Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek jól döntöttem?

Ketteske kérdése:

Szerintetek jól döntöttem?

Figyelt kérdés

Az integrált tesz alapján 0,7% esélyem van beteg babára. A magzatvízvétellel 1-2% az esélyem, hogy elvetélek, mert volt egy kis lepényleválásom, ami növeli a kockázatot.

35 éves vagyok, ezek az eredményeim: nyaki redő:2,6 mm(12+6),AFP:1,28 MoM, total HCG:1,78 MoM. Jövő héten megyek csak szív UH-ra. Nem tudom, hogy bevállaljam-e az amniot.



2012. szept. 1. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Várd meg az UH-ot, ha az gáz, akkor úgyis tovább küldenek (SOTE-ra), ha ott is indokolnak látják szerintem csak utána az amniot.
2012. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A SOTE-ra járok, ott egyből javasolták az amniot, de elutasítottam. Annyira ellenszenves volt a genetikus doki. Félvállról vette a helyzetem, és a korom miatt egyből küldeni akart. Nem is vette figyelembe a lepényleválást, próbáltam kihúzni belőle valami értelmeset, mintha TANÁCSADÁSon lennék, de reménytelen volt.
2012. szept. 1. 14:43
 3/14 A kérdező kommentje:
20 hetes vagyok
2012. szept. 1. 14:43
 4/14 anonim ***** válasza:
Van egy másik vizsgálat is, nem tudom, hallottál-e róla (én nem voltam). 20 héten a Ceizel-féle központban vizsgálják 2d-n a magzat összes szervekbe ki és bemenő erét (szervek vérellátottsága), valamint átfogó képet adnak. Azt mondják, ha azon átmegy a baba, akkor nagy baj nem lehet. Azt hiszem 15ezer Ft.
2012. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Én nem vállalnám be. Olvastam erről az integrált tesztről, szülész-nőgyógyász írta róla, hogy nem valami megbízható és leginkább a kismamák ijesztgetésére szolgál. Viszont a vetélésre igenis van esélyed nem is kevés. A nyakiredő az jó a többi sem gáz, szóval ha az UH-n nem látnak semmi különöset én nem rizikóznék.
2012. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy az integrált tesz csak egy kockázat becslés, de azért mégis ott van leírva, hogy 1:140. Olyan rossz látni. Már volt egy magzatelhalásom a 26.héten, 2 kisebb vetélés, nem bírnám ki, ha megint elmenne egy egészséges kisbaba. Az elsőnek sem volt semmi baja, csak megtörtént és kész. :(
2012. szept. 1. 15:28
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 21-ik héten lett vége a más állapotomnak,egy bizonyos rendellenesség miatt, aminek 25% az ismétlődési esélye. 7-szer estem teherbe, és egy szem egészséges kisfiam van. Minden egyes babánál benne van a 25% a betegségre, ami élettel ellentétes...:(

Most tervezzük a kistesót, és a korom miatt nekem is kellene menni, de el fogom utasítani.

Te saját döntésed, nem irigyellek. De akkor mi van, ha most megcsinálják neked, annak az eredményére mennyit kell várni? Ha pl. 30hetesen derülne ki egy betegség, akkor mit tennél? 24-ik hét után nem is lehet a babóval csinálni semmit, meg kell szülni ígyis úgyis. :(

Hát hallod..... .... szerintem ne szúrasd meg magad. (majd most jól lepontoznak, de nem érdekel, én is átmentem majdnem ezeken mint te, én tudom miről beszélsz)

Érdemesebb lenne egy speckó 4D UH-ra menni ahol egy szintén profi szonográfus vizsgál meg. Igaz fizetős, de megéri. Nekem három hetente kellett mennem, és olyan alapos volt, hogy TB-s UH-n ilyen az életben nem tapasztaltam. Meg kell mondani hogy nem mozizni szeretnél, elmondod az előzményeket, és átnézi a picur minden apró porcikáját, csontjaitól, a szívéig, a veséken, agyon át mindent!

2012. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hétfőn bejelentkezem az Istenhegyi géndiagnosztikára. Állítólag dr. Hajdú Kriszta a legjobb genetikus a városban. Remélem ő majd megnyugtat.
2012. szept. 1. 16:43
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem a kombináltam jó lett, de az afp-m 0,47. Elküldtek a SOTE I-re genetikára, ott egy nem túl kedves doki közölte, hogy amnio, mondtam nem kérem. Erre mondta, hogy 30 éves kor felett fel kell ajánlania mindenképp, mondtam még csak 29 vagyok, és elutasítom.

Lepényleválással pláne nem kockáztatnám meg. 0,7% pedig mindig mindenkinek benne van, sőt, 1%-ot szoktak a papírra írni.

Amúgy a SOTE 1-en az uh-n nekem nagyon alaposak voltak, átnézték az ereket a ductus venosust - beteg babáknál legtöbbször itt van rendellenesség - megnézték a szívét, vagy 20 percig bent voltam. A veséjét, de még a veseartériát is. Azt mondta a nő, hogy az uh tökéletes, nem lát eltérést. És ezért nem kellett fizetni.

Nem mondom, hogy 100% nyugodt vagyok, de az amnioval sem tudnak mindent kiszűrni sajnos.

Az afp-d jó lett, a nyaki redő érték alatti a korod meg önmagában "kockázati tényező" az ilyen vérteszteknél.


31 hkm 2 fiú anyukája és eü-s

2012. szept. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó választás Hajdú Krisztina, ja és szív UH-ra meg Hajdu Júliához menj, nagyon kedves és az egyik legprofibb!
2012. szept. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!