Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég kényes kérdés, elolvasnátok?

Elég kényes kérdés, elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Na és hosszú!


5 hetes kismama vagyok.

Volt egy fiúnk,kit sajnos elveszítettünk :(

Párom nem akart még babát,igy védekeztünk(megszakítás).

Én egyébként is szerettem volna.A fiúnknak idén tavaszra terveztük a tesót.Rendszeresen járok pszichiáterhez,hogy segítsen a feldolgozásban.Végül,mondta,hogy be kellene feküdjek a pszichiátriára,hogy kipihenjem magam és hogy kiszakítsanak a környezetből.Igy is tettem.2 hétre bevonultam.Hozzáteszem párom nem jár,úgy gondolja felesleges.Hónapok óta kérjük h menjen ő is,de max 2x volt.A kórházban derült ki,hogy babát várok,mert késett a menzeszem.Mikor az orvos mondta,alig hittem el,hisz "védekeztünk".Persze nagyon nagyon örülök neki,és tudta jól a picike,hogy mikor kell jönnie.

Mindenki örül a családban,hogy végre a sok negatív dolog mellett egy pozitiv is.Kivéve páromat.Ő abszolút nem örül neki,sőt el akarta vetetni(vagy még lehet akarja is).Engem okol,hogy átvertem és,hogy én nem védekeztem semmivel.(Hozzáteszem fogamzásgátlót nem szedhetek,gumira allergiás vagyok)Nagyon ellenséges mióta kiderült,hogy babát várok.Nagyon ellenzi,nem kérdez róla semmit ha megyek uh-ra,tulajdonképpen elmegy mellette.Ha rosszul vagyok vagy vannak terhességi tüneteim,sem érdeklik,sőt megmagyarázza,hogy nem attól van.Teljesen elhidegült tőlem,már egy puszit sem ad.Ennek már 3 hete.Mit tegyek?

Egyszerűen nem hagy örülni a babának!Pedig,nekem sok sok erőt ad.



2012. júl. 25. 09:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
70%

Ha jól értettem a közös gyereket meghalt? Sajnálom rettenetes. Valószínűleg a férjed egyáltalán nem dolgozta fel az egészet és fél megszeretni egy új jövevény, mert fél, hogy újra elveszítheti azt akit szeret. Innen nézve érthető a férjed viselkedése. Sajnos a férfiak nagyon-nagyon nehezen kérnek segítséget valahol genetikailag lehet bennük kódolva, hogy e a gyengeség jele. Ha nem tudod rávenni, hogy járjon el pszichiáterhez akkor esetleg meg tudod kérdezni a tiéd, hogy hogyan reagálj a helyzetre. Szerintem ha tudod semmiképpen ne okold a férjed a viselkedése miatt. Biztosan meg fogja szeretni a másik gyerekét is, de lehet úgy érzi, ha most elkezdi szeretni akkor becsapja ezzel a fiát aki már nem él, hogy megcsalja, hogy már nem csak őt szereti. legalább is így képzelem, persze nem vagyok szakember jó lenne, ha szakember tudna a férjednek segítséget nyújtani, mert biztosan ő is össze lehet törve.

A terhesség egyébként normál esetben is megfoghatatlan dolog a férfiak számára, hiszen csak az eszükkel tudják, hogy valaki növekszik bennünk. Nem érzik azt amit egy nő. Szerintem próbálj meg türelemmel lenni, és ne nagyon beszélni a mostani babáról, talán egy idő után nyit a férjed főleg ha nem hallja tőled, hogy mi a helyzet a babával.

Nagyon nehéz lehet nektek :( Kitartást és remélem valamelyest javulni fog a helyzet nálatok.

2012. júl. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a kisfiatokat!


Gratulálok az új jövevényhez!


Adj időt a férjednek! Ő nem tette túl még magát a tragédián. Fél, hogy mi lesz ha őt is elveszítitek. Még egy fájdalomtól való félelemtől lett közömbös. Neked segít a feldolgozásban, naki nem. Próbálj segíteni neki valahogyan, hogy megértse azt, hogy talpra kell állnia. Ha nehéz is, akkor is megy tovább az élet. Ne erőltess semmit. Adj neki időt a gyászra!

2012. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%
Részvétem a kisfiatok miatt, és gratulálok a pocaklakóhoz. Szeintem a páordat nagyon megrázta a fiatok elvesztése, és még nem tudta ezt feldolgozni. A nagyobb baj, az h. nem kér és fogadja el a segítséget. Talán később, ha máskor nem, de ha a karjában tartja majd ezt a csöpséget megenyhül. De csak találgatok. Sose voltam ilyen helyzetben. Próbálj vele esetleg beszélgetni. Vagy ha ez nem megy. Akkor írd ki magadból, és amikor nyugodt, ülted le és olvassa el. Ha akar akkor reagáljon írásban. Én jobbat most nem tudok. De próbálj nyugodt lenni, most elős a baba és te vagy. (De egy idősebb kolléganőm, akinek 6 vetélése volt, 4 meg kellett szülni, annó, azt mondta ezt a fájdalmat és veszteséget csak úgy tudták feldolgoni, h. született egy gyermekük, most 16 éves)
2012. júl. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Megpróbálok félig-meddig szakmaian válaszolni, amennyire itt névtelenül-arctalanul lehetséges. Pszichológus vagyok.


