Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most vagyok 27 + 4 hetes...

Most vagyok 27 + 4 hetes kismama ( 163 cm magas és 87,8 kg-al kezdtem a terhességet) híztam 10,5 kg-ot, vagyis most vagyok 98,3 kg ( reggel) kell diétáznom? ( nem vagyok cukros)

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Hát bizony nem árt. Persze éhezni tilos! Igazából az is lényeges, hogy izmos, nehézcsontú vagy-e, vagy inkább puhább típus. A lényeges különbség ott van, hogy ezt a terhet nem mindegy, hogy mi cipeli. Egyre jobban megterhelődnek a lábaid és főleg a szíved. Még van hátra 3 hónapod, amiben benne van egy elég rohamosan növekvő szakasz is, így a saját egészséged érdekében jó lenne, ha vigyáznál a súlyodra. Nem tudom, mennyire vagy kívánós típus (én pl. inkább amolyan semmi sem esik igazán jól típusú várandós voltam, mégis híztam 13 kilót), de próbálj meg mindig csak kicsi adagot a tányérodra tenni és azt a lehető leglassabban és "legjóízűbben" elfogyasztani. A fő, hogy ha már nem érzel mondjuk mardosó éhséget, ne szedj többet. Ha újra úgy érzed, hogy kilukad a gyomrod, újra keveset egyél a fenti módon. Nem tudom, hogy állsz a testmozgással, mennyi időd van, de ilyenkor a rendszeres kiadós séta is segít kordában tartani a kilókat. Egyébként meg ne vonj meg olyan dolgokat, amiket nagyon kívánsz, mert attól rosszkedvű leszel és az megint csak nem jó. Óvatos odafigyeléssel vigyázz magatokra. A csinos forma visszanyerése majd úgyis csak a szoptatás utánra marad. Jó egészséget, boldog babavárást!
2009. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

van aki 20 kilót is hízik a terhesség alatt (régieket olvasd vissza) amint szült egy csomó lemegy , aztán a szoptatás során újból egy csomó. aztán jöhet a torna. egyél egészségeset, többször keveset. ha valamit kívánsz edd meg, de túlzásba nem kell esni.

amúgy van ilyen terhes torna, sztem járhatnál arra is, nekem sokat segített a szülésnél is, nem megerőltető és formában tart.

2009. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
24%
Én 31+4 hetes vagyok. 165 cm és 76,4ről kezdtem. Most járok 86,1nél, de egy hónapja egy dekát se híztam. Nem eszem kevesebbet, se többet, Picúr fejlődik rendesen, sőt a szonográfus szerint még meg is haladja a korát minimum 1 héttel, jó kis húsba van. A védőnő szerint ideális a súlyom. Eszek sok gyümit, rengeteget vizet iszok. Szerencsére nem vizesedek.
2009. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Én most csak 22 hetes vagyok, de én is 163cm és én 89kg-val kezdtem a terhességet. Eddig rám csak 3kg jött fel, de én nagyon vizesedem. :( A doki épp múlt héten mondta, hogy azért nem kéne 12kg-nál többet híznom. Hát nem tudom, mert csodálkozom saját magamon is, hogy nem híztam többet, hiszen nagyon hajlamos vagyok rá. Az elmúlt évben 10kg ugrott fel rám, amióta abbahagytam a gyógyszert. Még messze a vége nekem is.

Én mondjuk nem diétázom meg semmi, egyszerűen nem is bírok sokat enni. Édességet nem nagyon szeretem, így az sem veszélyes.

Azért picit vigyázz te is, próbálj meg nem fehér kenyeret meg ilyesmiket enni.

2009. júl. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!