Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukornál rendesen...

Terheléses cukornál rendesen vért vesznek, vagy csak az ujjunkat szúrják meg, mint mi magunknak itthoni cukormérésnél?

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen vért vesznek, sőt legalább 2X, de a legtöbb helyen 4X.

Vesznek egyet éhgyomorra, majd megiszod a löttyöt-vagy megszed a kiflit-ahogy ott szokás -utasításra!- és félóránként és végül 2 óra mulva vesznek vért.

Nekem 4X vettek 1-1 pöködlivel

2009. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen rendesen veszenek vért. Az elsőt reggel 7-kor, utána megkell inni a cukros "lötyit", majd az elsőnél 60 perc után szúrnak meg, következőnél 120 perc után.

-32 hetes km-

2009. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi itt felénk teát kell vinni, meg citromot és ott teszik bele a glükózt, 2x szúrnak éhgyomorra és 2 órával a lötyi megivása után. Csak arról nem beszélt senki, hogy hogyan veszik le a vért. De most már ezt is tudom:) Köszi mégegyszer.
2009. júl. 13. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mifelenk csak egyszer ehgyomorra ujjbegyet szurnak es lötyi utän 2 oräval megint ujjbegyet szurnak....
2009. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ujjból vett vérből mért vércukoréték, általában alacsonyabb, mint a vénás vérből mért.

Amikor kontrollra jártam akórházba, akkor ott én is levettem magamnak a vért ujjból, rá egy percre a laborban levették vénából és az enyém mindig alacsonyabb értéket mutatott.

Kérdeztem és mondták, hogy a vénából vett adja a pontos eredményt.

2009. júl. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
lehet... de akkor arányaiban kell, hogy változzon, mert az sem lehet, hogy éhgyomorra normális értéket mutat, lötyi után meg alacsonyabban, nyilván akkor az arányok azért megfelelnek. Ráadásul itt nem is konkrétan cukorbetegséget, hanem terhességi cukorbetegséget kívánnak kizárni, így az ujjbegyes megoldás nekem szimpibb.
2009. júl. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!