Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kutya és terhesség! Tényleg...

Kutya és terhesség! Tényleg problémát jelenthet?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok, és van egy kutyusunk. Ő az egyik legjobb barátom, és nem vagyok hajlandó megválni tőle. A testvérem szerint felelőtlen vagyok, mert oda kellene adnom valakinek, állítása szerint veszélyes kismamák közelében kutyát tartani. Én erről eddig nem is hallottam, és őszintén, ostobaságnak is tartom. Az orvost is megkérdeztem, és szerinte sem lehet semmi problémám a dologból. Csakhogy most már az egyik barátnőm is mondta, hogy adjam oda valakinek csak addig, amíg meg nem születik a baba, és be nem tölti a féléves korát. Én mondtam, hogy szó sem lehet róla. A kutyám kiszolgált éveken keresztül, én pedig nem vagyok hajlandó megválni tőle. Erre azt kaptam, hogy milyen anya leszek, hogy ha most a kutyát választom a babám helyett.
2012. júl. 9. 22:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A kutya csak a dominancia miatt okozhat problémát,hogy nem biztos,hogy tiszteli és felette állónak nézi majd a picit,mert hogy utána jött.Pl.lehet előttetek rendes lesz a gyerekkel,de ha nem vagytok egy szobába velük,majd piszkálni fogja.Bökdösi,fellöki,játékból megrágja (nem bántja komolyan),hogy éreztesse a gyerekkel,alatta áll.De egyébként a macska jelent veszélyt már akkor inkább.A toxoplazmózis miatt,vagy hogy befekszik a gyerek mellé,ráfekszik,a szőre piszkálja a kicsit.De ha régóta van macska a toxoplazma se merül fel valószínűleg,mert már átesett az anya rajta.És a macskát is meg lehet tanitani,hogy ne menjen a gyerekágyba.
2012. júl. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hét hetes kislányunk mellett lakik velünk egy nemetjuhasz keverék szuka kutya és természetesen jól neveltsege miatt semmi gond vele, hiszen minden séta után labtorles van neki, amit szépen megvar az ajtóban, míg a babát kiveszem, vetkoztetem, és persze gyakori fürdés, három havonta fereghajtas, és mindenféle tisztasági szabály. A kutykat elkergeti a babakocsi mellől és már labpuszit is kapott a kislány, :-) arról nem beszélve, h még a védőnő mondta, h jobb lesz az immunrendszere ha kutya el velünk. Jó anyuka leszel és jól dontessz! Ne hagy, h bárki elbizonytalanitson. Sokak ha babajuk lesz kicsit megzakkannak, tisztelet a kivételnek és a kutyit, aki eddig fontos volt, már lesz*jak. :-/ nem ez a helyes... Boldog babazast és kutyazast! ;-)
2012. júl. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem olvastam a többi választ, csak simán válaszolok. Kínában élek és itt MINDENKI azt mondja, hogy nem szabad terhesen kutyát tartani. Én kutyák közt nőttem fel, a legjobb barátaim, jobban bízom bennük, mint az emberekben. Megmondtam anyósomnak, ha nem tarthatok kutyát, nem kell gyerek. Megkérdeztem a dokimat, megnéztük neten, megkérdeztem itt is, az átlag mind azt mondta, hogy ha a kutya be van oltva és tisztán van tartva akkor abszolút semmilyen problémát nem okoz. A macska sokkal veszélyesebb, de még ezt a veszélyt is ki lehet küszöbölni.

A mai napig megdöbbennek a kínaiak, hogy kutyát sétáltatok terhesen, anyósom még most is elkapja a kezem, ha a kutyájukat simogatom, mert nem bízik az állataiban. Én mondtam neki, hogy ezzel sokka többet árt, mint használ. Ne féljen, én ismerem a kutyák testbeszédét, tudom mikor kell hátra hőkölni és mikor nem. Nagy nehezen elfogadta a döntésem, de még mindig elküld kezet mosni akárhányszor kutyázom (mondjuk ebben igaza van).

