Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segitseget kernek olyan...

Segitseget kernek olyan kismamaktol akik mar szultek vagy eppen most varjak a babajuk erkezeset UK-ban. Hogyan mukodik itt a kismama gondozad?

Figyelt kérdés
Mi most varjuk az elso babankat.A 10. hetben lehetek.Mar tobb mint egy honapja tudjuk, hogy varandos vagyok.Termeszetesen voltam az orvosomnal, de azota sem tortent semmi.Meg sem vizsgaltak.....csak gartulalt.Kezdem egyre jobban hulyen erezni magam, mert otthon nem igy mukodnek a dolgok.Augusztus 3ra kaptam idopontot a vedonomhoz.De ugye O is csak adatokat vesz fel.Tudnatok segiteni, hogy juthatek el vegre egy nogyogyaszhoz vagy egy ultrahangra???Beutalo nelukul nem fogadnak sajnos, a haziorvos azt mondja, hogy a vedono intezi, a vedono meg konkretan tesz a fejunkre, mivel 3 hetre elment nyaralni. Segitsetek legyszives.Egy ketsegbe esett kismama.
2009. júl. 18. 15:33
1 2
 1/20 Nikcsi ***** válasza:

Szia!


Hat eleg erdekes amit irtal, mert a protokoll nem ez.

Nekem most 9 honapos a fiam (itt szultem) es most varom a masodik babat.

Nalunk igy zajlottak a dolgok:

elso gyereknel: GP haziorvos, aki miutan felvette az adatokat tovabbitja az illetekes korhazba. Engem a 12. heten hivtak be ultrahangra, akkor talalkoztam a vedonovel es vettek vert is. Majd a 16. heten voltam AFP-n, aztan a 20. heti genetikai ultrahangon. Nogyogyasz nem vizsgalt meg egyszer sem, csak mikor mar szulni mentem a korhazban a szuleszno. Mondjuk nekem nem hianyzott. A 25. hettol pedig a helyi rendelombe (haziorvosiba) jartam 2-3 hetente vedonohoz.

-masodik gyerek: sokat valtozott a protokoll, egyebkent egyidosek vagyunk en szerdan leszek 10 hetes. Szoval, pozitiv teszt utan GP, tovabbitotta adataim a korhazba, mar a 8. hetre kaptam behivott vedonoi elbeszelgetesre, vervetelre. Most jott meg az idopont a 12. heti ultrahangra, ami a Down-szures is arra aug. 7-en megyek+ akkor lesz meg egy vervetelem korai Down-szuresre. Ez is uj, most vezettek be. Aztan valoszinuleg a 16. heten AFP, hacsak azt nem valtotta ki ez az elobbi vizsgalat. Majd meglatjuk.


Lenyeg a lenyeg nalad vagy vmit nagyon elszurtak, vagy az lesz hogy azon az aug. 3.-ai datumon lesz az ultrahangod is meg minden mint nekem. Hova kaptad pontosan az idopontot?

2009. júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszt!!

Mi Sheffieldben lakunk (oktoberban jottunk csak angliaba, igy meg az angolom sem perfekt.Egy ismerosom szokott segiteni ilyen helyzetekben) a sheffieldi teaching hospitalba kell mennem.Ott talalkozom a midwives-al.Kaptam egy reszletes levelet (pl: ingyen tudok parkolni stb), de azt nem, hogy mi is fog tortenni Velunk pontosan.

Mivel itt szulted az elso babat, igy nincs osszehasonlitasi alapod, de velemenyed biztos van az itteni korhazakrol/ellatasrol.

Tenyleg nagyon koszonom ha tudsz segiteni.

