Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én ezt nem értem? Miért nem...

Én ezt nem értem? Miért nem nő a hasam?

Figyelt kérdés

34+3 hetes kismama vagyok. Sokak szerint akkora a pocim mint egy max 5 hónaposnak. Idegesít h ilyen picike. Össz-vissz 96cm a maskörfogatom. 171cm magasságomhoz 61cm-es körfogattal kezdtem. (mindössze 53 kilóval) Most stagnálok kilóban is haskörfogatban is. Eddig összesen 10 kiló jött föl rám, a pocim meg hiába mérem már kb 2-3 hete ugyanakkora. Bár azt hozzá kell tegyem, h sosem voltam egy nagyétkű, és ebben a melegben méginkább kevésbé kívánom a kaját. Az anyagcserém gyors, pici kaja mellett is van napi legalább egyszer székletem.

Vitamint szedek, Elevitet, vasat és magnézimot+b6-ot is.

Második baba, első is pici súllyal született, de akkor zabáltam, és sokkal erősebb is voltam súlyban. 2500g-al született a lányom. Iszonyat ideget ettem meg, a sok 3-4 kilós bab között, h az enyém olyan oicike volt. Szeretnék mindent megtenni, h ő most legalább 3 kiló legyen. Ezért nem is eszek olyan sokat,de mondom, nem is kívánom...Hátulról és szemből alig látszik h kismama vagyok. Csak oldalról. Doki és védőnő is azt mondják, semmi gond. De most az elmúlt 3 hétben minden nap mértem a haskörfogatot, és egy centit se nőtt...baj lehet???


2009. júl. 27. 11:06
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocs az elírásokért.

maskörfogat=haskörfogat

bab=baba

oicike=picike....stb:)

2009. júl. 27. 11:09
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyu ha a doki azt mondja minden oké, akkor nem kell aggódnod. Lehet hogy a te babád picit kisebb, de ha egészséges akkor kár aggódni. Bár én lettem volna a helyedben, szülés után nem kell majd fogyóznod meg ilyenek.
2009. júl. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ketteskémmel alig volt hasam4Sokan nem tudták,hogy babaát várok még az utolsó héten sem!Mégis 3550 gr és 56 cm lett a lányunk:)Ne aggódj már!Ja és egész idő alatt össz 11 kg-ot híztam!Ez nem jelent semmit!Biztosan tökéletes súlyban születik majd!Ja és úgy tapasztaltam környezetemben,hogy a többedik terhességből mindíg nagyobb baba születik:)Nálunk is így volt mindenkinél a családban:)
2009. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Nyugi, én úgy mentem szülni, hogy nem kellett kismamaruha sem, mégis volt bennem egy 4 kilós baba. ;) 177 cm vagyok és a haskörfogatom a végére "csak" 101 cm volt. ;)

Nem hátrahajló esetleg a méhed? Mert olyankor nem szokott nagy poci lenni.

Ha a doki azt mondja, hogy nincs gond és az uh-n is minden rendben akkor nyugi. ;)

2009. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi lányok! Jó hallani h vannak még mini pocakosak rajtam kívül:) Csak tudjátok, nap mint nap érnek atrocitások ezzel kapcsolatban. Nagyobbik gyerekkel minden nap játszóterezünk, és ott már ismernek. Mindig megkapom a minipocak jelzőt....Csak anya nyugtat meg a párom, h olyan csini vagyok... de inkább lennék ducibb...

Na mindenesetre köszi a megnyugtató válaszokat!

2009. júl. 27. 11:27
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Nem tudok róla h hátrahajló lenne a méhem. Kb 10 éve rendszeresen minden évben ugyanahoz a dokihoz járok. Már szültem egy kisbabát, de akkor sem mondta a doki. Volt már rá példa h ő nem rendelt és máshoz kellett mennem, de ott sem szóltak.

Nem akarom h 4 kilós legyen a babám, de azért egy 3-3,5 körül nagyon jó volna.

Kislányom a 2,5kilójával iszonyú pici volt...nagyon aggódtam, pedig 39.hétre született. El si ment a tejem a sok aggódásért. Persze hamar behozta a hátrányt, de szegénykém olyan kis koraszülöttnek nézett ki. Persze az APGAR-ja 10/10-es volt.

2009. júl. 27. 11:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne aggódj, mert nem teszel jót ezzel. Én 39 hetes vagyok,alig híztam 8 kilót, és a haskőrfogatom is csak 95. A orvosom szerint a baba 3 kiló körül van. Azt mondta, mivel magas vagyok, 177 cm, van helye a babának és azért nem tűnik úgy, hogy 39 hetes terhes lennék.Hidd el tőlem is sokan kérdik hogy a negyedik hónapban vagyok? Engem is zavar néha, de ha a doki azt mondja, hogy minden rendben akkor ne aggódj.

Könnyű szülést kívánok majd neked.

2009. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne aggódj! Én 170 cm vagyok, 47kg-val és 62cm haskörfogattal kezdtem. 35 hetesen 91cm volt. Bár centire nem volt sok, de hozzám képest nagy hasam volt (oldalról). 15 kg plusszal mentem szülni. 1 hónapja született meg a kisfiam 2900g és 53cm. 3 hetesen már 3210g volt.
2009. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Adri baba ***** válasza:

Nekem 105cm volt szülésnél.A barátnőmnek 116cm hatalmas volt neki...

az én babám 2950

az őve 2920gramm lett.mindekettő 50cm:)

Akinek nagy a hasa lehet hogy sok a magzatvize is!

2009. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem 4010g és 55 cm vel született,és mikor bementem a szülőszobára megkérdezte a szülésznő h most ketten is szülnek kire várunk,és mondtam h én fogok szülni,és az álla esett le mert a saját gatyámba mentem be,és nem látszott rajtam,nekem azt mondta a doki, h széles a csípőm és tudd majd hátra menni a baba és akkor lesz kissebb a has
2009. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!