Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A véleményetek vagy tapasztala...

A véleményetek vagy tapasztalatotok érdekelne. Nagyjából 3-4 hetes terhes lehettem amikor kontrasztanyagos ct- (nyaki) vizsgálaton voltam. Az orvosok szerint 5 % a kockázati tényező! Ti vállalnátok?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Simán!

Nekem minden egyes terhességemnél egy bizonyos betegség miatt 25% esélyem van a rendellenesség megjelenésére.

Van egy édes kisfiam :)

2012. aug. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem elvetélődik, ha baj van?
2012. aug. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én megtartanám!
2012. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem annyira kicsi még a terhességed, hogyha valami baj lenne akkor elmenne. Így igen de ezt az orvosoddal kellene megbeszélni mik a kockázatok és utána mérlegelni, hogy te ennek tükrében be mernéd e vállalni. 5% nagyon kevés de ha meg pont te vagy az az egy aki bele esik az nem fog vigasztalni később. Pároddal kellene ezt igaziból megbeszélned.

2012. aug. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ebben a kora terhességi szakaszban azt szokták mondani, hogy a "mindent vagy semmit elv" érvényesül, tehát ha megmarad, akkor egészséges. Ilyenkor még egyforma sejtekből áll, és annyi történik, hogy ha sejtek fele el is pusztul, akkor a megmaradt sejtek kezdenek el újra osztódni. Ez olyan, mintha két héttel korábban lenne a terhesség. Remélem érthetően fogalmazok :)

Nekem is hasonló problémám volt, csak nem CT vizsgálat volt, hanem egy 2 és fél órás szívkatéterezés folyamatos röntgensugár mellett, kb. hasonló lehet a sugárdózis. Most jelenleg 36 hetes kismama vagyok, és eddig minden jel arra mutat, hogy egészséges:)

Valamint még annyit hozzátennék, hogy ha minden igaz akkor le kellett hogy takarják ólomköpennyel a hasadat, ami véd a sugár ellen, és ha esetleg nem is tették meg, akkor is a nyakadat vizsgálták, így a medence területére, ahol a baba tartózkodik, már nem került annyi sugárzás, mint a nyakadra (un. szórt sugárzás).

Remélem meg tudtalak nyugtatni.

Boldog babavárást!

Üdv. 36 hkm röntgenasszisztens

2012. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Örülök, hogy általában pozítív dolgokat írtatok! Igen nekem is mondta az orvos ezt a mindent vagy semmit mechanizmust! Azért persze még ott van a kontrasztanyag is. Bár arra azt mondták, hogy nem lényeges nagyjából 1-2 óra alatt kiürült a szervezetemből!A férjem szerint tartsuk meg, de mindenhol annyi rosszat írnak ennek a vizsgálatnak a hatásairól!
2012. aug. 26. 19:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A kontrasztanyagról csak annyit mondok, hogy akkor még nem voltatok összeköttetésben a babával, így ő nem kapott belőle semmit, ez miatt ne aggódj, ebben a terhességi korban van a beágyazódás.

üdv.36hkm.

2012. aug. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
36 hetes kismama :) írtam neked egy privát üzit és nagyon köszönöm a válaszodat!
2012. aug. 26. 19:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lesz semmi baja!

Én is voltam CT-n és kontraszt anyagot is kaptam, a babámnak még sincs semmi baja.

Én mondjuk eléggé rosszul lettem tőle ( hányinger, szédülés, zsibbadt a kezem, erős melegséget éreztem, és verejtékeztem, egy fél óra múlva meg mint aki be van kábszerezve vihogtam megállás nélkül ).

De vissza térve a témára, egyet értek az előző hozzászólóval a ,,baba" még sok sejtből áll, és még nem függ tőled.

2012. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én válaszoltam de nem tudom hanyadik voltam. Én most azt ajálom hogy a terehsség alatt ne olvagass olyan oldalt ami betegségekről ír és azt taglalja milyen koplikációk léphetnek fel. Ugyan is ha egy tünetet beírsz akkor tuti az első 1-2 találatban van legalább egy olyan ami halálos kimenetelű betegség. Nyugi ne izgulj csak a párodra hallgass és a te megérzéseidre. Illetve az orvos véleményét belekalkulálva. De mint írtam ezt nektek kell eldönteni, hiszen ha netalántán beteg lenne a baba akkor nektek kell felnevelni.

Te hogy érzed kedves kérdező, szertnéd megtartani ennek ellenére is a babát?

2012. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!