Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apás szülés? Véleményetek?...

Apás szülés? Véleményetek? Első babás vagyok, közeleg a nagy nap és a párom minden nap mást akar, maga sem tudja mi lenne jobb. Szeretné de fél. Szerintetek? Igaz hogy nem lát semmi véres "jelenetet"?

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Férfije válogatja.Nem mindenkinek való.Döntse el Ő.Mért ne látna??Főleg ha a kezébe adják az ollót,hogy vágja el a köldökzsinórt.És ott fog látni szétterpesztve a "mocskos" valóságban.Ne légy erőszakos.Szerintem ez valahogy a nők a dolga.
2009. dec. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg a párodnak,élete legnagyobb élménye lesz,ne hagyja ki,mert bánni fogja.ezt a párom üzeni.ő ott állt a vállamnál,nem látott semmit,de amennyire felpörgött a szülésnél,annyira nem érdekelte volna ha mindenhonnan vér jönne,észre se vette volna,de nem is volt olyan.viszont nagy élmény volt.annyira,de annyira sokat jelentett hogy ott volt.fogta a kezem,és mindig mondta mennyire vagyunk a végétől.na még egy kicsi cica,na még egy, ügyes vagy,csak így tovább...szóval nagy élménye volt.ne aggódjon nem fog véres dolgot látni ha nem akar.de ez az ő döntése kell hogy legyen,ne erőltesd.de mutasd meg neki az a tegnapi taxisofőröst videót,aki egy idegen nő gyerekét segítette világra.Az a pasi sírt a meg hatodságtól,pedig semmi köze nem volt a nőhöz,élete legnagyobb élményének nevezi.ne hagyjátok ki.És nem utolsó sorban,sokkal meghittebb lesz a bab és közte a kapcsolat is.
2009. dec. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hogy aki a vajúdás alatt bent van, az már a végére is ott szokott maradni, mégha előtte máshogy is gondolta. Úgy is a fejednél lesz, onnan nem látja premier plánba az eseményeket.

Könnyű szülést nektek!

2009. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Férfi válogatja. Vannak olyan férfi típusok akik teljesen kétségbe tudnak esni ilyen helyzetekben és ilyenkor csak a gond van vele. Egy nőnek szülésnél teljesen nyugodtnak kell lennie és csak saját magára figyelnie, nem pedig az a dolga, hogy a férjét nyugtatgassa.

Jól gondoljátok meg a dolgot!

2009. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

nálunk is ugyanígy volt, a férjem rettentő bizonytalan volt, végül megegyeztünk, hogy bejön, de ha bármikor úgy érzi, sértődés nélkül kimehet.

végül a vajúdásnál végig ott volt, és állítólag ilyenkor a legtöbben már a kitolásnál is maradnak - hát őt kiküldte az orvos, mert félő volt hogy összeesik :)


de nem bántam, így végülis részese volt a szülésnek és sokat számított nekem hogy bent volt ameddig bírta, és neki is jó, hogy nem kellett "kényszerből" végignéznie vmit amit nem akart. a helyzet hozta így.

lehet hogy nálatok végig hős lesz és korántsem rázza meg úgy a dolog mint ahogy most elképzeli.

amúgy a férjem azt mondta, számára a legborzasztóbb az az érzés volt, hogy szenvedni lát és nem tud ÚGY segíteni ahogy ő szeretné.

2009. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A párom először nem akarta,aztán mégis bejött.A fejemnél volt,így semmi véres dolgot nem látott,ő vághatta el a köldökzsinórt,és azóta is arról áradozik milyen hatalmas élmény volt,amit minden apukának ki kéne próbálni.A második gyereknél kérés nélkül jött.:))
2009. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is végig benn volt. Nagyon sokat jelentett a jelenléte. Szegénykém nagyon mást nem tudott csinálni, csak fogta a kezem, mikor jöttek a fájások. Ez volt a lehető legtöbb, amit tehetett és ezért örökké hálás leszek neki.


Most megkérdeztem, hogy "látott-e véres jelenetet". Azt mondja: hát persze! A fejemnél állt, félhomály volt. De látta. Ma sem csinálná másképp, mindenképp ott lenne velem.


Ha a férjed esetleg mégsem menne be, tartsd tiszteletben és ne gondolj rá haraggal. Minden esetre gyönyörű élmény mindhármótoknak!


Könnyű szülést kívánok neked!

2009. dec. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne hagyja ki! Én szinte nem is véreztem. Amikor mondta "cicám, látom a fejét" -soha nem fogom elfelejteni és ő sem! Ő fél?? Akkor Te??? Azért ne erőltesd, de a filmekben látott sok hülyeséget felejtse el. Én nem ordítottam, nem szidtam, hogy mit tett velem :) Az sem elhanyagolható, hogy ő látja először a kicsit. Nálunk egy csomó részletet mesélt később, amire én nem emlékeztem, vagy nem láttam.
2009. dec. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

szerintem ne menjen be veled a szülőszobára, a párom ugyanilyen határozatlan volt, végül olyan gyorsan megszületett a kislányunk hogy lekéste a szülést és már csak a "szervizelésem" után ért a kórházba, így már szépen megmosdatva, felöltöztetve, megnyugtatva láthatta a kicsi lányát és bár nem ő, hanem én vághattam el a köldökzsinórt, de utólag bevallotta, hogy ő nem tudta volna végignézni a "fájdalmat" mégha rövid ideig tartott is :)


könnyű és gyors szülést, 1 hónapos kislány édesanyja

2009. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én párom egészen a szülés pillanatáig,azt mondta nem jön be...mikor már mentem a szülőszoba felé,a szülésznő megkérdezte tőle,hogy bejön kis papa?Erre felállt és bejött.Pedig nagyon fél az orvosi műszerektől,a vért nem bírja és az injekciós tűtől retteg :D Elmondása szerint semmit sem látott,bár a fejem mögött állt és a lábam le volt takarva,úgyhogy elhiszem neki :)Bár a köldök zsinórt nem vágta el,de nagyon hálás vagyok neki,hogy bejött velem és mindig azt mondja,hogy "a világ legszebb dolga,hogy láthatta ahogy megszületik a lánya".Könnyű szülést és jó egészséget kívánok!!! :D
2009. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!