Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányzom terhesen, de csökken...

Dohányzom terhesen, de csökkentettem napi 3-4 szálra, a napi 1 doboz helyett. Tudom hogy így sem egészséges, de mennyiben befolyásolja a terhességet, és a baba épségét ez a mennyiség?

Figyelt kérdés
Lehetőleg azok válaszoljanak, akik szintén dohányoznak, mert aki nem dohányzik egyértelműen a leszokást javasolja, amit megpróbáltam, de az emiatt kialakult folyamatos stressz miatt az orvos azt mondta, hogy inkább csökkentsem.15 éve dohányzom és a hirtelen letétel nem sikerült.Van e javaslatotok ezzel kapcsolatban?
2008. máj. 9. 22:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálad meg kell találni az egyensúlyt a stressz és a károkozás között.

Az, hogy mennyi kárt okozott már, és még mennyit fog, sok mindentől függ. A napi egy doboz már végtaghiánytól kezdve bármit tud(ott) okozni. Azt ugye tudod, hogy néhány hónappal a terhesség előtt kell csökkenteni?


A másik pedig, hogy ha ennyire le tudtad csökkenteni, akkor 1 hónap múlva tovább is tudod csökkenteni. Próbáld meg - még, ha alig cigarettázol, akkor is rászokhat a babád, már a születése előtt. Nem a legszebb "ajándék" ez neki, elhiheted.


Egyébként így is lehet minden baja (kis súlytól kezdve fejlődési hiányosságig) - de kevésbé súlyos, és kisebb az esélye, mintha tartanád a régi adagot.

2008. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Javaslat azzal kapcsolatban, hogy mennyiben befolyásolja a baba épségét a felelőtlenséged, nem hiszem, hogy lesz. Én az első terhességemnél nem tudtam letenni a cigit, a baba elhalt. A fiamnál már természetes volt, hogy letettem. Ha megnyugtató választ szeretnél a dohányosoktól a te dohányzásoddal kapcsolatban, hááát, akkor nem is értem, miért kérdezel, hiszen dohányozni akarsz és ez neked fontosabb, mint a gyermeked egészsége, akin nem feltétlenül fog látszódni egyből, hogy kárt okoztál neki, viszont egy életre szóló betegséget összeszedhet. Gondolok itt a kis alattomos asztmára, az idegrendszeri, keringési és légzőszervi megbetegedésekre. A koraszülés sem olyan szuper fényes fáklyás felvonulás, komoly szövődményei lehetnek, kezdve az elégtelen oxigénellátás okozta oxigénhiányos állapot kialakulásával, aminél szerencsés, ha csak apró motorikus baja lesz a babának és nem lesz emiatt halmozottan sérült. Persze az is lehet, hogy semmi baja nem lesz (hangsúlyozom látszólag), viszont az életét a cigarettáról való leszokással kezdi, amitől te kímélted magad.
2008. máj. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Én pedig úgy születtem, hogy anyukám dohányzott terhesen, igaz nem sokat..Egész gyerekkoromban évente többször küzdöttem tüdőgyulladással, hörgőgyulladással, mindenféle légzőszervi betegséeim voltak. Folyamatosan antibiotikumokat kaptam injekció formában, ami miatt nagyon boldogtalan voltam kisgyermekként!

Felnőtt korra ez mérséklődött, viszont az immunrendszerem gyenge, szinte mindenre allergiás vagyok, a bőrömre semmit nem tudok rákenni. A húgomnál már okosabb volt anyu és nem dohányzott, neki semmi baja nem volt, és nincs mai napig.

De a döntést úgyis te fogod meghozni.

2008. máj. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Anyam igy utolag kiderult dohanyzott terhessege alatt.

8 honapra szulettem, oxigen hiany miatt szemuveges vagyok es nekem is ahogy az elottem szolonak, nagyon komoly feso leguti problemaim vannak allandoan gyerekkorom ota - es hat igen az orokos injekciok nekem is megkeseritettek a gyermekkoromat.

Ugye nem kell tovabb irnom?

anyam 40 evesen miutan kokemeny asztmas tuneteket kezdtem produkalni egyik naprol a masikra letette a fustszurotlen szimfoniat...13 eves voltam akkor es ez 20 eve tortent.

NAgyon buszke vagyok ra, mert tudom, nem volt neki konnyu.

Megertelek, hogy nehez. De szeresd a kicsidet legalabb annyira mint magadat. Gondolj arra, hogy az o eletet te hoztad letre, tehat te vagy erte felelos es gondolom nem szeretned ha beteg lenne egy eleten keresztul.

Az orvos valoszinu tudja, hogy meddig mehetsz el.