A lényeg: tarthatsz kutyát, csak ügyelj a tisztaságra. Esetleg a tesód megnyugtatása végett csináltathatsz a kutyának egy vérvételt, hogy megállapítsák van-e benne kórokozó, vírus, féreg, stb, és ha nincs akkor semmi akadálya, ha meg van, akkor kb egy héten belül ki lehet kezelni. Ne hallgass rájuk, ostobaság, amit mondanak.

Szép babavárást!!!

2012. júl. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem van egy yorkim(5 éve) lakásban és ágyban alszik,és van már egy 2,5 éves kisfiam,és most vagyok 26 hetes km,semmi bajunk sem nekem sem a kisfiamnak!

2012. júl. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
a kutyus semmit nem fog neked vagy a picinek ártani :) sőt, nekünk a kutya pl. olyan volt, amikor kicsik voltunk hogy folyamatosan mellettünk volt. ha elestünk vagy bármi, megfogta a kezünket a szájával, de nagyon óvatosan, és megpróbált felhúzni minket hogy mehessünk tovább :) vagy ha sírtunk és anyu nem hallotta, akkor bement hozzá hogy jöjjön ki hozzánk az udvarra és nézze meg hogy mi a bajunk. 1 éves volt a kuytus amikor én megszülettem, vele nöttem nagyon sokáig és igazán jó barátom volt, mindenben ott volt mellettem :D és ameddig nem volt tesóm volt kivel játszanom :) 10 éves voltam amikor szegényt elütötte az autó :'(
2012. júl. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

hú nálunk is van minden, kivvée macska. A védőnő és a doki az alábbiakat mondta:

-menjek el toxoplazma szűrésre (vérvétel, háziorvos kiír vagy magánban pár ezer forint) hogy tudjuk, védett vagyok-e vagy ha még nem kaptam el korábban, akkor jobban kell vigyázni a macskával és madárral

-szobát jól takarítsam, domestosozzam ki, állatokat féreghajtsam és ne én almozzam, ne fürdessem őket, simi után kézmosás és kézfertőtlenítő, ha kullancsos ne én szedjem ki de amúgy is kullancsirtót mindegyikre

-állatorvosi rendelőbe ne én vigyem őket oltásra stb, hanem a férjem

-madarat a gyerek első évéig a másik szobába tegyem, macska ne menjen be a szobába lehetőség szerint(nincs már macska), kutya se ott aludjon huzamosabban, ha megsimogatja akkor kézomosás, (de itt inkább a macskára kel figyelni)

-ne nyalogassák az állatok a babát


ez meg marhaság, hogy már most a kutyát választod, itt ugyanis nem választani kell a kettő között, hanem megoldani úgy, hogy mindenkinek jó legyen (tipikus ősanya duma, gomdolom aki azt mondta, annak a gyerek a minden, egyéb dolgokban nem tud mit felmutatni az életében vagy k*va jó anyának hiszi magát és veri rá a mellét,így elképzelhetetlennek tartja, hogy esetleg a gyerek mellett más is van a világon)

2012. júl. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az újabb válaszokat. Puli kutyám van, és akkor vettem magamnak, amikor elköltöztem otthonról, így mindig arra emlékeztet, hogy vele kezdődött az önállóságom. Nagyon szoros a kapcsolat közöttünk. A testvérem valóban "ősanya" típus, tényleg megzakkant kicsit, mindig ki akar oktatni, táplálkozás ügyileg is. Mindig kivetnivalót talál abban, amit éppen csinálok. Köszönöm, hogy megerősítettetek abban, amit egyébként is gondoltam. Mindenkinek jó babázást kívánok! :)
2012. júl. 10. 20:32
 18/18 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet kutyád terhesen és a baba mellet is. Ha rendesen van oltva féregtelenítve a kutya, akkor egészségügyileg nem lehet gond. Ha a baba megszületik, akkor pedig eszedbe ne jusson elzárni a kutya elől! Ha normális a kutya, akkor úgyis érti a sorrendet. A legfontosabb, hogy felügyelet nélkül ne maradjon a baba a kutyával, de nem is szabad elzárni. 15 éve kutyatenyésztéssel foglalkozom, jelenleg egy 3 és egy 4 éves fiam van, de soha nem volt semmi gond, pedig 16 kutyusunk van:-)
2012. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!