Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki szült már 34-35. héten,...

Aki szült már 34-35. héten, mekkora volt a baba? Voltak problémák a légzésével? Vagy ekkor már em kerül inkubátorba?

Figyelt kérdés

Aggódom, mint itt a legtöbben. Tulajdonképpen sokat keményedek, és nagyon nyűgös vagyok az elmúlt napokban. (Már magamat is alig tudom elviselni...)

Félek h közeledik a nap...de még biztosan nagyon picike...mik az esélyek ilyenkor?


2009. júl. 28. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 35 hét 2 napra született a 2. fiacskám.

2950g 54 cm.

Éjszaka volt egy kis légzési problémája, akkor átkerült pár órára a koraszülött osztályra inkubátorba. De azóta minden rendben (15 hónapos). Nagyon stramm kisgyerek a vele egykorú babákat mind elhagyta fejlődés terén.

Ezen ne idegeskedj, volt egy baba aki 32 hétre 1430g-al született, és ő is szépen fejlődött, igaz 1 hónapig inkubátorban volt. Nem lesz semmi baj, még ha elöbb is jön, de pihenj sokat, jobb ha megvárja az idejét, ne is gondolj ílyenekre.

2009. júl. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a 33. héten 5 perces keményedésekkel mentem dokihoz.Ágyba parancsolt magnéziummal,most már 39 hetesek vagyunk.Nyugi,kihúzzátok,csak pihenj.
2009. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Annó amikor a kislányom született, ő a 39.hétre jött a világra, és mindösszesen 2500g volt 47cm-el. Nagyon stramp ő is, szép nagylány már, nem kellett inkubátor, de most sem számítok nagyobb gyerekre, de most még csak a 34.hetem közepét taposom....és nem bírnám ki ha hetekig inkubátoba kellene lennie...

2009. júl. 28. 10:34
 4/8 anonim ***** válasza:
A védőnőm szerint a második babák nagyobbak mint az első, ha kivárta volna az idejét akkor 3500 g feletti súllyal születik. Ezen ne izgulj, szerintem mindegy, hogy mekkora. Első voltam
2009. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Segiteni nem tusok sajnos csak biztatni téged is mint ahogy magamat is. Ugyanis én dettó igy vagyok. A lányom időre született de 2,5 kg-val,nem volt semmi baj 5 éves nagy csaj azóta. Most én is a 35.-ik hétben vagyok és pár napja iszonyatosan nyűgös. Mindenem fáj,nyilal,keményedéseim vannak,alig birok menni stb... Ezen aggódom én is hogy legalább 2 hetet jó lenne még kihuzni mert félek hogy még pici. 30 hetesen volt 1544 gr.de azóta nem voltam uh-n. Mához két hétre kellene mennem. Viszont mivel semmi nem jó arra gondoltam hogy sima méhszájvizsgálatra bemegyek holnap a dokimhoz hátha megnyugtat. Olyan érzésem van hogy nyitva vagyok.... Kitartást kivánok neked is és gondolj arra hogy minden nappal erősebbek mostmár. Hol fogsz amugy szülni?Én Sote I.Baross u. Nagyon egyidősek lehetünk. Én szept.05.-re vagyok kiírva de lehet nem huzom addig. Nem is lenne baj csak legalább a 37 hetet töltsük be. Az még akár egy fél kg plusszt jelent. Elviselhető utolsó heteket kivánok neked és majd könnyű szülést!
2009. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia.Én a 33. hétben járok csupán ,és már én is nagyon szenvedek.Mindenem fáj,nem alszom stb,de már kicsit nyugodtabb vagyok, mert nagy fiamat 15 évvel ezelőtt szültem a 34.hétben,és minden rendben volt vele(2450 gr és 46 cm volt).Most 15 évesen 185cm magas és 67 kg.
2009. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 13.04-es válaszoló!


Valóban sokmindenben hasonlítunk. Többek között az én csajom is 5 éves most, és én is szeptember elejére vagyok kiírva. (szept.04-re)

Iszonyat nyűgös vagyok, szinte a kákán is csomót találok. Enni nem nagyon tudok, mert már úgy érzem nincs gyomrom...nem tudom hol lehet?:) A kisasszony is itthon van velem, és sokszor összekapunk, mert olyan elviselhetetlen vagyok...sajnálom őt nagyon. De csakhamar vége lesz már ennek a kis isdőnek. Én hétfőn megyek a dokimhoz uh-ra, eddig végig zárt volt a méhszájam, 3000-es. De doki szerint nagyon lenn van a pici. Kisfiút várunk, és iszonyat félek a szüléstől...nem tudom miért...de leginkább a kórházi tartózkodástól. Nagyon remélem hamarabb nem kell befeküdnöm. Mert akkor kikészülnék.

Kecskeméten fogok szülni, itt egy kórház van ahol lehet.

Neked mi lesz a neme? Nem aggódsz h nem lehetsz a kislányoddal míg a kórházban leszel? Nekem nagyon fog hiányozni...főleg ha bejön látogatni...meg fog szakadni a szívem...

Szép kismamaságot még a hátralévő 4-5 hétre, és vigyázz magadra! Könnyű szülést, és egészséges kisbabát kívánok neked! És mindenkinek!!!!!

Kata

2009. júl. 28. 14:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Szió! A 13.04.-es vagyok!

Tényleg hasonlitunk:-)))

Még abban is hogy én is fiút várok most. A lányom nekem is itthon van szünet van az oviban. Mi is szoktunk vitázni és utána lelki ismeret furdalásom van,de mindig elmagyarázom neki miért vagyok ilyen és olyan aranyos még van hogy ő vigasztal. Jajj nagyon sokat gondolok mostmár arra hogy fogom birni nélküle a kórházi napokat. Szinte minden nap beszélünk róla és olyan nagylányként készül rá,csakhogy még egy napnál tovább nem voltunk távol egymástól. Egyrészt ezért is félek hogy ne kerüljek be túl korán,de túl későn sem hogy a lehető legkevesebb napot kelljen bent tölteni. Nekem azt mondta a szülésznőm hogy ha probléma mentes minden akkor a második babánál már csak 3 napot kell bent maradni. Na én ezért imádkozom hogy igy legyen,még ez is nehéz lesz a kincseim nélkül. Ismerem a Kecskeméti kórházat (sajnos) mert tavaly szeptemberben volt egy vetélésem és ismerős révén ott műtött egy doki. Hát drukkolok Neked hogy birj ki még Te is pár hetet,és utána gyors könnyű szülésed legyen,hogy mihamarabb otthon lehess a családdal! :-) Puszi: Anikó

2009. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!