Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit tennétek? Elvetetni?...

Ti mit tennétek? Elvetetni? Vagy megtartani?

Figyelt kérdés
Kisfiam most kezdte a bölcsi. Én a héten kezdek dolgozni mert nagyon kell a pénz! Sajnos csak gyest meg családit kaptam.Bár kijöttünk anyagilag de két fizetéssel még könnyebb.Fogamzás gátlót szedtem. Azért írom hogy szedtem mert nem jött meg a vérzés ezért nem mertem elkezdeni az újabb csomaggal. A tesztem pozitív lett és nem tudom mit csináljak.Szeretnénk még babát de nem most. Úgy érzem nem tudnánk megélni 2gyerekkel.Ti mit tennétek ebben a helyzetben? :(

2012. szept. 4. 12:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
én megtartanám bármilyen nehéz is lesz meg lesz oldva egy életröl van szó aki készül leszületni ne vedd el a lehetöséget töle
2012. szept. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Én megtartanám.
2012. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Megtartanám a babát, ahol van pénz három embernek, ott a negyediknek is van!
2012. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Szia!Én nagyon abortusz ellenes vagyok!A a pici lélek nagyon szeretne megszületni ha gyógyszer mellett is megfogant!Szerintem tartsd meg és próbáljatok valamit kitalálni az anyagiakra.Nagyon sokan szeretnének babát és az isten nem adja meg nekik,hidd el más szíves örömest vállalná és hálát adna az égnek érte.én 3 év után estem teherbe.Megszenvedtem/tünk a piciért.én össze tenném a helyedbe a két kezem hogy megadatott még egyszer!sok sikert!a te döntésed.én megtartanám!
2012. szept. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Ezt csak te tudod eldönteni de szerintem úgyis megtartod. Ha úgyis szeretnétek akkor ha most adta a Jóisten akkor fogadd el.

Hidd el később se lesz könnyebb. Nekem egy 3 éves és egy 4 hónaposom van de komolyan az is mindegy lenne ha ikrek lennének mert 2 gyerek 4szer annyi meló és gond, de megéri.

2012. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

Szia. Én is megtartanám. Bár azt gondolod, hogy hogyan lesz tovább, gondolj arra, hogy mindig van valahogy. Ha elveteted lehet, hogy soha nem bocsájtod meg magadnak, és lehet, hogy nem is lehet többé gyereked... Ez így lehet drasztikusan hangzik, de én is hiszek abba, hogy neki most kell világra jönnie, mert minden úgy és akkor történik ahogy annak történnie kell. Lehet, hogy általa szebb lesz a világ, add meg neki ezt az esélyt.

Szorítok Nektek!

28 hkm

2012. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
ha a héten elkezdesz dolgozni,bejelented hamar h babát vársz,védett vagy!ledolgozol min 6hónapot,megkapod a magasabb tgyást,90.napon túl magzat után is igényelheted a családi kedvezményt,2gyerek után dupla családi pótlék jár.2 gyereket terveztetek,megérkezett:) konkrétan mi azért hoztuk előre a kistestvér vállalást,mert nem vettek vissza gyed után.Mi sem így terveztük és most 4en fogunk ugyanannyiból élni mint eddig hárman,de én úgy vagyok vele hogy ennek biztosan így kellett lennie.Nem lesz egyszerű sem fizikailag (mivel nagyot így nem veszik be bölcsibe),sem anyagilag de múltkor olvastam itt egy szép mondást,annak ellenére hogy nem vagyok mélyen vallásos: Ahová Isten bárányt ad,oda ad legelőt is:) üdv 1,5éves anyukája és 15hkm:)
2012. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Átérzem és hatalmas vívódásokon mennék keresztül. A rokonság minden oldalról azt javasolná, hogy vetessük el, de a férjem nem.

Én valószínűleg megtartanám. Én nem hiszek a véletlenekben. Okkal fogant meg a gyermeked.

2012. szept. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a fiamat vártam a szülés előtt 3hónappal megszűnt a cég ahol dolgoztam, Tpre se tudtam menni, maradt a gyes+csp. Alig 10hónappal a szülés után egy szerelemből megfogant a kislányunk. 3hétig álmatlanul forgolódtunk, begyűjtöttem a CSV telefonszámát is, már telefonáltam volna, hogy megyek beszélgetésre, amikor egy reggel "szia kicsi, hamarosan látlak" gondolattal keltem fel. Már nagy 19hónapos hölgy, és a legjobb döntés amit az életben hozhattam, hogy vállaltuk. Gyes+2csp, plusz a férjem keresete amiből megélünk. Nem nagy lábon, de mindig jut amire kell.

Szóval én belevágnék. Sőt(igaz az eszem tiltakozik, most szükségem lesz egy kis "kikapcsolódásra" a babákból) de még egy picit vállalnék, akár a jöv. hónaptól, pedig nem egyszerű az élet két aprósággal...

2012. szept. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Majd azért írd meg hogy döntöttél!
2012. szept. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!