Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban veszélyeztetett...

Valóban veszélyeztetett terhes lehetek majd emiatt?

Figyelt kérdés

[link]


A lábamon, főként a combomon és a térdhajlatomnál kb. 12 éves korom óta vannak ehhez hasonló visszereim (seprűereim?).

Egy ismerősöm pár napja azt mondta, hogy ezzel mindenképp menjek majd orvoshoz, mert ha terhes leszek, akár szét is durranhatnak ezek az ereim.


Van valakinek tapasztalata e téren?


22L


2012. aug. 3. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
tleg romolhatnak a visszereid, de ilyet nem gondolnék, hogy szétdurran. vszínű ajánlani fognak neked kompressziós harisnyát. nekem korábban nem volt visszerem, de a terhesség alatt lett odalent... a doki nekem is mondta ezt a harisnyát, ha romlik, nehogy trombózis legyen belőle.
2012. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen, nekem is ilyenek vannak, azt mondta az orvosom, hogy jobb ha most megműttetem, mert ha nem, és esetleg terhes leszek, akkor 9 hónapig kórházban kellesz lennem.


bár mondjuk nekem csúnyább.

2012. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez a kép nem rólam készült, egy foltban nekem is ennél sokkal csúnyább. Szerencsére ki még nem dudorodnak.


Szóval ha mondjuk még idén orvoshoz fordulok vele és meginjekcióztatom, ha esetleg még előjön, akkor azt is és a terhességnél már nem lehet probléma? Vagy akkor is előjön és az injekció csak halottnak volt a csók?

2012. aug. 3. 15:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Visszérhez nem értek, de mélyvénás trombózisom lett szülés után, így elég sokat okosodtam a témában. Láblógatós helyzetekben (iroda, utazás) kompressziós harisnya; sok mozgás (bicikli, úszás); ha kell, fogyás; álldogálás kerülése ajánlott és bizony sok helyen írják, hogy terhesség előtt érdemes megműttetni, mert eldurvulhat. Ami még fontos, hogy gyerekvállalás előtt kivizsgáltasd magad, van-e genetikai hajlamod a trombózisra (de pl. fogamzásgátlót sem szedhetsz, ha van).
2012. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!