Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek lelkiismeret-furda...

Szerintetek lelkiismeret-furdalásomnak kéne lennie azért, mert azért gondolkozunk a 3. gyerkőcön, mert a nagycsaládosok több támogatásban részesülnek, mint a kétgyermekesek?

Figyelt kérdés

2 gyermekem van,az egyik 5 éves,a másik 2.Sajnos kilátástalan,hogy milyen munkám lenne,mire a kisebbik után lejár a GYES,a férjemé is kilátástalan,mivel a postát most szervezik át és ő ott dolgozik.Mi a véleményetek?3 GYEREKESEK!!!Tényleg könnyebb egy kicsit az életetek?Nem a segélyekről beszélek!!!!!!!!!!,hanem arról,hogy aki dolgozik,az adókedvezményt kap a 3gyerkőc után,nem is keveset.+hát a lakásfenntartási tám.,gázárkedv.,gyermekvéd. kedv.,8évig GYET.,ingyen TK.,étkezés.

Érdemes ezekért egy 3.gyerkőcöt bevállalni?


2012. júl. 11. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igaz én még csak az elsőt várom,de ismerősi körbe nem egy olyan család van,hol 2 gyerkőc van,és tervezik a 3.at pont ezek miatt.Ne legyen lelkiismeret furdalásod emiatt,azt vettem észre ilyen világot élünk sajnos. És tényleg egyre több embertől hallom ezt.
2012. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem attól, hogy 3 gyereket vállalsz nem fogtok jobban élni. Oké, több a kedvezmény, de azt a 3. gyereket is el kell látni, iskolába kell járatni, és később kerül sokba egy gyerek, nem amíg kicsi. Emiatt én nem vállalnék 3. gyereket, meg olyan fura nekem, hogy hát téged csak az anyagiak miatt vállaltunk, hogy több legyen a kedvezmény. Ne haragudj, én így látom. De a ti dolgotok.
2012. júl. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem pont ezért találták ki ezeket a kedvezményeket, hogy elgondolkodjon a család a 3. gyereken, mivel nem igen növekszik a népesség. ne érezd rosszul magad emiatt, mert ugyanúgy fogod szeretni őt is, mint a testvéreit, onnantól kezdve pedig a fogantatás oka lényegtelenné válik. Nekem a húgom szocpol gyerek...:) A szüleim fiatalok voltak és nem tudtak volna lakást venni, ha nincs a szocpol, ahhoz viszont kellett a 2. gyerek. Imádom a húgomat, ma már csak nevetünk rajta, hogy ő miért is lett.:)
2012. júl. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezekért nem érdemes bevállalni még egy gyereket, de ha amúgy is szeretnétek, akkor ez is lehet szempont. Hiszen az a 3 gyerek egyszer nagyobb lesz, és akkor is kell rá pénz, egyre több és több.


Az adókedvezmény meg csak azoknak éri meg, akik sokat keresnek. Pl. két átlagbéres kereset után alig valamivel több a kedvezmény, mint 2 gyerek után.


Szerintem a 3. baba vállalása előtt azon kell elgondolkodni, hogy el tudjuk-e őket tartani akkor is, ha az általad sorolt valamennyi kedvezményt eltörlik. Ha igen a válasz, akkor jöjjön a 3. ha nem a válasz, akkor ne.


Hiszen semmire nincs garancia, és ha ezt mind eltörlik mondjuk 2 év múlva, akkor az igen nagy szívás.

2012. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Ne érezd magad rosszul, én most várom a harmadikat. 10 évesem és 3 évesem van, 37 éves vagyok, munkahely még csak kilátásban sem lett volna.

Férjemnek stabil munkahelye van, Ausztriában dolgozik.

Mivel megint kislányunk lesz, így ruhákat nem kellett vennem, sőt semmit, csak pelust, és a kötelező kencéket.

32 hkm

2012. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy gondolom, hogy emiatt ne legen lelkiismeret furdalásod. Mi is most várjuk a 3. manót és nem az első a kedvezmény meg az ingyen tk és társai hanem, hogy egészséges picurunk szülessen. Ha elsődleges szempont lenne a kedvezmény, akkor már nem ezt mondanám. Ugyanúgy fogjátok szeretni a 3. babát is, mint az első 2 picurt. ÉS ha ez megvan akkor ne emészd magad emiatt.
2012. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem! az első a gyerekeid jóléte kellene, hogy legyen! így is szűkösen vagytok az elmondásod alapján. ezeket a támogatásokat könnyítésnek találták ki, mert igenis támogatni kell a bővített reprodukciót, de ha nincs lehetőséged anyagi javakkal megfelelő módon ellátnod a gyerekeidet, akkor inkább ne! nem a pénz a minden, de nem olyan rossz dolog rendes ruhában járni, világot látni, elitiskolákban tanulni. a nélkülözés nagyon sokmindent megkeserít, konfliktusokat szül! és nem szabad állami támogatástól várni a megváltást!
2012. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó esetben a nagy 6 éves lesz mire megszületik a harmadik baba. Tehát 6 évig majd ugyanúgy kell taníttatnod a 2 kicsit mintha nem lennél nagycsaládos. Feltéve ha akkor még lesz TK, étkezési támogatás. de a füzetekre, ceruzákra, többi tanszerre nincs támogatás! A lakásfenntartási, és a többi segély akkor is jár ha nem vagy nagycsaládos, de rászorulsz, ezeket az önkormányzatnál kell megkérdezned. Az adókedvezményt inkább hagyjuk, mert ha a munkátok is kilátástalan, akkor mire vennétek igénybe? Nem beszélve arról, hogy míg kicsik eljárnak örökölt, kapott stb ruhákba, de gondolj bele 10 év múlva mennyit fogsz költeni ruhára, cipőre!

Szerintem ha csak ezért vállalnátok a harmadikat akkor ne vágjatok bele, mert így a másik kettőnek jutna sokkal kevesebb, de ha el tudnátok tartani a másik 2 "rovása nélkül" akkor hajrá!!

2012. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az adókedvezmény annak sok, akinek a bruttója is magas. Szóval ne százezrekben gondolkodj. Lakásfenntartási támogatás csak akkor van, ha bizonyos "feltételeknek" megfeleltek, elég nehezen adják. Gázárkedvezmény? Vicc az összege. Gyermekvédelmit sem kap minden 3 gyermekes. A Gyet összege egyenlő a gyes-ével, szóval az is komédia. Ingyen tk? Ok, de mellette vegyél egyszerre 3 zárt cipőt, 3 tornacipőt, 3 ünneplőcipőt, iskolafelszerelést, táskát, tornaruhát stb. Az étkezés sincs ingyen, 50 %.

A támogatásokat az önkormányzatok adhatják, de a legtöbb amúgy is csődközelben van, van, ahol az iskola fűtésére se telik, akkor miből adjanak támogatást?

Aki segélyek nélkül nem tud eltartani 3 gyereket, az ne szüljön hármat. Így is szűkösen éltek, a gyerekek nem akkor jelentenek költséget, amíg csecsemők. Később is adnod kell az asztalra ételt és akkor már nem "egy merőkanál"-al több kell, hanem jóval nagyobb adagok.

Oviban, suliban ott vannak a külön programok, kirándulások, szakkörök, amik mind, mind pénz.

Én a helyedben átgondolnám.

2012. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem hogy a gyet a legkisebb gyermek 3 éves korától 8 éves koráig jár, max tehát 5 évig. Utána mit csinálsz?
2012. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!