Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem kávézok, nem cigizek,...

Nem kávézok, nem cigizek, viszont állandóan colát innék/iszok is. Mi baj lehet?

Figyelt kérdés

Napi pár pohárral tuti bevágok.

13 hetes


2012. júl. 20. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
én is ezt csinálnám itt van előttem egy 5 dl de hetente csak egyszer iszok
2012. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

ismerős:)

fogd vissza amennyire csak tudod

2012. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nagy kólás vagyok, más "szenvedélyem" nincs.

De terhesen nem ittam sok kólát, főleg az elején figyeltem. Mikor később uh-ra mentünk, akkor előtte azért ittam egy kicsit és ettől felébred a babám. :)

2012. júl. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jaja.. ismerős.. nekem is émelygett a gyomrom az elején sokat, csak a kólától nyugodott meg. De mivel sok benne a káros anyag nem ajánlatos. Próbálj meg minél kevesebbet inni belőle, törekedj arra, hogy csak ha nagyon muszáj akkor igyál, és akkor is csak kevesebbet, mint amit kívánsz, mert a koffein nem igazán tesz jót a kicsinek.
2012. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Hatásai: A csontsűrűség csökkenéséért a kólában lévő foszforsav felelős. Ennek egyik lehetséges oka, hogy a foszforsav a vér pH-ját savas irányba tolja, amit a csontokból származó Ca hoz ismét egyensúlyba. Másrészt a foszforsav fölös mennyisége megköti a bélben lévő kalciumot, amely így nem tud felszívódni, továbbá a kalcium-anyagcserét szabályozó ún. paratireoid hormon szintjére is negatívan hat.

Nem ajánlott, a light kóla sem.

0,5-l kólának a savtartalma annyi, mintha egy gallon vízbe beleöntenél 1 l sósavat, a gyomrot és a fogakat teszi tönkre.

2012. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem sok a pár pohár, még nem terhesen is...


Én is nagyon kólafüggő voltam +lennék most is, de nem iszom, mert tápértéke semmi nincs, a koffein tartalma viszont nagy, nem akarom a babát állanódan "tuningolni".

Ráadásul a fogaidnak sem tesz jót!

Csökkentsd le az adagot!

2012. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

Mire jó a kóla, ha emberi fogyasztásra nem, viszont sok minden egyébre igen hasznos, pl.:

Vízkő eltávolítására, wc-ről, kádról, mosdókagylóról, edényekről stb.

Rozsdafolt feloldására, rozsda lemaratására tárgyakról

Vér, vérfoltok eltávolítására betonról, úttestről -balesetek után a rendőrség is ezzel tisztítja meg az utat

Amerikában a nyestek, görények üregeit töltik fel vele irtásukkor

2012. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Paramamikra és Norbi hívőkre ne hallgass. Igyad és egyed azt amit kívánsz! Csak mértékkel! Én soha nem voltam colás ,de minden reggel megiszok egy kisdobozos colát. Nagy ritkán van ,hogy délután megiszok még egyet. 28hkm
2012. júl. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!