Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Káros terhesen az EKG-vizsgálat?

Káros terhesen az EKG-vizsgálat?

Figyelt kérdés

a háziorvos beutalt, de nincs semmi panaszom. csak szerinte a kötelező belgyógyászati vizsgálat része. a kiskönyvben is van erre külön hely, ahova be lehet írni az eredményt.

26 hetes vagyok.


2008. máj. 15. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia nem káros,mert én is voltam 22 hetessen.Nekem akkor alacsony volt a vérnyomásom,és a szivem meg úgy dolgozott mint egy 200-as vérnyomásnál.Boldog babavárást.üdv 36 hetes kismama.
2008. máj. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem káros, mert az mérőműszer, nincs sugárzás. Kb annyira lehet rossz mint az ulrahang.Ne aggodj!Nem tudom miért ilyen a háziorvosod, szerintem, ha kizárja a belgyógyaszati bajokat, az menne felesleges vizsgálat nélkül is. A nőgyógyász elküldene ha szükségesnek tartaná.
2008. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy tudom, hogy kötelező az EKG minden kismamának. Engem a nőgyógyász utalt be, pedig semmi probléma nem volt velünk. De mint sokminden más is, lehet hogy ez is városfüggő.
2008. máj. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nagyon alapos a háziorvosom.

a kolléganőim lebeszéltek az EKG-ről. ezért bizonytalanodtam el.

2008. máj. 15. 18:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Éppen ezt mondom, hogy a nőgyógyász dolga hogy beutaljon, nem a háziorvosé. Ha van nőgyógyásztól táppénzes javaslatod, a háziorvosnak annyi a dolga,hogy táppénzre vegyen, de a többi csak indokolt esetben. Pl fertőzőosztályra nem küldhet, egyéb vizsgálatokra is csak ha konzultál a nőgyógyásszal, merthogy ő nem nőgyógyász. Ha nem vagy rosszul a sziveddel, akkor kérdezd meg A nődokid, hogy menj e ekg-ra. 2.válaszoló aszthiszem.
2008. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

amennyiben a kiskönyvedben van EKG-vizsgálat, akkor kötelező!és márpedig benne.

nem a kolléganőid az orvosaid, vagy orvosok vagytok?:D

boldog babavárást

2008. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Milyen indokkal beszéltek le?! Ne haragudj,de ez oltári nagy baromság! Szerintem fontos elmenni az EKG-ra, mert egy egészséges szívnek is megterhelő a terhesség. Én is voltam, és rögtön átküldtek szívultrahangra ahol kiderült, hogy billentyű problémám van. Itthon kell pihiznem és jobban odafigyelnek rám. Ha nem megyek el ez nem derül ki!

Ja és semmi káros hatása nincs az EKG-nak, mint ahogy az ultrahangnak sincs, ha nem 1 órán keresztül vizsgálnak. Akkor is csak azért mert az ultrahang felmelegíti a pocakot.

A lényeg: Menj el!

2008. máj. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem vagyunk orvosok:)
2008. máj. 15. 18:38
 9/10 anonim ***** válasza:

utolsó elötti vagyok.

akkor menj el a vizsgálatra.

boldog babavárást

2008. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2008. máj. 15. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!