2009. júl. 18. 16:13
 3/20 Nikcsi ***** válasza:

Mi Londontol eszakra Hatfieldben lakunk. Akkor szerintem nincs okod az aggodalomra, korhazba megy majd ha jol olvastam, ugyhogy ott majd szepen elmagyaraznak mindent es az ultrahang is meglesz. Amit en kaptam papirt azon nagyon szepen fel volt tuntetve hogy mi var ram, pontokba szedve. Ugy latszik korhaz valogatja. Viszont ha nem olyan jo az angolod mindenkeppen vigyel magaddal vkit aki jol beszel mert en mar tobb mint 4 eve elek itt es meg mindig tudtak ujdonsagot mondani. :)

Igaz hogy nincs osszehasonlitasi alapom, de en tokeletesen elegedett voltam mind a terhesgondozassal (igaz lehetne tobb ultrahang, de ezt megoldottam a hazalatogatasunkkor), mind pedig a korhazi ellatassal. Kulon szobat kaptam (pusztan a tb-ert, semmit se fizettem pluszban) furdoszobaval, ahol vajudtam es megszultem. Enni is kaptam igaz csak piritost, meg citromos vizet, parom vegig velem lehetett, ot meg is vacsoraztattak es hoztak neki a kavet. :) Volt egy szulesznom aki az elejen 20 percenket, vegefele mar vegig velem volt, o vezette le a szulest is. Szules utan nehany orat maradtam meg ott, aztan atvittek egy masik osztalyra ahol masik 3 kismamaval voltam egy szobaban, de egymastol fuggonyokkel elvalasztva, abszolult nem zavartuk egymast. A baba vegig velem maradt, erre keszulj, egy percre se viszik el, ejjel-nappal veled lesz. En nem bantam, sot nagyon orultem neki, mert ahhoz kepest hogy 30 orat vajudtam, meglepoen jol voltam szules utan. Hosszu bentletre ne szamits. Csutortok reggel szultem, pentek este mar hazamehettem, aminek szinten orultem, mert teljesen jol voltam. Persze masnap mar jott a midwife csekkolni hogy jol vagyunk-e, meg az 5. napon es a 10-en is.

Ha van meg kerdesed szivesen valaszolok.

2009. júl. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Szia,

Amikor 6 hetesen Londonban elmentem a GP-hez, nekem is csak gratulalt, meg a kabatomat sem kellett levennem..

O intezte, hogy beutalot kapjak a korhazba es a midwife-hoz a 10-13 het kozott. A korhazban Down kor-ra valo hajlamot neztek, amihez vert kellett venniuk es a kor alapjan, a vervetel eredmenye alapjan es az UH-bol kiolvasott dolgok alapjan besoroltak alacsony rizikoba. A midwife-nal is azon a heten volt jelenesem es o vizeletet, vert vett es kitoltottuk a sarga konyvet (csomo kerdes Rolam es Partnerrol, egeszsegi allapot..) amit ezentul mindenhova vinni kell mert ebben vezetik a baba eletenek tortenetet. Az alacsony Down kockazat miatt a 20. hetig megint senki sem fog ramnezni.. A kovetkezo uh a 20 het-en lesz es a midwife-hoz 2 nappal azutan kell mennem hogy megbeszeljuk a vizsgalat eredmenyet.

Ezen az oldalon sok kerdesre valaszt talasz.

A "nogyogyaszt" akkor kell csak felkeresni ha valami panaszod van, vagy ha valami olyan rizikot latsz a terhesseggel amit vele kell megbeszelni a midwife szerint.

Mosolyogj sokat a rendelokben, akkor ok is kedvesek lesznek Veled!

A vizsgalatokrol itt talalsz szakszeru leirast: [link]

Az angol: szerintem a terhesseg szepen felturbozza az ember szokincset. Hiaba vagy kint X eve, nem biztos hogy a noi szerveket kivulrol fujod.. Nekem itt volt a szotaram: [link]

Sok sikert!

13 h km

2009. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Meg egy dolog az elozohoz..

A midwife elvileg nem szemelyhez kotodik hanem egy rendelo.. Es tobb midwife is dolgozik ott.. Hova utaltak be? A neten utanuk lehet nezni. Mert az elso UH-nak mindenkeppen meg kell tortennie a 13. heten legkesobb! En biztos felhivnam oket vagy bemennek es megmondanam hogy nem kaptam beutalot az UH-ra!

