Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan őrizhetem meg fogaim...

Hogyan őrizhetem meg fogaim épségét terhesség alatt és után?

Figyelt kérdés
Vannak betömött fogaim és rettenetesen félek,hogy terhesség alatt tönkremegy az összes fogam.Milyen vitamint javasoltok amivel ezt megelőzhetem,és milyen dózisban? Köszi,tanácsokat,tapasztalatokat is várok nagyon szívesen!
2012. szept. 16. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez alkati dolog is.Nekem is van 5 tömött fogam(de mind megvan,saját),40 éves leszek,a 3. babával vagyok 38 hetes terhes.Én évente megyek kontrollra,terhesen eddig 4x voltam,a legkisebb fogkövet is leszedte a dokim,mert az sokat ronthat az íny állapotán(onnantól meglazul a fog,és vége).Ami még fontos a jó fogkefe és a jó fogkrém.Bár horror ára van én-és a férjem is-Meridolt használunk,viszont egyáltalán nem volt/nincs begyulladva soha az ínyünk(nekem még terhesség alatt sem).Én nem szedek semmi extra vitamint,terhesség alatt Gravidát,különben pedig Supradynt.
2012. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Személyes tapasztalatom szerint:

Kólát, édességeket próbáld kerülni. Nem azt írom, 1-2 pohár kóla és egyszer- egyszer édesség belefér, de bizonyított tény, h terhesség alatt jobban romlanak a fogak, több okból is (innen is elveszi a baba a kálciumot, hiszen ez neki már eleve "oldott", ill. a hormonok gyengítik a fogínyt.) Plusz érdemes jobb minőségű fogkrémet beszerezni, ami mondjuk segít az érzékeny fogaknak.

Nekem terhességem alatt egy olyan fogam kezdett el kilyukadni, amiben 3 éves nagyon picike bombabiztos tömés volt. Semmi gondom nem volt vele, egyik napról a másikra úgy kilyukadt, h gyökérkezelni kellett, szerintem nem véletlenül....

2012. szept. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Moss fogat rendszeresen, reggel, este, használj fogselymet, amikor nem tudsz fogatmosni (pl üzleti ebéd után), és szedj kálciumot, az nem csak a baba csontosodására van jó hatással, hanem a te fogaidat is megőrzi. Nem tudom, hogy várandós vagy-e már, de ha még nem akkor menj el fogorvoshoz, nézesd meg a fogaid, tömjetek, húzzatok, bármi, ami kicsit is rizikós, azt intézzétek el. Aztán ha már sikerült a baba, akkor a tizenikszedik héten is menj majd el egy kontrollra, hogy minden rendben van-e. Végül pedig a huszonikszedik héten (inkább közelebb a harmincadikhoz) megint menj el. Így kordában tudod tartani a dolgokat.

Egyél sok vitamint is, zöldséet, gyümölcsöt, így megelőzheted az ínyvérzést, ínygyulladást és hasonlókat.

2012. szept. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az 1. vagyok.Nekem a fogorvosom kifejezetten nem ajánlja terhesség alatt a fogselymet,mivel sokkal érzékenyebb,sérülékenyebb az íny!
2012. szept. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fogorvosi novér(higénikus vagyok)...HAtalmas tévhit ha a kismamák azthiszik h romlandobbaka fogak terhesség alatt...Mivel no az anyuka étvágya ezért no a baktériumok száma is a szájban...Anyukák akik kivánosabbak terhesség alatt mint azelottt nekik ajánlom h h amár nemtudnak minden édesség után fogat mosni, legalább oblítsék ki a szájukat tiszta vízzel.Vannak anyukák akik arra panaszkodnak h rosszulvannaka fogkefének a gondolatátol is, nekik muszáj megbirkozniuk onmagukkal és átmosni legalább fogkefével fogkrém nélkul a fogat...Szoval lényeg a lényeg, ha rendszeresen mososd a fogad, legalább naponta kétszer, alaposan, akkor nemlehet baj....35 hetes kismama vagyok:-)...és egyetlen rossz fogam nemlett terhesség alatt:-))))))
2012. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
de nyilván szedsz kálciumot is, nem? Nem csak azért romlik a kismamák foga, mert össze-vissza zabálnak, hanem mert a csontképződés során a magzat kálciumot von el az anya szervezetéből. Még jó, hogy nem vagy fogrovos, hanem csak fogorvosi aszisztens...
2012. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fogorvosi nővér (higénikus) na már itt tudtam h nem lesz ez egész kerek...

Mindegy. Az a lényeg, h aki kismama: ugyanúgy, vagy még jobban ápolja a fogait, szedjen terhesvitamint vagy legalább kálciumot , d -vitamint. Ha lehet szerezzen be egy drágább fogkrémet, érzékeny fognyakra -nagyon jó! (sokszor nem is a fog fáj, hanem maga a fognyak, fogíny). Illetve menjen rendszeresen, legalább 3 havonta ellenőriztetni! Ha nincs rossz foga, még a maszek se akar csak úgy találni, rizikós nekik egy kismama, se röntgen, húzás csak vészhelyzetben...stb.

2012. szept. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Csak azért félek előre mert a környezetemben mindenki csak panaszkodik,hogy a terhesség alatt,után tönkre ment az összes foga. Én meg iszonyatosan rettegek a fogorvosoktól,ezért is szeretném megelőzni az esetleges fogpótlást...
2012. szept. 16. 16:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 24 hetes kismama vagyok. Soha nem volt egy rossz fogam sem, mindig minden rendben volt... amióta terhes vagyok, azóta is ugyanúgy mosok fogat, mint azelőtt (reggel, este és van, hogy napközben is, ha olyat eszem), szedek kálciumot, nem eszek cukrot, édességet is csínnyán. Most tartok a 3. lyukas fogamnál és szuvasodnak az első alsók. Úgyhogy szerintem ez alkat kérdése is (Anyukám mondta, hogy neki a fogainak a fele ment tönkre a terhességei alatt). Én nem tudom, hogy mit tehetnék még ez ellen...úgyhogy ez nem csak odafigyelés kérdése!!!
2012. szept. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak ha nem valami humbukk dolog vagy cucc!
2012. szept. 16. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!