Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyi gyermeket szeretnétek?

Ti mennyi gyermeket szeretnétek?

Figyelt kérdés
1...2...3...4.. esetleg annál többet?

2012. júl. 10. 07:46
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
8.51! Kitartást Nektek,jön majd az a babó,csak valamiért nem állsz készen,és Ő sem.Türelem...bár könnyű mondani.Tudom. :/ Sok sikert kívánok,és mielőbbi pocakosodást!! ;)
2012. júl. 10. 12:21
 32/38 A kérdező kommentje:

9.31! Azért ne a Nagyik kedvére szüljünk babát....hogy melyik mennyivel bír el.Az én anyósom megkövezett bennünket annak idején,mikor kiderült,nem elsz egyke a lányunk.Ő azt tervezte el,hogy nekünk is és a sógoroméknak is 1 gyerek lesz,és majd azoknak még a tányérjuk is aranyból lesz....stb. Nos nálunk már meg van a 3 gyerek,sógoréknál úton a harmadik.Anyós fejét fogja...de halkan megjegyezte,csodásak az unokái,és szégyenli magát,amiket mondott,és hogy nem örült a tesóknak.


Így is el tudunk menni kettesben a férjemmel bárhová,bármikor,csak akarni kell....mert akad mama aki vigyáz addig rájuk.Bár a nagyokkal már nincs sok baj,elvannak maguk.A kisebbet kell szórakoztatni. Persze megint más tészta,ha nincs nagyszülő netán,vagy 200 km-rel arrébb lakik,vagy nagyon beteges...stb. Az már érthetőbb.

2012. júl. 10. 12:29
 33/38 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajna a mostani helyzet olyan, hogy a gyerekszámot az is befolyásolja, hogy egy kieső kereset mellett el tudják e tartani a gyerekeket, felveszik e az oviba, hol talál manapság munkát a kisgyerekes, a nyári szünet problémáiról (betegácsi, szabi) nem is beszélve. Jön persze a majdmegoldódikminden tanács, de ezekkel mindenki szembesül manapság. Az csak egy dolog, hogy 3-at, 4-et? Nem ilyen egyszerű.

2012. júl. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Hármat szerettünk volna.

Van 2 kisfiúnk már, a harmadik baba a pocakban. A neme még kérdéses, volt már fiú is meg lány is. Ha kisfiú lesz lehet egyszer lesz még egy negyedik is. :) Az időnkbe bele fér. :)

23hkm

2012. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
13.37. Persze...azért felelősséggel kell megszülni Őket,és azt is beleszámítani,mi lesz ha... és ha úgy is úgy gondoljuk,hogy nem halnának éhen,akkor bele lehet vágni.Különben nem. Mi mind a 3-nak teszünk félre pénzt.Nem sokat...de lesz Nekik mihez hozzányúlni majd 18 évesen.Lekötöttük,csak ők és csak 18 éves korukban vehetik majd fel. Szép kertes házban nevelgetjük őket,nem palota,de tiszta,rendezett,és összkomfortos.Tavaly kiszorítottunk egy olcsóbb autót,mert mozgolódni muszáj,még 3 gyerekkel is.Vásárlás...kirándulások,rokonlátogatások.Szeretünk csavarogni,ők is nagyon élvezik. :) Nekem csak a GYES van, a férjemnek van egy jó kis munkahelye,nem keresi agyon magát,de az alap dolgokra futja,félre is teszünk belőle.Pedig még 150 ezret se keres...de jó is volna...szóval mind ezeket számba vetve,úgy érezzük,lenne még helye egy 4. gyereknek is az életünkben.Nem azonnal...mert a császárok után várni akarok legalább 4 évet.Ha addig romlana a helyzetünk,maradunk a háromnál.
2012. júl. 10. 14:35
 36/38 anonim ***** válasza:

10:14 vagyok


Nekem is "alap" a 2 gyerek, soha nem is gondolkodtam egy gyerekben, ugyanis nagyim egyke. A szülei már nem élnek, nincs testvére, elvált, ellenben van 2 gyereke és 3 unokája, akiket erőn felül támogat, lelkileg és anyagilag egyaránt. Olyan sokszor hallottam már tőle, hogy milyen jó lenne, ha lenne egy testvére.:( Ő nagyon megszenvedte az első szülését és más biztos azt mondta volna, hogy soha többet nem fog szülni, de ő annyira vágyott testvérre, hogy ha ott is maradt volna a szülőszobában akkor is megszüli anyukámat.:)


A nagyobbik lányának a fia (unokatestvérem) is egyke és tőle is rengetegszer hallottam, hogy mennyire vágyik egy testvérre, pedig ma már 22 éves ő is. Nekem van egy hugom, akivel mindig szövetkeztünk, mindent együtt csináltunk, mindent megbeszéltünk. El sem tudom képzelni, hogy milyen rossz lenne egyedül.:( Hiába költöztem el otthonról 2 éve, továbbra is nagyon jó, vagy ha lehet még jobb a kapcsolatunk.:) Ezekből kiindulva, ha én éheznék is, akkor is szülnék 2 gyereket (bár szerintem ez nem fordulhat elő, mivel nagyon összetartó a családunk).:)

2012. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
2-t szeretnénk, egy fiút és egy lányt. :) Még nincs egy sem. Amúgy hagy jegyezzem meg, hogy én egykeként nőttem fel, és én nem bántam sosem, nekem így is nagyon-nagyin boldog gyerekkorom volt, szóval azért a gyermekkori boldogság nem feltétlenül ezen múlik.
2012. júl. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Megint 10:14 vagyok


Én sem a gyerekkori boldgságról beszéltem, hanem, hogy jól jön, ha a felnőttkori gondokban van kire számítani, ha pl a szülők már meghaltak, vagy csak úgy általában.:) De mindegy, ez is olyan dolog, hogy akinek van testvére annak nehéz elkpzelnie nélkül, akinek meg nincs, annak az a természetes.:) De persze van mindkettőnek előnye és hátránya is.

2012. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!