Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Esküvő? Mi a véleményetek a...

Esküvő? Mi a véleményetek a terhesség alatti házasság kötésről?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat gondolkozok ezen. Hogy nem rontottuk -e el hogy nem házasodtunk össze. Amúgy idén lett volna a lagzink májusban, de jött a baba és én így nem akartam. Teljesen megfordult a nézőpontom, mármint az anyagiak miatt. Mert ugye tudjuk hogy nem két forint egy jó kis lagzi és én így már sajnáltam volna rá a pénzt. Mármint azért mert még a lakásunkban is sok minden nem volt befejezve és úgy éreztem hogy ha jön a baba akkor az a fontosabb. Meg én nagyon szerettem volna egy jót bulizni (mégis csak az saját lagzimról van szÓ) és azért valljuk be ezt babásan már nem lehet. Amúgy több mint két éve vagyunk jegyesek. Abban maradtunk majd ha nagyobb lesz a pici (olyan 1-2 éves) akkor tartjuk meg. Szerintetek ez gáz? Már teljesne eltanácstalanodtam. De az hogy bemenjek és aláírjak egy papírt annak meg nem látom az értelmét. És abban is biztos vagyok hogy utána már nem tartanánk később bulit. És én többször nem szeretnék férjhez menni. =) Jó lenne megadni a módját.
2009. júl. 14. 11:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%

Mikorra várod a babát?

És mi az az ok, amiért szeretnél házasságot kötni?

2009. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát igen a fontossági sorrend...Én hülyeségnek tartom az egészet.Nem tartottunk esküvőt pedig a szülők mindent áltak volna de nem akartam a felesleges költséget.Hallom itt milliós összegekről beszélnek meg hitelből.Miért?Persze akinek álma az tegye meg szíve joga szerint.Nem vagyunk egyformák mindenki másra vágyik.
2009. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
Hát igen a saját lagzidat végig ülni vagy lötyögni, mulatás helyett...hát ki hogyan éli meg. Én is így döntöttem volna a helyedben, ha a pici már nagyobb lesz ő vihetné az uszályodat is:) Szóval ez az én véleményem. Mert gondolom neked nem csak a papír számít, különben már tartottatok volna egy polgári esküvőt és kész?!
2009. júl. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sem gáz, ha nem vagytok házasok, ma ez már csak a vaskalposokat botránkoztatja meg. És valjuk be, egyre kevesebb van belőlük. Az anyagiakat tekintve teljesen igazad van, akkor gondolkodnál rosszul, ha pont fordítva tennéd. Első a baba!!! Sokan sajnos nem így gondolják.

Én amúgy is "sajnáltam" a pénzt a lagzinkra, nálunk nem volt nagy felhajtás. A férjem szakács, így a kaját megtudtuk oldani, hogy ő mindent előkészített, és az étteremben csak kisütni meg tálalniuk kellett. Felszolgálni a barátnőmék segítettek, és mégis egy oltári jó hangulatú buli kerekedett. Még ma is szokták emlegetni a barátok, hogy az egyik legjobb lagzi volt, amin voltak.

Nem minden a pénzen múlik, persze kellenek hozzá jó barátok is!!

2009. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Október 1-re várom a babócát.

Én is úgy vagyok vele hogy semmiképpen nem vennék fel ilyenre hitelt. Ezért akartunk/akarunk várni még vele, mert most elment minden pénzünk a lakásfelújításra meg a babaholmikra. De egy kicsit lelkifurdalásom van a baba miatt,hogy anya meg apa nem házasok... Nekem számít az igazi család eszméje és csak ezért estem gondolkodóba...ennyi

2009. júl. 14. 11:40
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha fontos a család eszménye esetleg csinálhatnátok azt, hogy most tényleg csak papírokat írtok alá, hogy házasok legyetek és pár év múlva tartotok templomi esküvőt, utána lagzit. Így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad:)

Ez abban az esetben működik persze, ha vallásosak vagytok.

