Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki 36. héten szüllt mekora...

Aki 36. héten szüllt mekora volt a baba, betették még inkubátorba vagy volt valami probléma a babával?

Figyelt kérdés
az orvosom most mondta hogy talán vasárnap elindítja a szülést,mert már nagyon nyitódok és a kicsi szívverése nagyon gyors,akkor leszek 36+7,de én nagyon aggódok,hogy a picinek nehogy baja legyen!
2009. nov. 19. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj, akkor töltöd a 37. hetet, a dokid nem véletlenül várja meg azt az időpontot! Ha a súlya nem indokolja akkor nem fogják "alapból" koraszülöttre ill inkubátorba tenni, de azért arra számíts hogy egy kicsit aluszékonyabb lehet mint a 40 hetes társai, esetleg nehezebben indul be a szopizás, besárgulhat (akkor kék fény alá teszik néhány órára). Ismerek néhány 37-38 hétre született kisbabát, a fentieken kívül nem volt velük semmi gond! Súlybecslést csinált a dokid? Nálunk 2500 gramm alatt kerül korára megfigyelés céljából, de gondolom minden kórház más.
2009. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3333gramm.49centi.

Nem tették inkubátorba,kicsit besárgult, de más nem volt.

36+3-ra született.

2009. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen csinált ultrahangal 2 hete volt a pici 2714gramm de már biztos nyött a baba azóta!nagyon köszönöm a megnyuktató válaszodat!szorítsatok nekem!
2009. nov. 19. 15:23
 4/5 anonim ***** válasza:
én 37.hétre szültem 2770g-mal és 50cm-rel.picit sárga volt a lányom,de nem kellett kék fény alá tenni.3 nap után haza is engedtek a kórházból.
2009. nov. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 36+7 az már inkább 37. hetes, tehát teljesen normális, nem koraszülött. Arra nem tudok válaszolni, hogy ami miatt el akarja indítani a szülést a doki, az jelenthet-e bármi veszélyt, de szimplán attól, hogy 37. hétre szülöd a babád, semmi probléma nem merül fel. Én 37+1 napon szültem 2830 grammal és 50 centivel, ma másfél éves a kislányom, teljesen egészséges. Ő is besárgult az elején, őt fényezték is, de ez előfordul az időre született babákkal is. Ne aggódj!
2009. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!