Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezzel már árthattam a Babámnak...

Ezzel már árthattam a Babámnak? Nagyon aggódom!

Figyelt kérdés
Terhességi cukrom van.Szépen tartom a diétát,7 fölé nagyon ritkán megy.Utóvacsira mindíg egy savanyú almát eszek 3db kordpovit kekszel és tegnap megmértem a cukrom utóvacsi után és p1 órával és 7.8 lett.Nagyon megijedtem,akkor lehet hogy minden este felment?Egyszer már mértem és akkor 7 alatt volt,azért mertem ezt enni.Ezzel már árthattam?Diabetológushoz pénteken megyek.Köszönöm!28 hkm. Erika
2012. szept. 18. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
szia! ezzel az egy dologgal nem ártottál neki az biztos. azért kell vigyázni a diétával mert a baba nagy sulyú lehet, mint 2 éve az a 7 kg-os újszülött. esetleg születéskor neki alacsony lehet a cukre- nálunk sajnos ez volt a dokim nem látta hogy cukros vagyok (biztos vak volt)és rossz infuziót kötött be a lányunk meg majdnem bekómált annyira alacsony lett a cukra. elvitték az orvosok azonnal, de most szép egészséges kislány. tudom hogy nagyon nehéz, de tartsd be a diétát, nem az alma hanem a keksz a bűnös. nekem ami bevállt, hogy ha bűnöztem ettem utána egy grapefruitot és az mindig levitte a cukromat. ugye mondanom se kell hogy az infuzió miatt nekem még szülés után napokig 14 felett volt a cukrom, azt hittem kipurcanok. ne aggódj, nem történt baj
2012. szept. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi! Sajnálom ami veled történt,de az a lényeg hogy egézséges a kislányod! Nem is diétáztál a terhesség alatt?Akkor milyen cukraid lehettek?Én meg már azt hittem hogy néha 7-es értékkel már ártok neki.Pedig nagyon figyelek a diétámra,egy nap többször mérem a cukromat.Szóval minden étkezés után egy gerezd greapfruit és leviszi a cukrot?Na ezt kipróbálom köszi! Még addhatsz tippeket!:) És a cukrod mikor jött helyre?köszi!

2012. szept. 18. 09:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Vacsorára nem tanácsos gyorsan felszívódó szénhidrátot enni, és a gyümölcsök ebbe a kategóriába tartoznak. Ezzel még nem ártottál, de olvass utána az élelmiszerek GI indexének, ami megmutatja milyen gyorsan is szívódik fel, és került a magas értékeket (40-50 feletti ételeket!).

Én IR-es vagyok, ezért vagyok ebben otthon. Sok boldogságot nektek, mi még várjuk a csodát.

2012. szept. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 7,8a határ a terheléses cukornál két órára a cukros lötty után. Ezzel még nem ártottál, nekem 9,6 volt mikor voltam a terheléses cukron... na nekem kő kemény diéta volt a többi hónapokban. A gyümölccsel vigyázz, tiszta cukor. Inkább zöldség.
2012. szept. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi.Gyümölcsből csak almát eszem,meg néha kis narancsot.Szoktam csinálni túróból,natúr joghurtból,és pár gerezd narancsból joghurtot süssina édesítővel,igaz édesítőből nem sokat teszek bele.Uzsira ehetem ezt majdnem minden nap?A cukromat nem viszi fel,megmértem.Meg ritkán norbis pudingot.Szóval ha nem viszik ezek fel a cukromat akkor ehetem őket?Köszönöm!
2012. szept. 19. 09:03
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem a desszert így nézett ki a diétával, túró, bele zabkorpa és 2-3 gerezd narancs vagy valami más pl 1 kiwi vagy 3 szem eper. Persze ezt úgy, hogy kb 30g szénhidrátot adjon ki. A túróba nem sok van, azt hiszem 20g zabkorpát tettem bele, de már nem emlékszem, számolgatni kell. Minden nap ettem ilyet, de volt, hogy ugyan ezt csak natúr joghurttal.

Gyümölccsel azért vigyázz, mert tiszta cukor, ezért max 1 alma egyszerre vagy bármilyen gyümi, de az csak 1 db aztán a hiányzó szénhidrátot még pótolhatod zabkorpával, abba nincs cukor, de laktat.

2012. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!