Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan kismamák, akik dohányozt...

Olyan kismamák, akik dohányoztak terhesség alatt egészséges babájuk született?

Figyelt kérdés
nem én, hanem az egyik ismerősöm cigizik, pedig babát vár. csökkentette napi 2-3 szálra, de mégis. én is babás vagyok, de eszembe sem jutna...
2012. szept. 4. 11:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%

Én is abbahagytam, amikor terhes lettem.

De én imádom, amikor a cigis anyukákat habzószájjal szidják, közben meg ezer dolgot fel tudnék sorolni, ami ugyanolyan káros, hanem károsabb viselkedés.

Itt van pl. az, aki nem tartja mondjuk a diétát, pedig terhességi cukros. Ugyanakkora bajt tud vele okozni. Mondhatnánk, hogy na a kajáról nem tud leszokni? Nem, mert nehéz. Hát a cigiről is ugyanennyire nehéz!

Vagy, az aki sz@rrá diétázza magát a terhesség alatt, nehogy két kilónál többet hízzon!

2012. szept. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
39%
a 10es vagyok, történetesen én fikáztam sz@rrá a dohányzó kismamát, ÉS terhességi cukros is vagyok. Inzulinos. Egész nyáron nem ettem egy fagyit, le tudok erről is mondani a gyerekem miatt. A diétát olyan szinten tartom hogy nincs ember aki kivetnivalót találna benne, a dietetikus is csak annyit mondott rá, hogy hát kicsit egyoldalú, mert ehetnék még pár fajta dolgot (hozzáteszem hogy kipróbáltam minden javaslatát, de volt amelyik vitte fel szépen a cukromat...). Szóval az én esetemben nem helytálló a 11-es véleménye.
2012. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
59%
Akinek nem inge, ne vegye magára! De abban igaza van az előtted válaszolónak, hogy vannak még a cigin kívül más káros dolgok és bizony van olyan, aki az egyikre figyel, a másikra nem. Nem kell feltétlen kiforgatni a szót, hogy márpedig biztos te is csinálsz valami marhaságot. Csak tény, hogy egy csomó minden lehet káros, nem csupán a cigaretta. Én továbbra is azt mondom, hogy a napi 2-3 szál cigi még nem a világ vége. Ha valaki egy forgalmas út mellett lakik, állítom, hogy több káros anyagot szív be, mint az, aki a 2-3 szál cigit. Sajna nem lehet minden tényezőt kizárni, nyilván az lenne az ideális, hogy senki SOHA nem cigizne, mert az, hogy a babáját mérgezi, egy dolog, de fel is kell nevelni. Tökéletes ember nincs. Szerintem kár ezen vitázni meg egymásra mutogatni. A legtöbb embernek van az életében olyan dolog, amit nem szívesen reklámoz, sőt titkolja. Attól még lehet rendes ember.
2012. szept. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Csakhogy a szmogos lakókörnyezetet nem tudod megváltoztatni, ahogy más környezeti ártalmakat sem, de arról, hogy megveszed-e a doboz cigit és elszívsz-e belőle napi 2-3szálat, az csakis a te döntésed! Na ez itt a nagy különbség!
2012. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

a 13. és 14. válaszolóval teljesen egyet értek.

az igazat megvallva én is dohányoztam, de fél évvel a baba előtt abbahagytam. nem csak konkrétan a Pici miatt, az is szerepet játszik a leszokásomban, hogy egyrészt drága, inkább másra költöm azt a pénzt, másrészt nem is egészséges.

ismerősömnél nem tervezett a baba, de örülnek neki,megtartják. már az is előre lépés a lánynál, hogy a napi másfél-két doboz cigit le tudta vinni 2-3 szálra. még az elején van, azt hiszem most 5 vagy 6 hetes, szóval nem reménytelen.

2012. szept. 5. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!