Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik babások, amikor...

Harmadik babások, amikor bejelentettétek, hogy jön megint a baba hogy reagált a család, ismerősök?

Figyelt kérdés
Tudom sok ilyen volt már, de én most szembesültem vele, volt aki azt mondta ne hülyülj, ennyi eszed van?!, más meg hogy már megint? Miért van ez?
2012. aug. 6. 13:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan így- valaki örült, valaki meg azthitte megőrültem.... Godolhatod mi volt, mikor kiderült, hogy a harmadik IS fiu!!! :))))
2012. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik oldalon, a „család”-én vagyok, és azt gondolom, nagyon nagy kulturálatlanság ilyesmit mondani bárkinek, és sosem tenném.

Mindemellett a mi rokonságunkban is van „nagycsalád”, és azt hiszem, a rokonok zöme felhúzta a szemöldökét, mikor a harmadik gyerek jött, de csak azért, mert anyagilag nem engedhették volna meg maguknak, szinte teljes mértékben a szüleikre támaszkodva élnek.

Azt gondolom, mindenkinek a saját ügye, hány gyerekkel érzi teljesnek az életét, egészen addig, amíg nem másoktól várja, hogy aztán eltartsák – azzal a címszóval, hogy jaj, nekik mennyi gyerekük van (itt most nem a normális családi segítségnyújtásra gondolok, hanem ha valóban nagyon csórók, és nem is tesznek érte, hogy másképp legyen).

Szóval nálunk ezért volt, de szerintem senki sem mondott semmi rosszat, hiszen nem a véleményünket kérdezték.

2012. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm harmadik babájára én annyit mondtam, hogy szerintem kell hozzá bátorság. De nagyon örültem. Egy új családtag érkezésének én mindig örülök és ha három gyereket be mer valaki vállalni, akkor elismerésem (csak mert én nem mernék, de gondolom másnak meg ez a gáz).

A harmadiknál babánál még nem kapok sokkot sem, max. csak a 7.-nél. :)

Amúgy az unokatesómnak is három fia lett, és ő is kapott hideget-melege. Ő azt mondta, hogy sokkal könnyebb a három gyereket (a három fiút) kezelni, mint azokat a felnőtteket, akik állandóan beszólnak, és megpróbálja a három fiát épp ezért úgy nevelni, hogy örüljenek mások örömének, a beszólogatás és szenvedés helyett.


Amúgy ne vegyél mindent rossz indulatnak. Sokak sem anyagilag, sem érzelmileg nem tudnak több gyereket vállalni. A beszólás nem szép, de lehet csak egyfajta frusztráció van a hátterében. S ilyen esetben ha belegondolsz, neked mindenképpen jobb, mint annak, aki kritizál!

2012. aug. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Most várjuk mi is a 3. babát. Mindenkinek elmondtuk kivéve anyósomat. Na Ő egy külön téma... Sajnos szeret mindenbe beleszólni és mindenben csak a rosszat látja. Tudjuk ha elmondjuk akkor minden percben szidna minket és mondaná a magáét. Így ő csak akkor tudja majd meg ha észre veszi. Addig se kell hallgatni a káromkodását. Mikor az első baba megszületett annyit mondott: Elkötöm a fiam ... Erre most már nem hogy a 2 hanem a 3. bébi jön.... Hát nem tudom mi lesz a végkifejlet. :) Nem tudom miért reagálnak az emberek boldogságára így ahogy... de egy biztos. NEm ők fogják felnevelni.
2012. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenki örült. Soha semmi negatív jelzőt nem kaptam. Mondjuk látják, hogy sokat foglalkozunk a gyerekekkel, udvariasak, jól neveltek, nem állunk rosszul anyagilag sem, nem szülők segítenek... Tényleg velünk örült mindenki, még az idegenek is :)


Nálunk 3 lány van egyébként :)

2012. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Hát örülök neki, hogy nem vagyok egyedül, nekem is két fiam van, nem tudom mi lesz most, mert még csak 9 hetes vagyok. Nem állunk rosszul anyagilag szerencsére, nem is rosszak a fiúk egyáltalán, nem tudom miért reagálnak így. Igaz nem terveztük ês a dokik, mondták is hogy vetessem el, mert az első kettőnél majdnem ottmaradtam, de nem tudtam megtenni, lemondtam a műtétet. Vàrok a csodára, boldog vagyok hogy megtartottam, mindemellett félek nehogy baj legyen. Erre majdnem mindenki így reagál.
2012. aug. 6. 13:44
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs így kifejezetten család úgy értem szinte semmi kapcsolat nincs köztünk (nem a mi hibánkból) nekem a szüleim nem élnek, a férjeméi igen de mintha nem is lennének.

Tehát egy gombot nem kértünk soha senkitől.

Ennek ellenére jöttek a kedves beszólások tőlük mikor jött a harmadik baba.

Természetesen másoktól is, nem csak a családtól.

Hát ez van. Figyelmen kívül kell hagyni de nagyon idegesítő és bántó főleg a már megint meg a szaporodunk mint a nyulak, meg a mennyi lesz még meg ilyenek bántók, nem is értem hogyan mondhat ki ilyet a száján egy normális vagy érzésekkel bíró ember....

2012. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Kedves 4- ik nálunk az én szüleim ilyenek én sem mondom nekik, mondjuk nem is igazán találkozunk.
2012. aug. 6. 13:47
 9/24 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak engem bántanak a beszólások, tényleg mintha a Marsról jöttem volna!
2012. aug. 6. 13:49
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy féltenek? Hogy az előző kettő szülésnél is gond volt?


Nekem a nővérem vállalt így 3. babát, és bár nem mondtuk neki sose -mert szeretjük :) - de az egész család végigaggódta a terhességét, és ha nem is mondtuk ki, de egy kicsit felelőtlennek tartottuk, mert sokat kockáztatott. Neki ez a 3. császáros szülése volt, a 2. hegszétválással fejeződött be. hatalmas mázlijuk volt, mert bár koraszülött lett a kicsi (29. hét, az orvosok szerint csoda, hogy eddig kihordta) de minden a legnagyobb rendben lett vele.

2012. aug. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!