj nem lesz. Nekem is volt kutyám, a kislányom mellette tanult a járni, nagyon szerettem, szerettük. Soha semmi bajt nem okozott. Ennek ellenére nem hagytam őket egyedül, bár tudom hogy nem bántotta volna. Most már másik kutyánk van, a fiammal most ő barátkozik, nem adnám oda senkinek. De miért is kéne választani a kutya és a baba közt???

Milyen anya leszel...valószínűleg jó, mert nem hagynád cserben azt akit szeretsz, és amit a babád iránt érezni fogsz, az ennek milliószorosa lesz.

2012. júl. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én se válnék meg egyik kutyámtól se! (2 van)

Az egyik ismerősöm megtette a párja miatt, és most szenved. Persze a kutya is.


Ezt olvassátok el. [link]


Amúgy meg engedd el az ilyeneket a füled mellett. Anya vagy és te tudod a legjobban mi kell,mi jó és mi árthat a gyermekednek! Nekik és másnak sincs ebbe beleszólási joga,főleg nem kérdőjelezhetik meg ,hogy milyen anya vagy. Mellesleg nem értem,mi az ,hogy a kutyát választod a babád helyett. Nem vetteted el a gyereked a kutya miatt. Akkor miről beszélünk? Miért kellene választani ? Akit szeretünk azért harcolunk ,óvjuk és vigyázunk rá.Akár ember, akár más élőlény! 26hkm

2012. júl. 10. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!