Több kérdés merült fel bennem:

1. Szemet szúrt, hogy 5 hetes vagy, de a párod már 3 hete így viselkedik. Azaz ő a babavárás előtt is ilyen volt már? Hogyan dolgozta fel az eseményeket? Tudtatok-e beszélgetni a kisfiatok elvesztéséről? Mennyire erősítette fel a -nyilvánvalóan még nagyon erős- fájdalmat, amit a fiatok miatt érez? Mennyire kötődött a picihez?

2. Valószínűleg nehéz várandósság elé nézel, ha őszinte akarok lenni. A gyermekek születésével, és a terhességgel mindig születik egy anya is, ez végérvényes szerep, bármi történik is a gyermekkel, az anya anya marad. Te a fiad elvesztése után is anya voltál - gyermek nélkül, így nyilván óriási űrt tudhat betölteni a friss pocaklakó. A férjekkel, apákkal azonban más a helyzet. Ők a gyermek mellett apák, azaz a gyermek elvesztése nekik "pusztán" olthatatlan, erős fájdalom, nem egy szerepeválság, amit igen nehezen pótol egy másik baba, sőt, adott esetben erős ellenérzéseket is kiválthat belőlük, érezheti akár betolakodónak is.

Nyilván ez egy potenciális forgatókönyve annak, amit a párod érezhet, hiszen rengeteg dolgot nem tudok róla. De ez tűnik valószínűnek. Én ennek fényében nagyon sok beszélgetést javasolnék, órákat, és először is türelmet, mert nem fog könnyen menni.

3. A megoldás egy párterápia lehetne, de ha erre a férjed nem igazán hajlik, akkor neked kell puhítani, neked kell valahogy feloldani az ellenállását, neked kellene türelmesen, megértéssel, a gyászára figyelemmel segíteni neki.

4. Te mindenképpen folytasd a megkezdett terápiát (ha ugyanaz az anyuka vagy aki a frontin és az antidepresszáns koraterhességi hatásáról érdeklődött, akkor gyógyszerek nélkül kell folytatni), és nagyon sok erőt kívánok nektek az előttetek álló nagy feladatokhoz.

2012. júl. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
70%

Úgy gondolom,ő még nem áll készen erre a pici babára.Azt hiszi "megcsalja" ezzel a már nem élő gyereket.Fél,hogy nem tudja majd az új jövevényt szeretni.Sajnos,még nem áll készen az apaságra.Ami bizonyos szempontból érthető is.

Sajnálom,ami veletek történt,de a kis angyalkátok szeretné ezt a babát.

2012. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

1.Nagyon szerette/szereti a fiát.Nagyon jó apa volt.

Az elvesztéséről abszolút nem tudunk beszélni.Vagyis ő elzárkózik.Nagyon a fiúnkról sem beszélünk.Nem akar.Hiába nem tudunk mit tenni.Hónapok óta ilyen.

2012. júl. 25. 09:49
 7/32 A kérdező kommentje:
2.Igen ezt én is igy gondolom.
2012. júl. 25. 09:50
 8/32 A kérdező kommentje:
3. A múlthéten voltunk párterápián,de minden amit igért,dugába dölt.Semmi sem úgy van ahogy elterveztük.Próbálok türelmes lenni vele,de ha én nem is akkor ő köt belém és kész a vita.Van hogy már nem is reagálok rá,mert nem akarok idegeskedni.
2012. júl. 25. 09:52
 9/32 A kérdező kommentje:
4.Igen az az anyuka vagyok.Már több mint 2 hete gyógyszer mentes vagyok.
2012. júl. 25. 09:53
 10/32 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos tisztán emlékszem a pár héttel előtti kérdésedre :( és sajnos csak azt tudom mondani hogy még nem vagytok túl a gyászon.Bár te gyógyírként tekintesz erre a "meglepire",a párod nem,még nem.Nagyon kényes helyzet,és téged is és a párodat is megértem,sőt mindkettőtök reakciója ebben az esetben,bár tökéletesen ellenkező,mégis "normális".Adj neki időt,hisz ezt is meg kell emésztenie.(A védekezést nem teljesen értem,ha komolytalan volt akkor ő is számíthatott arra hogy nem biztonságos)Próbálj meg nagyon nagyon türelmes,szerető társa lenni,ne támadj,és ne várd el(most még)hogy örüljön* a terhes tüneteidnek,mert lehet hogy úgy éli meg ,hogy hamar elfordultál az angyalkátoktól(természetesen tudom hogy ez nem így van)Próbáljatok meg nagyon nagyon sokat beszélgetni,ez mindkettőtök számára nagyon nehéz időszak,de próbáljátok legalább egymást nem elveszíteni.Úgy gondolom az idő majd segít,és a sors sem véletlenül küldte* ezt a babát!Pszichiáterhez mindenképp jó lenne ha mindketten járnátok.Sok erőt kívánok nektek mindenhez!
2012. júl. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!