Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Esküvő? Mi a véleményetek a...

Esküvő? Mi a véleményetek a terhesség alatti házasság kötésről?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat gondolkozok ezen. Hogy nem rontottuk -e el hogy nem házasodtunk össze. Amúgy idén lett volna a lagzink májusban, de jött a baba és én így nem akartam. Teljesen megfordult a nézőpontom, mármint az anyagiak miatt. Mert ugye tudjuk hogy nem két forint egy jó kis lagzi és én így már sajnáltam volna rá a pénzt. Mármint azért mert még a lakásunkban is sok minden nem volt befejezve és úgy éreztem hogy ha jön a baba akkor az a fontosabb. Meg én nagyon szerettem volna egy jót bulizni (mégis csak az saját lagzimról van szÓ) és azért valljuk be ezt babásan már nem lehet. Amúgy több mint két éve vagyunk jegyesek. Abban maradtunk majd ha nagyobb lesz a pici (olyan 1-2 éves) akkor tartjuk meg. Szerintetek ez gáz? Már teljesne eltanácstalanodtam. De az hogy bemenjek és aláírjak egy papírt annak meg nem látom az értelmét. És abban is biztos vagyok hogy utána már nem tartanánk később bulit. És én többször nem szeretnék férjhez menni. =) Jó lenne megadni a módját.
2009. júl. 14. 11:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászólónka:


...mármint? Ezt hogy érted?...

2009. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia! Én 19 hetesen mentem férjhez! de nekünk csak kicsi volt mi nem is szerettünk volna nagy lagzit!! Nem gáz ha akkor lesz csak lagzitok ha már 1-2 éves a pici:)! Manapság nem számít ez már:)nyugi! Főleg ha nagyot akartok bulizni!

Üdv: 35 hetes km

2009. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%

Nem érzem magam vaskalaposnak, de egy babával a hátad mögött meg már mi értelme házasodni? Ok, hogy pénzbe kerül, mint minden, de én pl. el sem tudtam volna képzelni, hogy milyen nem menyasszonynak lenni. Büszkén viseltem a fehér ruhát 22 évesen, akkor még úgy éltem meg, mint egy tinilány életének legszebb napját. De valljuk be, 28-30-35 évesen a házasság már inkább csak nyűg, egy kötelező valami, és elvész az összes szépsége. Nálunk volt fővély, aki búcsúztatott a lányos háztól. Te majd, amikor saját otthonotok lesz, szerteszét a pici dolgaival, akkor hazaszaladsz anyukádékhoz, hogy legyen honnan kikérni téged? Visszás és sajnos már értelmetlen az ilyesmi.


Volt egy baráti házaspár, egyik évben volt a polgári, de anyagiak miatt csak egy évvel később tartották a templomit meg a lakzit. Hadd ne mondjam, vicces volt, mikor az ifjú feleség hazaszaladt a szüleihez, hogy ott öltözzön.


Azt mondtad, fontos neked a lakzi... Akkor vegyétek rá a fáradtságot és az időt, és még a baba előtt tartsátok meg. Egy életre szóló élmény. És hadd ne mondjam, hogy anyósom valami buliban még 9 hónaposan is jobban ropta a táncot, mint a többi vendég, szóval ez sem legyen akadály.


Hidd el, ha most nem teszitek meg, utána úgy el fog értéktelenedni a szemetekben az egész, hogy többet sem fogjátok megtartani...

2009. júl. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia, En is hasonlo dilemmaban voltam mikor megtudtam hogy babam lesz.. En is feher eskuvot kepzeltem el magamnak, lanykerest valami romatikus helyen, teljes meglepeteskent..

De most hogy terhes lettem, mar valahogy elvesztettek ezek a dolgok a valodi ertekeiket.. Nem szeretnek eskuvot azert mert babank lesz, nem szeretnek terhesen bulizni, mert az nem ugyanaz. Ha 2 ev mulva tortenne meg, akkor ismas erzes lenne, mint az eredeti almaimban/vagyaimban..

A legfontosabb nekem most az, hogy osszetartunk, es az erzelmek olyan szorosak, hogy mindketten tudjuk, eletunk vegeig egyutt fogjuk tamogatni a kicsit, igazi csaladi kornyezetet teremtunk neki meg igy is, hogy nem vagyunk hazasok. Barki barmit is mond.

Lehet, hogy kesobb majd meggondolom magam, de a "hormonalis valtozasok" most ezt hozzak ki belolem :)

2009. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én is ezen tünődöm. Mi jövő tavasszal tartottuk volna az esküvőt, de most kiderült, hogy babát várok. Valószínűleg lesz egy polgári esküvő ősszel, és ha nagyobb lasz a kicsi talán tartunk egyházit is lagzival. Bár nem így képzeltem kislánykoromban, de a baba másképp látta jobbnak :)
2009. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%
az vagyok aki 5 hónaposan ment volna férjhez. Azért nem lett így mert 11 hetesen elvetéltem. Persze lagzi attól lesz most augusztusba csak már nem leszek babás.
2009. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mi tavaly megbeszéltük, hogy mikor egyen az esküvő, én februárban le is foglaltam a menyasszonyi ruhámat, az étteremmel lebeszéltem a menüt, és bejelentkeztünk az anyakönyvvezetőhöz augusztus 1-re. Áprilisban már nem jött meg a havim, babás lettem. Nagyon örülünk neki! Mi tudtuk az elején, hogy a szülőktől nem számíthatunk anyagi támogatásra az esküvővel kapcsolatban, így nem is szerveztünk nagy lagzit, kb 25-30-an leszünk, a szűk család. De ezek szerint jól is jött ki, mert lehet, hogy fárasztó lenne nekem is a lagzi pocakkal. 18 hetes leszek, mikor férjhez megyek.


Hozzáteszem, hogy ha a szülők kifizették volna a lakodalmat, akkor én is szívesen csináltam volna 100-150 főset. De így nem is volt vita tárgya a létszám. Most meg majd úgy is kell a pénz a babóra.

2009. júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

15:39es vagyok


Egyébként ugyanaz a menyasszonyi ruhám marad, mert simán beleférek. Mivel nagy abroncsa van a hasam szépen befér alá.

2009. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!