Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülési szabadságra kell...

Szülési szabadságra kell menni szüléás előtt 28 nappal. a munkáltatóm azt mondta nincs semmi teendőm. De ilyemkor ki kellen iratnom magam táppénzről?

Figyelt kérdés
2008. máj. 13. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egy tapasztalt könyvelő azt ajánlotta, hogy ha eljön az ideje a szülési szabadságnak ( szülés előtt 4 hét), mondjam azt a munkahelyen, hogy köszönöm szépen nem kérem, majd csak a szülés napjától. Van valami, hogy így jobban járok, de még nem tudom pontosan miért. Ennyit tudtam segíteni.

Boldog babavárást!

26 hetes kismama

2008. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy hallottam, hogy ha kiiratod magad az orvossal jobban jársz, mert a táppénzt nagyobb százalékban kapod, mint a GYÁS-t(asszem ez a pontos neve).
2008. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A táppénz és a tégyás ugyanakkora százalékú ha jól emlékszem. Ha amúgy is táppénzen vagy, maradj úgy addig is amíg meg nem születik a babád. Így nem vesztesz el egy havi "bevételt". A tégyás mindeképpen 6 hónap ha van előtte táppénz, ha nincs.
2008. máj. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de ha szüléselőtt 28nappal nem vagy szülési szabadságon akkor nem kapod meg az egyszeri anyasági segélyt.
2008. máj. 14. 09:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Az anyasági segély alanyi jogon jár, függetlenül attól hogy táppénzen v. thgyes-en vagy.

A gyermek születéséhez kapcsolódik!

2008. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért mondja a munkáltatód hogy vedd ki a szülés előtt,mert nem kell utána járulékot fizetnie.(nem úgy mint a táppénz után)Én is így vagyok,ki is veszem mert jóban vagyunk és megkért.Azért járok rosszabbul,mert elveszítek 1 hónapot ami a munkába visszatérés előtt jól jönne.Gondold át!
2008. máj. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja a körzetinek kell szólni.ő ír át táppénzről szül.-i szabira,én ezt a papírt adom oda a könyvelőnek,a többit ő intézi az OEP-pal.
2008. máj. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!