Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okt.24. -ére vagyok kiírva....

Okt.24. -ére vagyok kiírva. Előtte 28 nappal szeretném kiírati magam szülési szabadságra és megigényelni a tgyes-t. De szept.30. -án megszűnik a munkaviszonyom. Ilyen esetben is jár és a gyed? Ha 28 napon túl szülök, akkor is?

Figyelt kérdés
2009. szept. 12. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Passzív jogon jár gyed akkor ha valakinek a tgyás folyósítása alatt szűnt meg a munkaviszonya. Az a lényeg, hogy legalább egy napot legyél úgy tgyáson, hogy van mögötte munkaviszony. A dátumokat figyelembe véve ez a feltétel teljesülni fog.


[link]

2009. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2009. szept. 12. 13:18
 3/6 anonim ***** válasza:
A munkahelyed szűnik meg? vagy a munkáltató nem akar alkalmazni? mert ha a munkahelyed,akkor szerintem kapod,de olyat nem tehet a munkáltató,hogy terhesség alatt megszünteti a munkaviszonyod.szüléstől számitva 2 évig alkalmazottja vagy!!!!törvénybe ütközik,ha elküld.
2009. szept. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
határozott idejű szerződésem 30.-án jár le és nem akarják meghosszabbítani.
2009. szept. 12. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdeklődj utána,mert ilyen nincs!a szerződés alatt estél teherbe,szerintem nem szüntetheti meg!nem vok jogász,meg ilyesmi,van még 1-2 heted,hogy ezután utána járj,mert az én véleményem szerint nem igy müködik,hogy nem hosszabbitja meg,amikor te már állapotos vagy!ez nem hiszem,hogy csak a határozatlan idejű munkaviszonyra érvényes törvény
2009. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
meg nem gondolom,hogy ha igy áll hozzá,hogy nem hosszabbit,a szabit hogy adja oda?vigyázz,és járj utána.nem is tudom,ezt hol kéne megkérdezned.vagy menj el táppénzre,az 15 napot a munkáltató fizet,és utána a szabi,vagy nem is tudom...de mérges lettem...utálom a munkáltatókat,ott akarják az embert átverni,ahol akarják
2009. szept. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!