Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 éves vagyok. Lehet teherbe...

16 éves vagyok. Lehet teherbe estem, megtartsam a babát vagy ne? 1 év halasztás esetén baba mellett be tudnám fejezni a sulit?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ne! Azért a minimumnak is megvannak a határai. Már mint ha az életkort nézzük. Az pedig kb. 18-19 év,de még akkor is gyerekek vagyunk.

Miből gondolod hogy terhes vagy?

2009. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
86%

Szerintem ne vetesd el! Az a baba már él, ő nem tehet semmiről, egy ártatlan emberke!

Ha nem szeretnéd még az anya szerepét vállalni, add örökbe. Biztosan hallottad már, hogy milyen sok párnak nem lehet gyermeke.

+ hogy az abortusz következménye lehet, h később nem lehet gyereked.

Nem tudom, hogy láttad-e már a Juno cimű filmet. Ugyanerről az esetről szól.

Ha Te szeretnéd felnevelni, akkor szerintem nagy akaraterővel el tudnád végezni a sulit. Csak akarni kell!

Remélem jó döntést hozol.

2009. júl. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ezt neked kell eldöntened, nem nekünk. figyelembe kell venne, hogy egy életet oltasz ki, aki nem tehet semmiről. De persze azt is át kell gondolnod, hogy ez milyen komoly hatással lesz az életedre. Gyökerestül megváltozik. Nagyon sokat kell vele foglalkoznod, nem tudsz diplomát szerezni, lehet, hogy érettségit is csak sokára, nem biztos, hogy a barátod elfogadja, talán nem lesz apja, megnehezíti a későbbi pártalálást, nem tudsz többet bulizni járni, kimarad a fiatalságod egy része, amire szűkséged van ahhoz, hogy teljesértékű felnőtt váljon belőled egyszer, túl hamar fel kell nőnöd, felelősséggel tartozol majd egy életért, nem csak a sajátodért, ha meg örökbe adod, akkor egész életedben fájni fog, hogy a saját gyereked nem úgy tekint rád, mint az anyjára, vagy ha megtudja, hogy az anyja vagy, haragudni fog rád, hogy ő egy véletlen gyerek és nem kellett az anyjának, sosem fogja elfogadni, hogy a körülmények kényszerítettek téged az örökbeadásra. Nem tudom, én hogyan döntenék. Azt hiszem, a helyedben megtartanám, mert alapelvem, hogy gyilkosság az abortusz, ezért sosem tenném. Vagy gyilkossá válsz, vagy lesz egy csodálatos gyereked, akit biztosan nagyon szeretni fogsz, de sok mindenről kell majd lemondanod az életben. A döntés a tiéd!
2009. júl. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Szia, kétségkívül nagyon fiatal vagy. De végsősoron az élet értelme a gyermek, nagyon sok boldogságot fog okozni neked! Nem irigyellek a helyzetedért, nekem 32 évesen adatott meg, de ha újraélném az életemet, szeretném azt gondolni, hogy 16 évesen megtartanám azt a babát.


Igen, sokmindenből kimaradsz így. De később visszagondolva szerintem nevetséges a fiatalkori bolondozást siratni. Ezek múló, legtöbbször jelentéktelen emlékek. Viszont a gyermekhez kötődő emlékek végigkísérnek majd az életeden át. Fiatal anyuka és nagymama lehetsz, sőt, dédnagymama is. Egyre kevesebbeknek adatik ez meg.


Nekem most az a bánatom, hogy a szüleim alig fogják látni az unokájukat, a késői szülővéválás miatt nagy a korkülönbség köztük. :(


Szóval ha nem tartod meg, megértelek, ha megtartod, örülök, mert valószínűleg sosem fogod megbánni, hogy így döntöttél. Remélem segítettem.

2009. júl. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
ezt most komolyan egy anonim oldal hozzászólói döntsék el két mondat alapján????
2009. júl. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én 21 évesen estem teherbe, még azt is korainak tartottam,de megtartottam a babát, (én mindíg azt vallottam, hogy ha nem tudok vigyázni magamra vállalnom kell a felelősséget, nem megölni az ártatlan gyerekemet)sokmindenről le kellett mondanom, míg a barátnőim buliztak én pelenkáztam. voltak nagyon nehéz pillanatok, de életem legjobb döntése volt. ennyi szeretetet senki nem tud adni, fiammal minden pillanat egy boldoság. ezt nem döntheti el senki helyetted, mérlegelned kell. párod melletted van? szüleid tudnak segíteni? van hová szülni a babát? az alapvető dolgokat ami nem 2fillér meg tudod e teremteni? remélem sikerül jól döntened, kérlek majd írd meg mi volt akár priviben is, ismeretlenül is szorítok érted és sok boldogságot kívánok
2009. júl. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Ne tartsd meg. egyedül leszel a kicsivel......

fiatal vagy még. gondolom a párod sem valami érett, komoly férfi!!!

rokonunk is 16 évesen szült. összesen van 3 gyereke. azt mondta, ha újra kezdené......nem szülne olyan korán. el van cseszve az élete. nem volt fiatalsága!!!!!!!

2009. júl. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ez kamu kerdes.Vagy ha valoban igaz ezt komolyan gondolod,hogy mi döntsünk a te életedröl hiszen nem is ismerünk.Hol van a családod hiszen bárhogy döntesz rájuk szügség lesz ha el akarod vetetni a szülői bele egyezés kell hiszen nem vagy nagykorú ha meg megtartod elöbb utóbb észre fogják venni,nem?Gyerek vagy még drága.
2009. júl. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem be tudnád fejezni a sulit.Szüleid támogatnának,és a gyerek apja?Az tény hogy sok mindenről le kell mondani a baba miatt de nem tudom miért állitják ugy be a többiek hogy baba után már hamut kell szórni a fejedre és el vagy ásva.Baba mellett is lehet élni!!!Persze azért bizonyos határokon belül.
2009. júl. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!