2008. máj. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én sem tudtam letenni a cigarettát és végig dohányoztam a terhesség alatt.Nagyon bánom és ha visszafordíthatnám az időt biztos drasztikusan letenném a bagót.A kisfiam 3700 grammal született a 41.héten, látszólag nem történt baja,probléma mentes terhességem és szülésem volt.Amennyit te szívsz nem hiszem hogy okozna bajt,de ennek a kevésnek a hatását is ellensúlyozhatod c-vitamin szedésével.Azért akkor is azt javasolnám tedd le a bagót,mert végig fogod aggódni miatta a terhességed.
2008. máj. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

Én dohányoztam Babóka előtt olyan 6 évig,és amikor emgtudtam,hogy babás vagyok,akkor azonnal leetem a cigit,hetedik hét.Csak akaraterő kérdése.

Mindenképpen fordulj orvoshoz a dologgal,hátha ő tud neked valami hatékony leszoktatási terápiát ajánlani.A babának ennyi cigi sem tesz jót,de még mindig jobb mint ha napi dobozokat füstölnél el.Annyi káros szar ér minket a mai világban,hogy nem tetézném még ezzel is,hiszen érte mindig is felelősségel tartozom.Igaz néha nekem is eszembe jut,hogy milyen jó lenne,beülni egy füstös kiskocsmába,meginni egy sört és békésen pöfékelni a haverokkal,de ennél a kis csöpp sokkal fontosabb,és baba miatt gyökeresen megváltoztattam az életvitelemet.Azt nem tudnám magamnak megbocsátani,ha az én gyengeségem miatt lenne bmi baja.

Nem írtad,hogy hány hetes vagy.Jobb lenne,ha azért ezt a napi 3-4 szálat is megpróbálnád tudatosan csökkenteni,először kettőre...aztán csak egyre.Aztán rá sem gyújtani.Így fokozatos lesz a leszokás,csökken a szervezeted nikotin éhsége,és könnyebben fogod lerakni.Illetve minden körülötted lévőt megkérni,hogy ne gyújtson rá,amikor ott vagy,ne kínáljon cigivel,kerülni minden olyan találkozási pontot a bagóval,ami megrengetheti az önuralmadat.


Kitartás,akarat,és gondolj a kis csöppre!

2008. máj. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom dohányzott a terhessége alatt, szerencsére a férjemnek annyi baja lett, hogy pici baba volt, és korán született. Azt nem tudom, hogy a dohányzás számlájára írható-e, de baba korában ekcémás volt, most psoriasisos, borzasztóan érzékeny a bőre.

A leszokással kapcsolatban sajnos nincs ötletem, én a barátnőmet próbáltam mindenféle módon leszoktatni, de nem sikerült (ő nem terhes). Ez csak rajtad múlik, de én remélem, sikerülni fog!

Jó egészséget kívánok nektek!

2008. máj. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

szia!


sajn én is elszivok napi 3-4 szálat,de pl.reggel másképp nem tudok elmenni wc-re..c vitamint szedek mellé,nagyobb dózisban,két naponta 1000mg-ost kapok be,az orvosok szeretik a dohányzás számlájára irni ha bmi baja van a babának..de elhatároztam ez az utsó szál...

2008. máj. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Figyu.Èn 10 évig cigiztem,napi 1-1,5 dobozt.Ahogy megláttam a pozitív tesztet,azonnal leraktam a cigit.olyan nincsen,hogy nem tudod,csak akarat.Próbálj rágózni helyette,esetleg ropi.Ha csak nem ezen jár az agyad,nem lessz stressz belöle.Inkább,mint egy kora szülött baba,´´ill.kis sújal születne,légzés rendellenesse´g,asztma,stb....

14 hetes baba boldog(nem bagós)anyukája

2008. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolg a fejlődési rendellenességekre, alacsony születési súlyra, koraszülésre és arra, hogy amikor te élvezettel szívod a cigarettát, a kisbabád éppen levegő után kapkodva fuldoklik. Hát tényleg ezt akarod? Ha valami baja lenne hogy számolnál el magaddal? Már most nem csak magadnak ártasz, már felelősséggel tartozol egy másik életért is, és ő nem tud szólni, vagy nem tud védekezni a rossz dolgok ellen, ezt te tudod megtenni helyette. Én is dohányoztam terhesség előtt, nem is keveset, de amikor megtudtam hogy terhes vagyok, nem volt kérdés, hogy melyik fontosabb, a babám egészsége, vagy a bagó, és egyből letettem. Nem volt nekem sem könnyű, még néha álmomban is előjön, de hidd el, megéri! Kitatás, és sok sikert a leszokáshoz, és persze boldog babavárást! 13 hetes kismama
2008. máj. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!