Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16-17 hetes vagyok, ma voltam...

16-17 hetes vagyok, ma voltam maszek uh-n, ahol megállapította a szonográfus, hogy kevesebb a magzatvizem és a baba belei erősen telítettek. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
2009. júl. 15. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Oligohydramnion


Azt az állapotot, amikor az átlagosnál jóval kevesebb a magzatvíz mennyisége, oligohydramnion-nak nevezzük. Ez a terhességek közel 2 százalékában jelentkező tünet. Ha a normálisnál kevesebb a magzatvíz, akkor a méh- és a haskörfogat növekedése is kisebb, mint az a terhességi kor alapján várható lenne. A terhes ilyenkor rendszerint a szokásosnál gyengébb, de gyakran fájdalmas magzatmozgásokat érzékel. Ilyenkor a diagnózis felállítása ultrahang segítségével lehetséges.



Az oligohydramnion okai közül a legfontosabbak a méhen belüli növekedési visszamaradás, a túlhordás, a magzati oxigénhiány, illetve ha a magzat veséjének vagy vizelet-elvezető rendszerének valamilyen fejlődési rendellenessége. Ez utóbbi esetben a vizelettermelés vagy a vizelet kiürülése szenved zavart, emiatt csökkenhet a magzatvíz mennyisége. Hüvelyi fertőzés, valamint méhnyak-elégtelenség miatt a magzatburok idő előtt megrepedhet, így folyamatosan szivároghat a magzatvíz, ezért mennyisége szintén lecsökkenhet.


Ha túl kevés a magzatvíz, az méhen belüli fejlődési zavart eredményezhet. A magzat kényszertartásban van a hely szűke miatt, ezért fülei, orra lelapulhatnak. Dongaláb, a csípőizület deformációja, növekedésbeli elmaradás, tüdőfejlődési zavar, medencevégű fekvés is kialakulhat a lecsökkent magzatvíz miatt.


Abban az esetben, ha magzati oxigénhiány áll az oligohydramnion hátterében, akkor a magzatot minél előbb világra kell hozni a súlyos idegrendszeri károsodások megelőzése miatt. Azonban általánosságban elmondható, hogy bármely okból kifolyólag csökken jelentősen a magzatvíz mennyisége, a megoldást általában a terhesség megszakítását jelentheti, ráadásul az esetek mintegy felében császármetszéssel kell a gyermeket világrahozni.

2009. júl. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mennyisége háromóránként, elektrolittartalma pedig körülbelül nyolcóránként cserélődik ki. A magzat egyrészt lenyeli a magzatvizet, ezzel gyakorolja a nyelő- és légzőmozgásokat, másrészt belepisil a magzatvízbe, ezzel hozzájárul a magzatvíz mennyiségének változásához. Így a magzatvíz mennyiségi változásai a magzat gyomor-, bél-, illetve vizeletelválasztó rendszereink működésével is szoros kapcsolatban vannak.
2009. júl. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Egész pontosan az van a papíron, hogy az átlagosnál valamivel kevesebb magzatvíz és intenzív telített belek. Szombatra kaptam sürgős vizsgálatot dr Hajdú Krisztinához. A dokimat felhívtuk, ő meg azt mondta ne pánikoljak,mert látta a ő a babát 12 hetesen és semmi szokatlant nem látott. Viszont tény és való, hogy ritkán érzem mozogni (akkor nem fáj), remélem nem a helyhiány miatt..

REttenetesen aggódok...

2009. júl. 16. 08:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

17 hetesen nem kell még állandóan érezni a mozgást, mivel még nagy helye van.Sőt, még 22-24 hetesen sem fogod minden rezdülését érezni.Majd a 28.hét táján.

A belei meg azért lehettek telítve,mert pont akkor ivott a babád a magzatvízből.Nem kell a legrosszabbra gondolni mindjárt.


29hetes pocis

2009. júl. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az, hogy az átlagosnál kevesebb a magzatvíz még nem jelent feltétlenül problémát. A mérés csak egy pillanatnyi értéket mutat, ez folyamatosan változik. Egyébként alkati kérdés is lehet a magzatvíz mennyisége. Pont itt olvastam, hogy volt akinél kevesebb, volt akinél több volt végig, és mégis egészséges baba született.

A belek telítettségéről sajnos nem sokat tudok, de ez önmagában még nem biztos, hogy nagy gondot jelent.

Azt tudom, hogy utalhat rendellenességre, de ez csak egy "jelenség", ami vagy jelent valamit vagy nem.

Azért fogják a babát alaposabban megvizsgálni, hogy van e ok ebből bármire következtetni. Ha gyanús eredmény születik, akkor valószínűleg magzatvízvizsgálatot fognak javasolni. De még az sem jelent feltétlen rosszat.Abból viszont pontos genetikai eredmény születhet.

Egyenlőre nyugodj meg, amennyire lehet!

Sajnos ki kell várni a vizsgálatokat, de ettől még lehet egészséges a baba!

Sok kismamára ráhozták már a frászt, többek között rám is, aztán végül kiderült, hogy minden rendben!

Minden jót nektek!

Majd írd meg, hogy mit hozott ki a vizsgálat és mit javasoltak!Nagyon érdekelne!

22 hetes km

2009. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meg fogom írni, mi volt szombaton,
2009. júl. 16. 14:56
 7/12 A kérdező kommentje:
El kell venni a babámat... :'(
2009. júl. 18. 11:44
 8/12 anonim ***** válasza:

uristen, ez rettenetes!!!!

biztos, hogy nincs mas megoldas? rengeteg esetben tevednek az orvosok, menj el egy masik szakemberhez, hatha nincs minden veszve! sok sok erot, kitartast kivanok nektek!

2009. júl. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
tegnapelőtt 09:25 vagyok!Miért mi a baj?Mit állapítottak meg?Tényleg menj el másik orvoshoz is, addig ne add fel!
2009. júl. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Dr Hajdú Kriszta genetikus nézett meg nagyon alaposan, és nem látott esélyt.. :(:(:(

Nincs, vagy nagyon csökött a veséje a kicsi lánynak.. hétfőn megyek a dokimhoz (amúgy is mentem volna), kedden meg MÁV Kh, vissza a Hajdú doktornőhöz, és lehet, hogy még aznap elveszik... Áááá, belepusztulok... :(

2009. júl. 18. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!