Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes kismama vagyok. Ti...

6 hetes kismama vagyok. Ti mivel csökkentettétek/csökkentitek a hányingert a terhesség első harmadában?

Figyelt kérdés
Nekem egyre rosszabb, egyre erősebben van hányingerem. Most már van olyan, hogy nem csak reggel, de nap közben vagy este is. Még nem kérdeztem meg a patikában, hogy a Daedalon nevű hányinger csökkentő gyógyszert szedhetem-e ilyenkor rendszeresen vagy esetleg árt a babának. Ti szedtetek ilyet? Vagy homeopátiásat, mint a Cocculine? Vagy valami más módszert tudtok? Ez az első terhességem, sajnos nem ismerek még praktikákat.
2009. aug. 2. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem semmiképp ne szedj be gyógyszert, hamarosan túl leszel ezen az időszakon. Próbálj meg inni egy pohár vizet, vagy enni valamit. Mikor én voltam ilyen helyzetben, segített a korai reggeli. ezt át kell vészelni, gyógyszer nélkül...
2009. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem segitett, ha sosem volt üres a gyomrom, a gyomorsav miatt. Igy reggel csak Wasa kétszersültet ettem, azt nem hánytam ki, meg kiderült, hogy a kávétól nagyon rosszul vagyok, azt is abbahagytam. Mellé ittam egy jó erős Lipton teát, az mindig jól esett valahogy. Napközben nem volt bajom szerencsére. Fel a fejjel, majd elmúlik :))
2009. aug. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 10 hetes terhesen repültem, ezért bevettem daedalon tablettát. Hát olyan jó három napon azóta sem volt. Teljesen elmulasztotta még a terhességgel járó hányingert is, nem hogy a repülésit. :)


De ezt nem lehet folyamatosan szedni. Csak vészes hányásban. Ne aggódj nekem is mindhárom terhességemnél sokáig húzódott a hányinger és egész nap tartott... de ha ilyenkor eszel pár falatott jobb lesz. És ki lehet bírni, de én igazán tudom min mész keresztül. Az elsővel legalább 6-7 hónapig tartott egész nap, volt hogy az ágyon zokogtam, hogy én nem is akarom ezt a gyereket :) Persze ez másnapra elmúlt. A másodikkal kb 16 hétig tartott, de már nem viselt meg annyira lelkileg sem, de azért sokat panaszkodtam és nagyon irigykedtem azokra a mamákra akik azt állítják őket elkerülte a hányinger....

Most 14 hetes vagyok még tart de talán enyhül szép lassan. :)


Ha mindenképpen gyógyszert szeretnél próbáld a B6 vitamint, de a terhességi vitaminok is sokat segíthetnek!


Kitartást neked! Itt egy jó cikk a hányinger csillapításáról!


[link]


meg itt (az alján)


[link]



Szülésznő/Védőnő

2009. aug. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, lányok! Igazatok van, ezt az időszakot ki kell bírni. Nagyon boldog vagyok egyébként a terhességem miatt és azért ez is sokat segít! :) Nem szedtem még ezeket a hányinger elleni gyógyszereket, mert semmiképpen nem akarok ártani vele a babónak, csak gondoltam rákérdezek, hogy ti szedtétek-e és szabad-e.
2009. aug. 2. 08:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak is köszönöm a hasznos tanácsokat!
2009. aug. 2. 08:45
 6/9 anonim ***** válasza:

szia,

most várom a második babámat és hát érintett vagyok benne

magne B6-ot szedek, és ha nagyon rossz Cocculine-t

pár napja rájöttem, ha jéghideg vizet iszom, attól is elmúlik. talán hamarabb mint egyébtől

az első terhesség alatt, enni se tudtam a folyamatos hányingertől, akkor mentateát ittam, mézzel és sok citrommal, az jót tett (mindig is utáltam, azóta se ittam)

az elevit is kiválthat hányingert, nálam legalább is igy történt, úgyhogy nem is szedem

2009. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem segített a hideg citromos borsmenta tea. Azt hittem rossz íze lesz, nekem is ajánlották, de kifejezetten finom. Gyenge borsmenta tea, sok citrommal, cukorral/édesítővel, jégkockával. Talán azért mert hideg, de nagyon kellemesen hűsíti a gyomrot. Jégkockát is szopogattam, az is használt. Kitartás, nem tart sokáig, minden percét élvezzük ki a babavárásnak :) Üdv. szép napot
2009. aug. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én magne B6-ot szedtem, az sokat segített.
2009. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én dedalonkupot használtam eddig egyszer 7 hetes vagyok, nem birtam szörnyen rosszul voltam, hányás után ahogy lefeküdtem már rögtön érzetem hogy jön a következő... 3 napra elmulasztotta azóta cocculinet szedek, ez nem gyogyszer, nem árt a babának!
2017. jan. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!