Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem soká itt a baba és nem...

Nem soká itt a baba és nem értem hogy az újszülött babákat mikor tisztába rakjuk, hintőporozzuk vagy krémezzük? És melyik a legjobban bevált kenőcs vagy hintőpor?

Figyelt kérdés

Ha magunkból indulok ki, mivel egésznap pelussban nyírkos zárt területen van, akkor hintőpor számomra, mivel a kenőcstől még jobban pállodt lesz. Vagy nem? Első baba

Segítsetek


2008. máj. 12. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia én nem hintőporozom,csak krémezem nálunk a Neogranormon vált be.Probáld ki azt a krémet ami neked szimpi,és majd észreveszed hogy a babádnak jó e.Ha nem jó kiprobálsz másikat.A hintőpor szerintam szokás kérdése.Nekem azt mondták nem szabad a köldökét hintőporozni,a sogornőmnek meg kellett,a pelusban ugyan így eltérnek a vélemények
2008. máj. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a sudocrem vált be.de ez változo.
2008. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tehát saját magamnak kell rájönnöm, egyszóval babafüggő!

Akkor nem lettem okosabb :)) Köszönöm

Azért még várom a tapasztalatokat

2008. máj. 12. 19:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Krémezz, az jobb!
2008. máj. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sohasem hintőporoztam.

Nekem a krémezés vállt be,de nem az amit az orvos ír fel, én körömvirág krémet használtam, mert nagyon érzékeny volt a kisfiam bőre (mindentől kipirosodott) nekem ez jött be.

Lehet,hogy furcsán hangzik de hintőporozni csak a nyakát a tenyerét meg a talpát szoktam,főleg amikor meleg volt,mert mindenféle szösz rárakódott főleg a plüss ruhákról.

2008. máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kövezzetek meg érte de én csak akkor krémeztem ha gond volt(tehát kipirosodott a popsi,az pedig csak a gyümölcsök adása,(kb. 6-ik hónaptól)után volt,attól is csak akkor,ha nem jöttem rá időben,hogy anyag van a pelusban.)Lehet,hogy nem volt tul érzékeny a gyerekeim bőre!
2008. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Van kimondottan babák számára készített popsikenőcs, nálunk OTKI-t adnak. Mielőtt megszülsz, ad a leendő gyerekorvos egy rahedli receptet (70%-os alkoholol, hexaklorofines hintőpor:köldökre, d-vitamin 2 hetes kortól, K vitamin heti 1 ampulla, fürdetőkrém, és a popsikrém), és köztük kell lenni. Ezeket jó, ha szülés előtt kiváltod. A kérdésed másik fele: azért nem jó oda a hintőpor, mert ahogy a pisivel és a híg anyatejes/tápszeres kakival találkozik a hintőpor, becsomósodik, és kidörzsöli a popsit. Az OTKI krémben pedig van egy olyan anyag, ami "lepergeti" a nedvességet, és nem engedi azt a baba bőrével érintkezni. Neogranormon, Sudocrem használata akkor javasolt, hogyha kipirosodik a baba popsija. Akkor viszont pár napig csak azt használd.

Remélem tudtam segíteni!

Szép szülést! :o)

2008. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a krémek között keresgélj, mert ha kened, nem csípi ki a pisi a kis popóját. A hintőport a hajlatokba kell kenni. Nálunk bevált a Bepanthen kenőcs, de a gyógyszertári is jó.
2008. máj. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hintőporozd először mindenütt a hajlatokat is. aztán krémezd. én igy szoktam. mert a krémet anyira nemkenem szét csak a popsira. de a hintőport igen az mindenhova kerül főleg a hajlatokba. szoval én csak a pirosodásra teszek bephantent,vagy neogranormant
2008. máj. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A hintőpor szárít, vagyis ha kipirosodik a popsi, akkor attól csak rosszabb lesz. Az amúgy is felgyűlik a hajlatban, sokkal rosszabb, mint a krém. A mai pelusok nagyon jó nedvszívók, én is csak akkor krémeztem, ha piros volt a popsi, eleinte a doki által felírt krémmel, később Sudocremmel.
2008. máj. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!