2009. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom az eddigi valaszokat is!! Egy lapot kaptam a vedonom nevevel es telefonszamaval.2 hetig hivogattuk amire felvette.Azt mondta, hogy julius 27.-en hivjuk ujra.Mindenkeppen felhivjuk ujra.Sajnos az angolom gyenge, mert egy magyar kozmetikaban dolgoztam magyar vendegeken, igy nehez volt barmit is tanulni eddig.£ hete dolgozom csak angolok kozott.Probalok tanulni,csak konyvbol nehez.Mindenki velemenye az, hogy jobb itt szulni??Egyre tobbet beszelunk arrol a ferjemmel, hogy haza megyunk szulni es O par honap mulva vissza jon en meg amikor ugy erzem jovok a babaval.Mivel elso baba nem tudom, hogy mennyire tudnam mikor mit kell tenni.Mennyi segitsegre szamithatok a vedonotol vagy barkitol.Sem anyukam sem anyosom nem tudna havonta kirepkedni, hogy segitsenek.A legkissebb baba amit valaha a ferjem fogott fel eves volt.Szoval fogalma sincs semmirol. Igy O sem lesz egy nagy segitseg :D
2009. júl. 19. 12:16
 7/20 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!

Elso es masodik valaszolo vagyok.

Velemenyem szerint butasag hazamenned szulni.

1. Akkor mindketten kiestek a munkabol, nem tudom parod hogy tudna ezt megoldani munkahelyen + az angolodon sem segit.

2. nem jo a ket terhesgondozast keverni szerintem. Ha tenyleg haza akarsz menni szulni, akkor most menj, mert akkor egy helyen vegigkovetik.

3. anyagilag hatalmas bukta. Elnetek kell jo par honapig valamibol, plusz akkor otthon megvesztek a babanak mindent, hogy hozod ki? Arrol nem is beszelve hogy sok minden dragabb otthon. A papirmunka is csak nagy keveredes lesz, ha visszajottok. Az meg a masik hogy ha nem fizetsz otthon tb-t, akkor azt is kell + ugye amit a szulesert fizetsz, ha magandokid lesz.

4. Hidd el nekem fogalmam sem volt egy kisbabarol szulesem elott, de a korhazban ugyis ra leszel kenyszerulve hogy megtanuld es nagyon segitokeszek bent es a midwife is ha hazajottok. Nekem szuleim jottek ki 2 hetre a szules utan 2 hettel, anyosomek meg ket honapra ra 1 hetre, ez eleg volt. Aztan teljesen magunkra voltunk utalva, amit nem bantam, legalabb senki nem szolt bele hogy mit hogyan, ugyanis anyosom hajlamos ra. :) Jobb ha magatoktol jottok ra dolgokra, ugyesebben beleszoktok majd, meglatod. Ha meg segitseg kell, telefon, skype. :)

2009. júl. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudod melyik intezethez tartozik a midwife? Van kulonben egy kozponti midwife telefonszam, esetleg toluk kerdezhetnetek meg meg hogy nem mehetsz-e mashoz..Kikeresem majd es elkuldom privatban.

Nekem is az elso babam lesz es nem is voltam babakkal kapcsolatban igazan. De ahogy telik az ido, a sok felszedett informacio, olvasott ujsag segit abban hogy felkeszuljek. Szerintem ne felj attol hogy nyelvi vagy barmilyen problemak miatt haza kellene menned. Meg fogjatok oldani, hidd el!

Nekem sem lesz sok segitsegem, a nagyszulok 3 kulonbozo orszagban elnek..

2009. júl. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Bocsanat, hogy eltuntem, de feje tetejere allt nalunk a vilga.Megjottek Anyosomek latogatoban es meg a szel sem jo iranybol fujt!!!

Ma volt Nalam a vedonom es teljesen kiakadtam.Az igaz, hogy csak 3 honapig jar a gyes????Azt mondta, hogy utanna adjam bolcsodebe a babamat es dolgozzak, hogy ki tudjam fizetni a bolcsodet ami tobb szaz font.Akkor ennyi erovel otthon lehetek Vele es nem csak fenykeprol fogja ismerni a szuleit!!!

Ez tenyleg igy normalis, ahogy a vedono mondta?

Csak engem lep meg ez az egesz?

Koszonom ha valaki valaszol a kerdeseimre, mert tenyleg kiakadtam.

Tenyleg koszi!!!

2009. júl. 30. 18:25
 10/20 anonim ***** válasza:

szia


Gyes: dolgozol még? Vagy mennyit dolgoztal?

2009. aug. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!