Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetesen keményedés, nagyon...

31 hetesen keményedés, nagyon aktív babamozgás?

Figyelt kérdés

Vasárnap este bekeményedtem (ez már igazi keményedés volt!), mellé fájt is a hasam. A baba egyre mozgékonyabb, mindenhol dugja, tolja, nyomja magát kifelé... néha egész fájdalmasan, kellemetlenül.

A méhszájam 3 hete még zárt volt... Ugye nem akar a baba hamarabb megszületni???



2012. szept. 11. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pihenj sokat. Szedd a magnéziumot. Nekem a babám szülés előtt pár nappal, már alig mozgott. Nyugi.
2012. szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
szedek magnéziumot, béres magnézium b6 másfél szem naponta... és mégis... 375 mg nem elég?
2012. szept. 11. 10:54
 3/12 anonim ***** válasza:
A pihenéssel hogy állsz? Amúgy azért nyomja ki magát mert már nem fér el. Nekem kb. 35. héten elkezdte nyomni a fejével a méhszájat. Na az nagyon kellemetlen volt, mintha azonnal kijönne. De 40+1-re jött.
2012. szept. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem sok mindent csinálok egész nap... sokat ülök, fekszek, alszok eleget, szóval nem tudom, mi lehet a gond...
2012. szept. 11. 11:00
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
Én azonnal elmennék a kórházba, igaz nekem majdnem a 2. babám is koraszülött lett az mentett meg hogy a fél teerhességem a kórházban töltöttem. Minden ilyen alkalommal go. Inkább feleslegesen mint baj legyen.
2012. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jövőhéten megyek UH-ra... Vagy minél előbb kellene?
2012. szept. 11. 11:02
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia, én is sokszor keményedek, de nem hiszem, hogy ez baj lenne. Azért figyeld magad, a dokim szerint akkor van valami, ha naponta 10-né többször is keményedsz. A mozgásról pedig azt olvastam valamelyik nap, hogy pont a 30. hét utáni hetekben a legaktívabbak, tehát sztem ez sem gond, és nem hiszem, hogy korai szülésre utal. Próbálj megnyugodni, van még időtök! :)
2012. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Emeld meg a magnézium adagod, szedj napi 3 szemet. Nem lesz tőle bajod.Nekem a 23 hét óta napi 6-ot kell szednem keményedésre és még mindig egyben vagyok :) Pedig igen aktív életmódot élek ,pihennem többet kellene.Én nem gondolom,hogy a baba mozgékonyabb, csak jobban érzed már ilyenkor,mert ugye neki is kevesebb már a hely. Nekem néha be szokott válni,hogyha világosabb felső van rajtam akkor még betakarom a pocim valamivel és akkor elalszik. :) Nem tudom,hogy de a neten is írják,hogy érzékeli ilyenkor már a fényt. 35hkm
2012. szept. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A Béresből 2-nél többet nem szabad szedni, max 2-t (az orvosom mondta, hogy feljebb már nem emelheti) Keményedni nem szokott, csak általában este, napközben nem tapasztaltam, max 1-2*. Akkor ezek szerint normális, annak a jele, hogy közeleg a szülés, a kiírt időpont...
2012. szept. 11. 12:14
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sokat keményedik a pocakom,de ez elött is keményedett,szerintem csak tornázik a méhed.Azt olvastam,hogy Braxton-Hicks féle összehúzódások,amik nem fájnak,csak max. ijesztőek.A magnéziumról meg annyit,hogy nekem ezelött 3 héttel a doki 3x2-t írt fel,erre olyan görcseim lettek,mint az állat.Abbahagytam illetve minimálisra csökkentettem és láss csodát jól lettem.Nem kell szerintem mindenféle gyógyszert magunkba tömködni.Persze fontos a pihenés!!!Addig amíg a babuci mocorog,addig meg nagyon jól érzi magát:D Ne aggódj jobb neki odabent,mint gondolod!!Nem jönnek ők ki olyan könnyen és gyorsan :) Az egyik idős szomszédnéni mondta nekem,hogy ha egy gyerek ki akar jönni az ki is fog csinálhatnak bármit és végül is ebben van igazság.Zárt méhszáj és egy kis keményedés még nem a világvége,hidd el!!Nyugi!!Sok egészséget és kicsit több pihenést!
2012. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!