Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól esedékes a méhszáj...

Mikortól esedékes a méhszáj vizsgálata?

Figyelt kérdés
NIncs semmi panaszom, csak érdekelne, mikor nézi meg a nőgyógyász a méhszáj állapotát. Kell -e ilyen a 2. trimeszterben? 17 hetes vagyok és manuális vizsgálat még nem volt (amúgy minden vizsgálat megvolt, ami kell, minden rendben is van, sőt UH-ból több is volt, mert voltam géndiagnosztikai központban is).
2008. máj. 13. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a dokim csak a huszon-valahanyadik héten nézett méhszájat, már pontosan nem emlékszem, talán a 24-en. Aztán pedig a 28-on és a jövő héten(32.) is megnézi. Ezen kívül nekem is csak néhány uh volt, na meg persze labor és ilyenek, mint mindenkinek.
2008. máj. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a megnyugtató választ!!! Már azt hittem lemaradtam vmiről... Laborban kb. 9-10 hetesen voltam, mikor kell mennem a következőre? Ide a háziorvosom utalt be, de én kértem a beutalót. Szól majd a nőorvosom, hogy mikor kell a köv. laborvizsgálat? (Nem a terheléses cukorra gondolok, hanem általánosra.) Köszi a segítséget!!!
2008. máj. 13. 16:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 17.héten már nézte, és azóta is nézi minden hónapban, amikor megyek hozzá.

Egyébként a rákszűrést a 12.héten csinálta, + UH-t, majd 13.héten volt a labor: vérvizsgálat, vércsoport meghatározás, toxoplazmózis, EKG, vizelet vizsgálat.

16.héten AFP, ezzel az eredménnyel genetikai UH.

28.héten vércukor.

2008. máj. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Engem a 18. héten vizsgált a doki, de akkor azért, mert rákszűrést is csinált, és akkor már ugye azt is megnézte, hogy minden rendben van-e.

Legutóbb mikor voltam (26. hét), mondtam, hogy fájdogál kicsit a hasam és ez aggaszt, meg is vizsgált.

Van olyan doki, aki akkor vizsgál csak, ha van vmi panaszod, ha nincs akkor csak néha (de inkább középidő után), van aki, meg minden alkalommal, főleg, ha nincs nála mindig ultrahang (az enyémnél mindig van). Szóval ne aggódj, ha aggaszt vmi szólj neki, akkor meg kell vizsgáljon, de nem jó, ha fölöslegesen zargatja a méhszájat állandóan.

2008. máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem nincs magánorvosom, havonta egyszer járok terhesgondozásra az sztk-ba, de engem minden alkalommal megvizsgál a doki és be is írja a kis könyvembe a méhszáj állapotát.

31 hetes kismama

2008. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!