Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sajnos későn derült ki a...

Sajnos későn derült ki a terhességem!?

Figyelt kérdés
Azt hittem hogy ez is csak jó sokat késik, mint az előzőek, és mire megcsináltattam a tesztet, meg elmentem orvoshoz, addigra kiderült, hogy 11 hetes a babám! Nem akartuk semmi képen elvetetni, nem ezért a ,,sajnos" szó. Hanem azért, mert az idáig nem figyeltem magamra. Sokat dohányoztam, és volt olyan is amikor eljártunk bulizni, ahol fogyasztottam alkoholt. Természetesen azóta mióta tudom hogy babát várok, nagyon figyelek kettőnkre, semmi ilyen hasonló rosszat nem teszek. DE aggodom hogy nem -e ártottam ezzel a picinek. Légyszi nyugtassatok meg... !!!
2012. szept. 20. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Én ugy tudom, hogy 16 hetesen lesz méhlepény, és onnantól károsulhat a cigitől. Ne aggódj, innentől figyelj oda, nem lesz semmi baj. Ha idegeskedsz, azzal is ártasz! Nyugi, kellemes babavárást, és kitartást!
2012. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Biztosat senki nem fog tudni mondani neked.De én azt olvastam, hogy elviekben a legelején még nem annyira "egy" veled a baba, ha érted mire gondolok, hogy baja legyen.Persze biztosan nem tett neki jót! Remélem minden rendben lesz! olvass utána, meg keress rá a neten, Czeizel Endre beszélt az első trimeszterbeli alkohol fogyasztásról.


32 hkm

2012. szept. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Ja meg tényleg az elején a szikhólyag táplálja, a lepény később alakul ki.(második voltam)
2012. szept. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Nem lesz semmi baja a babádnak. Csak újabban ijesztgetik mindennel a kismamákat. Anyáink, nagyanyáink közül sokan végig dohányozták a terhességüket, ettek mindent, alkoholt is ittak, még sem szültek beteg gyereket.

Azért okosabb, ha a dohányzást abbahagyod.

2012. szept. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam! Természetesen a dohányzást, rögtön a teszt eredménye után le tudtam tenni, semmi megerőltető nem volt benne. Ilyenkor azért máshogy gondolkozik az agy :) Köszi még egyszer mindenkinek :)
2012. szept. 20. 09:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én szinte ugyanígy jártam, csak nekem a 9. héten derült ki!

Ráadásul még meg is fáztam és olyan gyógyszert szedtem, amit nem lehetett volna!

De szerencsére nem lett semmi baj, és most van egy 5 hetes teljesen egészséges kisfiam :)

2012. szept. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

A méhlepény már a 12. héttől átveszi a táplálás szerepét, nem csak 16 hetesen alakul ki!


Nem hiszem, hogy baja lett, mert ha nagy lenne a károsodás valószínűleg már nem lennél terhes. Szerencsére már csak 1 hetet kell várnod a 12. heti uh-ra, ott minden kiderül :)

2012. szept. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Jajj meg ne haragudjatok, hogy megint javítok, de a szikhólyagból lesz a baba. A sárgatest helyét veszi át a méhlepény. Legalábbis a dokim szerint így van :)
2012. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már túl vagyok a 12.dik héten voltam ultrahangon: szivműködés rendben végtagok láthatók, orrcsont látható, tarkóredő is megfelelő. Köszi mindenkitől a nyugtatást :)
2012. szept. 20. 13:33
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Akkor gratulálok hozzá! Vigyázzatok rá nagyon :)
2012. szept. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!