2009. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

a párommal mi sem vagyunk házasok.már 5 és fél éve együtt vagyunk,és 3 és fél éve eljegyeztük egymást.és most várjuk hogy megszülessn az első gyerkőc(34 hetes vagyok).api mindig azt mondja majd ha lesz rá pénzünk elvesz,mert ugye nincs és azt meg nam akarjuk hogy az ősök állják az anyagiakat,mondjuk nem is tudnák,és hitelt meg nem veszünk fel a lagzira.persze jó lenne,mert más,de már van ami összeköt minket.

egyébbként csak egy papir,és anélkül is élhetünk boldogan,és az esküvő után is elválhatunk haraggal.

szerintem jol tettétek Ti is,hoiszen elég kiadás a gyerkőc érkezése,és a felujitás is,még külön külön is nemhogy együtt a kettő.és késöbb mikor nagyobb lesz a picur tarthattok egy hatalmas esküvőt is akár.barátnőmék igy csinálják 2 gyerköc után(és még picik,mert 2,5 és 0,5 évesek)

sok sikert és boldogságot,egészséget kivánok Nektek!

34 hetes km

2009. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha az anyagiakat nézem,egyetértek veletek.De,ha ,ahogy írod ,majd 2 év mulva szeretnétek lagzit,mert akkor már igazán tudsz mulatni,hát nem tudom.Kivel lesz a gyerek,míg ti mulattok,meg a nagyszulok és a kozeli rokonság meg a barátok.Gondolod,hogy nem leszel ideges,hogy alszik-e már ,vagy nem-e sír utánad?Hát,nemhiszem,hogy tudnál úgy igazán feloldodni.Ja egyébként az a fontos,hogy ti meglegyetek a párotokkal,nem a papír.Mi akkor házasodtunk ossze,amikor már babát vártam.Elotte nekunk is megvolt az eljegyzés,de addig nemakartam a lagzit,amíg nemvagyok babás.4.honapban voltam ,110 személyes lagzink volt,igaz a szulok állták,és nem volt akadálya a terhességem annak,hogy táncoljak.Annyira meg úgysem tudsz felszabadultan viselkedni,mert mégis csak te vagy a kozéppontban,a te lagzid.Nekunk is májusban volt és oktoberben szuletett meg az elso fiam.33 hetes km.
2009. júl. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha fontos neked a család, úgy mint apa és anya házasok, akkor ezt beszéld meg a pároddal, hogy neki mik az elképzelései - mármint arról, hogy hogyan néz ki egy család.

Nekem is fontos volt a házasság. Most a 38. hétben vagyunk. Remélhetőleg 2-3 hét múlva megölelhetjük az első kis bébinket.

Lehet, hogy vaskalaposnak vagy régimódinak tartanak páran, de úgy gondolom én is, hogy a családban apa és anya házasok.


EGyébkétn arra tényleg van lehetőségetek, hogy polgárilag összeházasodjatok. Aztán majd a baba után tartanátok valamikor templomit. Persze írtad Te is, hogy az már úgysem olyan bulizós lagzis lenne. Lehet. Szerintem a templomi lényege nem is az. Végülis ott akárhogy is nézzük, az Isten házában álltok meg. Mert szeretnétek, ha nem romlana el, amit ti elterveztetek, hanem Ő őrizné meg a kapcsolatotokat és a családotokat. Erre van lehetőség a babóca születése után is. Ezt csak azért írom le, mert édesapám református lelkész, é smár volt rá példa, hogy párok babával vagy kis lurkókkal jöttek temlomi esküvőre, mert szerették volna mindazt az "áldást" kapni, amit fentebb leírtam.

Egyébként - ha a helyedben lennék - én azt hiszem, polgáriban gondolkodnék most (persze akár templomi is lehet), és utána azokkal, akiknek tudom, hogy tényleg fontosak vagyunk, egy kisebb "bulit" szerveznék, ahol tényleg jó hangulatban együtt örülhetünk.


Remélem, nem bántottalak meg egyetlen sorommal sem. AZért írtam csak ezt le, mert láttam már hasonlót.

És tök jó, hogy Neked a babócátok ilyen fontos, hogy akár még magatokkal szemben is előnyben részesíted!


Boldog babavárást!

2009. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Én 5 hónapos terhesen mentem volna férjhez ha az élet nem szól közbe.
2009. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!