Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetesen már nekiálltam...

7 hetesen már nekiálltam vásárolni, nagyon gáz?

Figyelt kérdés
Amit jó áron látok, megveszem, mert késöbb tutti nem találok olyan áron. Baj? Nagyon ciki? Vagy ne foglalkozzak vele? Nem vagyok babonás!
2012. aug. 16. 10:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én is vásárolgattam előre, nem gondoltam semmi bajra, mégis elment a baba. Hát kb a szívem szakadt meg, amikor el kellett pakolni a cuccokat. Persze kell vásárolni, de szerintem felesleges ilyen korán. Bár mindenki maga tudja.
2012. aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
én még csak 5+2 hetes terhes vagyok de én azt meg akarnám várni hogy milyen nemű lesz a baba :) bár szívem szerint már most fel vásárolnék mindent :D de türelmes leszek :)
2012. aug. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Sztem nem gáz :).Én akkor is vettem már mikor még tervbe sem volt a baba :)! Nem lesz baj de ha van baj az nem azért lesz mert ruhát vesz az ember előre! Boldog babavárást! :)
2012. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, most biztos jön a lepontozás, de szerintem nem kellene ilyen korán elkezdeni vásárolgatni.

Még a 12. heti UH sem volt meg....

Leírom, velem mi történt:

12. hét UH tökéletes

16. hét vérvétel- AFP- alacsony AFP, magas hCG, hatalmas kockázatú Down-szindróma

19. hét UH- sok magzatvíz, feszesen telt magzati gyomor

elküldtek genetikára, a lakhelyünktől 100 km-re

20. hét genetikai UH- sok magzatvíz, gyomor-és hólyagtelítődés. Mivel nem volt jó az UH és a vérvétel, elküldtek amnio-ra

21. hét amniocentézis (még mindig sok magzatvíz)

A 24. hétig, az amnio után folyamatosan attól rettegtünk, hogy ne legyen semmi baja a babánknak és egyáltalán megtarthassuk! Hozzáteszem, én 23 vagyok, a férjem 25 éves, mindketten egészségesek!

24. hét eredmény: a kisbabánk egészséges


Na, mi csak ezután mertünk vásárolni bármit is! Korábban én is találtam volna nagyon olcsón babakocsit... De mit értem volna vele, ha a babámat a 23-24. héten meg kellett volna szülnöm és nem élhette volna túl??? Egész hátralévő életemben arra gondoltam volna, hogy a fenének vettem meg még akkor...

Én úgy gondolom, meg kell várni a 18. heti UH-t és csak azután elkezdeni vásárolgatni, mert a nagyobb gondokat, betegségeket ekkor szűrik...


27+2 hkm

2012. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nekünk még csak tervben van a baba, de a babaágy már megvan 2 éve (IKEA-ban 10 Ft-ért vettük a matracunk mellé).
2012. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
14. válaszadó, sajnálom, hogy így jártatok, de örülök hogy végül minden rendben van. Nem pontozlak le, megértem a te hozzáállásodat is, de szerintem akkor egészen a megszületéséig nem szabadna vásárolni, mert akár a szülés pillanatában is meghalhat. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2012. aug. 16. 12:44
 17/20 anonim ***** válasza:
én most kaptam meg 33 hetesen, hogy miért van már meg a kiságy, pelenkázó (most a héten szereltük és tettük be a helyére őket)...ha a babonára várok, születés után is bármi lehet! szerintem butaság ilyen miatt nem megvenni, ami megtetszik!
2012. aug. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

mindkét gyerekemmel már a 8-9.héttől vásárolgattam apróságokat.(body,zokna stb)A lényeges nagy dolgokat a 30.hét körül vettük meg.Én pl. féltem attól,hogy befektetnek korábban és akkor nem lesz meg minden a kicsi érkezésekor.

Eszembe se jutott semmi rossz gondolat,mert ha így lenne akkor a 40.hétig nem szabadna megvenni semmit...

Sajnos a baj előfordulhat bárkinél,de nem szabad erre gondolni!

2012. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

14-es vagyok! Én nem tudom, de akkor sem értem, miért kell már ilyen hamar elkezdeni vásárolni? Hová teszitek a megvett kiságyat, babakocsit? Egyáltalán milyet vesztek? Jó, tényleg lehet bármikor baj, de azért az 1-2. kötelező ultrahangot érdemes lenne kivárni. Nekem eszembe se jutott a 20. hét előtt bármit is venni (a vizsgálatok eredményétől függetlenül)! Egyrészt nem tudtam, milyen nemű baba lesz!? Amit még az UH-n sem tudtak megmondani a 20. héten, ugyanis gyönyörűen eltakarta magát odalenn és meg se mozdult...

27+3 hetes vagyok, eddig csak 10 body, 5 rugi, pólya, overál, sapkák, cumik, cumisüveg, vízhőmérő, lázmérős cumi, csörgők, ágynemű, zenélő van meg. Se kiságy, se babakocsi, se fürdetőkád! És 2,5 hónap múlva szülök!!! Az időből nem fogunk kicsúszni, ugyanis bőven be lehet még mindent szerezni szeptemberig... Aztán, mire minden megvan, lehet sterilizálni, mosni, vasalni...

2012. aug. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Én olyasmit veszek ami unisex (a holmik 70-80%-a unisex lesz) mivel kettő babát tervezünk! Minek kell ilyen korán? Szerintem pénz szempontjából sem mindegy, minden hónapban 5000Ft-ot költeni a holmikra, vagy a 30.héten (pl) egyszerre kiadni 100.000-et (leszámítva a nagyobb dolgokat), így kevésbé tűnik fel, nem rövidíti meg a pénztárcánkat feltűnően. Ja és boldogít a babaholmi! Meg pl sok helyen most vannak leárazások mielött bejönnek az új kollekciók.
2012. aug. 16. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!