Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik terhességi héttől...

Hányadik terhességi héttől kezdik el saccolni a baba születési súlyát?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:

?

Nekem sose saccolták, illetve szülés előtt egy nappal azt hiszem igen. :) Bár lehet azért, mert teljesen átlagos súlyú baba volt...

2012. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12.hét után, amikor már mérik rendesen a bpd-t, ac-t, hc-t, fl-t (ezekből tudják a súlyt megtippelni), előtte csak ülőmagasságot mérnek.
2012. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy emlékszem,hogy a 12. hét körültől lehet körülbelülre megtippelni a mért adatok alapján.De ez nagyban függ az orvostól és a pontosságától,a géptől,éppen milyen pózban kapják el a picit.Nem túl pontosak ezek a becslések.Nekem nagyon pici babát jósoltak,aztán 51cm és 3170 gramm lett a vége.
2012. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

30 hetes vagyok, sosem mérték a súlyát, tehát nem igaz, hogy a 12. héttől!


Max. magánorvos megnézi, de az SZTK-ban sosem.

2012. szept. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De ha az sztk-ban le is mérik a baba adatait, a kalkulátorok segítségével te is meg tudod tippelni a súlyát.
2012. szept. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem mind a 12., mind a 21. heti UH-n ott van, hogy kb. mekkora súlyú. Magánorvoshoz járok UH-ra genetikai miatt, és mivel már kettőt csinált - ennyi volt a javallott, így a harmadikra is ott kértem időpontot. Ettől függetlenül jövő héten lesz egy soronkívüli a kórházban a vércukorprofil közepette, mert kíváncsiak.
2012. szept. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tök mindegy,hogy SZTK-ba mész,vagy magánorvoshoz.Igen is mérhetik a súlyát és nem csak kérésre!!Ha a doki nem mondott semmit,akkor kérdezz rá.Csak be kell pötyögnie az UH gépbe és dobja is ki a paramétereket.Ne legyen már ez is fogadott orvos kérdésre kiélezve! :(
2012. szept. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kötelező kórházi uh-n is nézték, a 20.héttől elöször. Jövöhéten megyek 30.hetire, ott is fogják nézni gondolom. Ja és fizetős 4d-n is mindig. Szóval szerintem ez kórház függő.
2012. szept. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!