Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, mit tesztek a...

Kismamák, mit tesztek a szorulás ellen? Mit lehet szedni terhesen?

Figyelt kérdés
2009. júl. 25. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

aszalt gyümölcs.

3 az 1ben kávé.

tamarin lekvár..

rostok joghurt, tej utéána egy pohár paradicsomlé:)

2009. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tamarin lekvár! :)


Vagy bármilyen házi lekvár plussz egy bögre langyos cukros tej! :)


Nekem ez bevált.

2009. júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Espumisan-t nyugodtan. A reklám is úgy szól hogy terhesek is szedhetik.
2009. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

En fejessalatat vacsorazom minden nap. Ez nagyjabol eleg is. Egyebkent is eszegetek gyumolcsoket napkozben, foleg oszibarackot, dinnyet, mangot, tehat rostosabb es "hajtosabb" gyumolcsoket, de a vacsoram csak fejessalata magamban, vagy ecetes ontette. Tuti hatas, olyan szinten kitakarit, hogy eleinte mindig megdobbentem, azt gondoltam magamban, hogy meg az is kijott, amit kovetkezo nap fogok megenni. :-D

Ha valamilyen oknal fogva megsem mukodik, akkor pedig egy-ket napig kicsit emelem a magnezium adagomat. A magneziumot tuladagolni nem lehet, amennyiben nem vagy sulyos vesebeteg nem lehet bajod az emelt magneziumtol, viszont a legtobb szervezet minel hamarabb kiuriti a felesleget. Nem hasmenest okoz, hanem inkabb csak higabb szekletet, szoval segit.


Megertelek, hogy tenni akarsz ellene, sok jo tippet kaptal, remelem segit.

Bevallom, nekem a szekrekedes volt az egyik mumusom mar akkor, amikor a 2. babarol kezdtunk beszelgetni a ferjemmel, mert az elso terhessegem alatt rengeteget szenvedtem. Hetente egyszer jutottam el wc-re, max ketszer, amit megettem szinte bent is maradt. Nagyon kellemetlen volt es semmi sem segitett. 25 kg-ot hiztam, amihez ez nagymertekben hozzajarult, ugyanis nem ettem tobbet, mint korabban, inkabb csak mast (sok feherkenyeret ettem, ez is szorulast okozhat, most csak ritkan eszem finomitott liszttel keszitett dolgokat).

Meg is van a siker, az anyagcserem nagyon jo, lassan az elso trimeszter vegen jarok es meg nem hiztam (elozo terhessegnel mar 6 kg volt rajtam ekkor).

2009. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kamilla tea, jo eros es sok, fel liter. Buzakorpa. Sargabarack dzsem.
2009. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szilva,,dió...

Kinek mi válik be.

2009. júl. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 22.10-es valaszolo vagyok. Meg egy remek megoldas jutott eszembe: a savanyukaposzta, vagy annak a leve. Ha szereted es birja a gyomrod, akkor egyel belole boven, a levebol 1-2 dl is eleg. Engem az speciel meg is hajt, szeretem is nagyon, sokat el tudok tuntetni belole. De ha elragad a vagy, akkor igyekszem az eves utani 4-5 oraban nem menni sehova...
2009. júl. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat.

mindegyiket ki fogom probálni.

2009. júl. 26. 19:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Én rosszul lennék a savanyú káposztától, egyáltalán a káposztától is, de ezt természetesen Ti is tudjátok, hogy most nem minden csúszik. Nekem semmi nem segített konkrétan, amit meg is bírok enni.

Én egyszerűen megoldottam, rostdúsan táplálkozom ( 100% gyümilé, rostdús gyümölcsök: most van füge pl!, ha 2-3 nap alatt sem történik semmi, akkor glicerin kúpot használok( csak az a lényeg, hogy addig kell benntartani, ameddig tudod!!). Azt mondta a doki, hogy erőlködni semmiképpen nem szabad.


Még egy dolog a kúppal kapcsolatban, ne használd rendszeresen, mert hozzá lehet szoktatni a szervezetet, csak akkor, amikor tényleg szükséges. Ha lehet, mindig menj wc-re, ha látsz rá esélyt, hogy "lesz valami".

2009. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!