Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, a...

6 hetes terhes vagyok, a napokban megyek az első orvosi vizsgálatra. Mire számíthatok? Milyen vizsgálatok lesznek?

Figyelt kérdés
2008. máj. 6. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Elöször is a doki megvizsgál kézzel:-megnézi a méhszájadat

-kenetet vesz rákszürésre vagy ha van panaszod akkor fertözésre is Utána jön az ultrahang/nekem hasi volt/de ez kórházanként változó lehet.Ilyenkor már lehet látni a petezsákot...Kikérdez az orvos hogy milyen betegségeid voltak,szedsz-e valami gyógyszert van-e valami panaszod stb.Ezután lehet hogy felvesz terhesgondozásra de ez is változó valahol csak a következö vizsgálatkor adnak papirt róla! Boldog babavárást kivánok!! Vigyázz magadra!! 12 hetes kismama

2008. máj. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
EGyetértek az előttem szólóval, kiegészítva azzal, hogy általában van ilyenkor 7 hét körül már egy teljes vérkép is.
2008. máj. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak uH 6 hetesen volt semmi más vizsgálat. Se kézzel, se kikérdezés, viszont 1 hét múlva visza kell mennem
2008. máj. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem ertem hogy 6 hetesen hogy latszik eggyeseknek eggyaltalan a petezsak,en ausztriaban voltam eloszor kerek 9 hetesen a hasi ultrahangon semmit nem lehetett latni viszont ahuvelyi ultrahangon jol latszodott a baba es a szive is.Akkor nekem csak vizeletet neztek.12 hetes kismama
2008. máj. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam így volt: éhgyomorra vérvétel (vmi hormon mennyiségét nézték meg), aztán hüvelyi UH. Szépen látszódott a babuci, és a szivecskéje is vert már, a kedvemért a doki ránagyított, én meg majdnem elbőgtem magam.

8. héten szintén megnéztek hüvelyi UH-gal, aztán a 12. héten volt a rákszűrés (pici vérzés ilyenkor szokott lenni, oda betétet is vigyél majd), és hasi UH. A 13.héten volt a vérvétel (vagy 5 fiolával levettek) és vizelet vizsgálat. Utána picit békén hagynak, majd jönnek újabb vizsgálatok, de az a jövő zenéje.

Sok boldogságot!

2008. máj. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én fogadott orvoshoz mentem rögtön és 6 hetes 5 napos voltam. csakis hasi UH volt, utána 2 hét múlva visszarendelt és akkor is csak az volt. Utána mentem védőnőhöz a 9. héten. majd sorra a többi vizsgálatokra.

Minden jót. 36 hetes kismama

2008. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 5 hetes 6 napos voltam, amikor a nőgyógyászhoz mentem, hasi UH-ot csinált (magánrendelőjében), rákszűrést is (aki egy éven belül nem volt, annak úgy tudom, kötelező ilyenkor), megtapogatott belül, és a köv. héten mentem az első vér/vizelet vizsgálatra, majd a 10. héten újra UH a nőgyógyinál, aztán 11. héten mentem a védőnőhöz. 16 heteske
2008. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, így már kicsit felkészültebben megyek az orvoshoz, hogy nagyjából tudom, mi vár rám :-)
2008. máj. 6. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!