Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van olyankor ha valaki nem...

Mi van olyankor ha valaki nem jár terhesgondozásra?

Figyelt kérdés

2012. szept. 4. 16:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

1.Annak nem fontos a gyereke.

2.felelőtlen,veszélyezteti a gyerekét is meg saját magát is.

3.Ha nincs meg a 4 pecsét nem kap egyszeri anyaságit.

4.nem hinném hogy havonta 1x nem lehetne kibírni.

2012. szept. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
5. sztk-s alapon még havi szinten se kell járni, volt h 2 hónap is kimaradt két vizsgálat között....
2012. szept. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Elsővel nem feltétlen értek egyet.


Az UH, vérvétel más, de a kismamagondozást én is teljesen feleslegesnek tartom, bár eljárok, de semmi haszna nincs.


SZTK-s dokihoz járok, aki semmit nem csinál, csak a székben ülve megkérdezi hogy vagyok és aláírja a kiskönyvem.


28 hét alatt egyszer soha nem vizsgált meg, az asszisztens megméri a súlyom, vérnyomásom és ennyi az egész "gondozás".

2012. szept. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

1.vagyok

Én is sztk-ba jártam!

Havonta 1x mentem a 30.hétig minden alkalommal megvizsgált,nagyon rendes volt.És gondolom aki nem akar járni terhes gondozásra az uh.-ra se menne el.

2012. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Ha valaki nem jár terhesgondozásra,akkor kimarad szinte minden vizsgálat,amiből következtethetnek a baba egészségügyi állapotára,az anya állapotára. Minden fontos vizsgálatra(uh,vérvétel,méhszájvizsgálat) a terhesgondozáson kap a kismama beutalót. Köztük nagyon fontos vizsgálatok,mint a 16.heti AFP,a genetikai uh,a terheléses cukor vizsgálat,méhszájvizsgálat,ezek azok,amikből az orvos figyelemmel kísérheti,rendben zajlik-e a terhesség. Számtalan apró probléma merülhet fel,amit ha nem vesznek észre időben,súlyos gondokat okozhat. Valamint igen,4db pecsét kell az egyszeri anyasági segélyhez a terhesgondozást végző orvostól. És még sorolhatnám.

36hkm

2012. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

nekem épp az a bajom hogy 4-5 hetente kell járnom csak,

igaz nincs orvosom ezért fogjam be, de erre vannak az SZTK-s rendelők nem, hogy foglalkozzanak velünk akiknek nincs lehetősége orvosra..


például állandó szabadságolás miatt 1 hetet tolódik állandóan a terhesgondozás.

a kötelező 32 heti uh is majd csak a 34 héten jutok el.

na ennyit erről...

2012. szept. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam hogy se vérvételre,sehova nem jár! Tehát soha nem látta doki,és védőnő sem csak a szülésnél(esetleg).

És ez csak egy elméleti kérdés!!!

2012. szept. 4. 17:05
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Az felelőtlen,buta,és kész.
2012. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

1-es és 4-es vagyok

Köszi a lepontozást!Biztos nagyon rosszat írtam,főleg a 4-es válaszomban!Velem foglalkozott az sztk-s doki,mi ebben a rossz?Gondolom mindenhol másképp van.Aki meg azt írta hogy nem foglalkoztak vele az 100%-ig hasznos.Hmm érdekes.....

2012. szept. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
na megjöttek a lepontozók.
2012. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!