Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon rossz ez az eredmény?

Nagyon rossz ez az eredmény?

Figyelt kérdés

36 hetesen voltam vérvételen, és elég sok csillagos érték jött ki:(:(

Holnap megyek dokihoz.


Fehérvérsejt 10,2(4-10)

Neutrofil 7,34 (2-6,9)

Vörösvértest 3,89 (4-5,2)

Haemoglobin 113 (120-160)

Haematokrit 0,34 (0,36-0,46)

RDW 16,3 (11,6-14,8)


Karbamid 1,5 (2,5-7,5)

Nátrium 134 (135-145)

CRP 8,6(<5)


2012. aug. 3. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ebből amit értek az annyi h kicsit vérszegény vagy.De nem vészesen.
2012. aug. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Terhesen mások a referencia értékek, mint különben, éppen ezért lehet, hogy amit itt eltérésnek ír, teljesen normális.

Én nem vagyok orvos, de ezek az eltérések nem nagyok. Nyugi, minden rendben.

2012. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Terhesen tényleg mások a referenciaértékek, így még ha több tényezőnél is van eltérés, nem jelent problémát. Nekem is kb. ezek voltak "rosszak", de emellett még a süllyedés is magasabb lett, amitől nagyon megijedtem, mert az gyulladásra utal, de aztán a doki megnyugtatott, hogy terhesség esetén előfordul, hogy megemelkedik. Nincs miért aggódnod, ezek amúgy is csak kis eltérések. Annyi látszik, hogy kicsit tényleg vérszegény vagy. Vasat szedsz?
2012. aug. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszii:)

Szedek maltofer-fol-t, napi egyet!

2012. aug. 3. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:

A crp gyulladást jelent főleg a minimálisan megemelkedett fehérvérsejttel együtt a szervezetben, de ez lehet akár egy banális fertőzés is, vagy egy rossz fog, bármi ilyen. Nem vészesen magas, nekem ennél sokkal rosszabb is volt.

Iszol elég folyadékot? Picit vérszegény vagy és a hematokrit is csak minimálisan alacsonyabb.

Több folyadék ebben a hőségben!

2012. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, hogy a fő kérdésre válaszoljak, egyáltalán nem rossz az eredményed. ;)
2012. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az alacsony hemoglobin a sűrű vérre utal... A párom laboros és mikor nekem kiadta ezt az eredményt, naponta 2 és fél liter vizet tuszkolt belém... Kevés folyadékot fogyasztottam. Te iszol eleget? Amúgy kihatással van a szoptatásra ha nincs elég folyadék terhesség alatt nem lesz tejcsi sem elég.. Bár nekem ezt is a párom mondta.. lehet ijesztgetés képp, de betartom a vedelést az tuti! :D
2012. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!