Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanacstalansag. Hany hetes...

Csajszibarackk kérdése:

Tanacstalansag. Hany hetes terhes lehetek?! Abortuszt meg meg lehet csinalni?!

Figyelt kérdés
Tanacstalansag miatt kerdeznek,mert rengeteg megvalaszolatlan kerdes van bennem.Elvileg ma vagyok 10 hetes terhes orvos megallapitasa szerint,viszont utolso mensim majus 24.-en volt.Most akk hany hetes a babam?!Ez azert lenyeges,mert abortuszra mennek s felmerult bennem a dolog h gyakorlatban akk mar most 12hetes terhes vagyok viszont papiron csak 10.es abortusz elotti fo vizsgalaton ez szerintem kiderulhet a babica merete miatt.A masik dolog hogy ha az apa nem tesz nyilatkozatot arrol h ove a baba szuleteskor,akkor mindenkeppen kell apasagit fizetnie,s olyat nem lehet a papirt irunk arrol h ne kweljen fizetnie?!

2012. aug. 18. 19:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
25%
Most akkor megtartod, vagy sem??
2012. aug. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
80%

a menstruáció szerint 12 hetes vagy. a terhesség korát az utolsó mensi 1. napjától nézik. ezt a dokival kell megbeszélned, hogy még lehet e abortuszod...

viszont az valóban nem tiszta, hogy meg akarod e tartani vagy sem...?

2012. aug. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 A kérdező kommentje:
Ez ilyen kettos kerdes.:// Mert az apasagis akkor merul fel ha nem lehet mar abortuszt csinalni.Csak nem tudom hanyadik hetnel jarok akkor pontosan..
2012. aug. 18. 20:15
 4/69 anonim ***** válasza:
73%
Akkor nem írod be Apának és kész. Nem kell a nevére venni ha nem akarja. Bár elég szánalmas dolog. A te nevedre is kerülhet, Apának pedig az Anyai nagyapa neve kerül, vagy kitalálsz egyet.
2012. aug. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
47%

Hivatalosan 12.hét.


Bizonyos kor alatt ennél előrehaladottabb terhességnél is elvégzik.


Apasági nyilatkozat kell, hogy a fiúnak fizetnie kelljen.

Most még jó ötletnek tűnhet azt mondani, hogy nem kell fizetnie, de ő is részese volt a dolognak, hogy egy élet létrejött. A felnevelésében is része kell legyen, mivel csak az élet szemétségének köszönhető, hogy a férfiaknak két másodperc részük van, míg te hordod ki, te szülöd meg, és te szoptatod, aztán te neveled fel.


Ha meg kell venni az első cipőt, tankönyveket, biciklit, stb... már nem lesz olyan jó ötlet, hogy a fiú lemondhatott az apaságról.

Ez jogilag talán megoldható, de nem változtatja meg azt a tényt, hogy van egy gyereke. Apa lett.

2012. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
43%
Mennyi idős vagy és miért nem tudod megtartani? :((((
2012. aug. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:
20 eves vagyok egyebkent baratom 21.Sajnos azert,mert anyagilag nem allnak.ugy a dologok,kulonben mind ketten nagyon szeretnenk ot:( S elegge nehet ez a dolog,mert miota tudjuk ezen agyalunk hogyan legyen...Csak felmerult ugye bennem a dolog,hogy kicsusztam az abortusz idobol,mivel 12.nel vagyok mensi szerint doki szerint 5hete voltam 5hetes azota nemis jartam dokknal://Keddre van beszelgetesre idopontom,de egy abortusz elotti vizsgalaton kiderulhet hogy hoppa mat nem lehet..
2012. aug. 18. 20:29
 8/69 anonim ***** válasza:
56%
Nem értelek.Ha abortuszt akartál akkor miért nem mondtad a dokinak mikor először voltál nála?
2012. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
56%
Ja és azt írod a párod is szeretné akkor miért mondana le az apaságról?
2012. aug. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
44%

3 héttel volt később a mensid,mint az enyém... Akkor most kezded a 11. hetet... Feltételezem nem Magyarországon éltek (az ékezet nélküli írásból). Nem tudom hogy működik ez Nálatok,de itt Magyarországon 2x kell elmenni a családsegítőbe,ahol megpróbálnak lebeszélni,és segítséget nyújtani a felneveléshez,csak hogy ne vetesse el a kismama a kicsit! Durván 2-3 hét,mire eljut a kismama a műtőasztalig.


Bárhogy is alakul,én minden jót kívánok Nektek!!


Üdv: 3 lányos,15hkm

2012. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!