Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babaváró buli, tippek?

Babaváró buli, tippek?

Figyelt kérdés

Elég sok ismerősöm kérdezte, hogy tartunk-e majd babaváró bulit. Nekem tetszik az ötlet, de nem tudom, mik ilyenkor a szokások. Én arra gondoltam készülnénk étellel-itallal (hidegtálak, csak minimális alkohol, vagy épp semennyi), és vendégül látnánk az embereket egy délután-este.


Kérdéseim a következők: Hány hetes korban tartják ezt a bulit? Én kb. 30 hetes lennék akkor, mikorra tervezzük. Ilyenkor (gondolom) minden vendég hoz valamit a babának (természetesen nem várom el, de én vinnék), miket szoktak? Ilyenkor van a pelenkatorta és társai (csak példa, olvastam ilyenről)? Mennyi idővel előtte kell szólni? Csak mint egy sima, kicsit nagyobb baráti összejövetelnél, vagy kicsit korábban? Van még valami fontosabb tudnivaló?

A segítséget előre is köszönöm! :)


24 hkm


2012. júl. 24. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, jól gondolod: ez a buli az a buli, ahol a pelenkatorta és társai várnak rád. :) 30 hetesen szerintem tökéletes az időzítés, akkor még tudsz mozogni a pocakodtól, élvezni az életet, és egy ilyen bulit. :)

Én tegnap este találtam ki, hogy 20 hetesen (ami két hét múlva esedékes) tartok egy "Felező bulit", ahol majd társasjátékozunk, sütit zabálunk és remélhetőleg önfeledten kacarászunk mások kisbabás történetein a családommal. :D Aztán a vége felé én is szeretnék babaváró bulit. De a Felezőt most mindenképpen megtartom, hiányzik már egy kis móka. :) Boldog babavárást!

18 hkm

2012. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6%

Ez szerintem Magyarországon nem szokás, ez olyan mint a Haloween.


Itt nekem az a fura, hogy mindenki oda adja az ajándékot most, és mikor jön babalátogatóba akkor mégegyszer vegyen?

Vagy akkor most letudja az ajándékozást, és babalátogatóba nem megy, vagy akkor üres kézzel?!

Nálunk sok a babonás ember, hogy előre nem vesz semmit, még meg sem született és már ajándékot viszek neki...

Oké hogy egy buli, de olyan fura ez az ajándékozós rész, mert ha valaki nem visz, mert nem tudja miről szól ez, akkor az ott kellemetlenül érzi majd magát ha te bontod ki , nézedeted ki mit hozott.

2012. júl. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is fogok tartani babaváró bulit is meg bababemutatót is.

AZ előbbi olyasmi lesz, mint ahogy az előttem hozzászólók mondták, társasjátékozás, sütizés, hidegtálazás, dumálás, nevetgélés. Aki úgy gondolja hozhat ajándékot (nem feltétlenül a babának, mert pl szülőnek is kellhet még egy két dolog, pl fotóalbum, vagy elektromos bébicsősz, stb), ha meg csak magát hozza, az is jó, a lényeg, hogy ott van és együtt örül velünk.

A bababemutatón meg már a picur is nagyobb, kb 2 hónapos lenne, inkább körülötte forogna a világ, fényképezések, játékok a babának, sütievés, dumcsizás. Szóval a kettő között lenne különbség, de nem sok. :)


Nézz utána neten, hogy amerikában a babyshower miről szól, mikor tartják, mik a szokások, erről vehetsz példát. Amúgy szerintem sokkal jobb, hogy egyszerre mutatjuk be mindenkinek az új jövevényt, mint hogy több héten át búcsújárás legyen... Aki látni akarja az jöjjön ezen és ezen a napon ekkor és ekkor, aztán heló, találkozunk Karácsonykor. :D Én pl nem bírnám, ha minden nap vagy másnap jönne valaki, hogy na hol van ez a kis pöttöm.


Szép babavárást nektek!


Ui.: Én amúgy már most szóltam jó pár embernek, hogy lesz buli, kb ekkor és ekkor, és majd előtte talán 2 héttel pontosítok, szerintem te is elkezdheted elhinteni az embereknek.

2012. júl. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem az első babánál volt ilyen bulim, a 39.héten :) De én szóltam előre, hogy ne hozzanak ajándékot, azt majd a szülés után inkább (babona).

Inkább az volt a lényeg, hogy még egyszer utoljára együtt legyünk csak csajok -baba nélkül (én csak a barátnőimet hívtam el, hapsik mentek máshova, tisztára olyan volt mint egy lánybúcsú-legénybúcsú). Szóval itthon voltunk a barátnőimmel, ettünk szendvicseket, tortáztunk és jól beüdítőztünk (alkohol nem volt), ment a tévé (valami megasztár vagy mi a fene) és jókat röhögtünk. Rá pár napra meg is szültem egyébként :)

2012. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!